^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Dalekohled i objektiv – vychytávka pro váš mobil

Vylepšete si svůj chytrý mobil o dalekohled nebo teleobjektiv v jednom. Můžete tak snadno fotit i vzdálené předměty, zvířata, krajinu... Objektiv snadno na mobil připevníte. Nasadíte jej na objektiv vašeho telefonu, utáhnete a fotíte nebo natáčíte videa. Objektiv můžete používat i jako dalekohled a to i samostatně bez mobilu.

Monumentální hrad Karlštejn se svou královskou historií je velkým turistickým lákadlem. Navíc je posazen v chráněné krajinné oblasti Český kras. Výlet na hrad tak můžete spojit i s dalšími turistickými cíli, procházkami po okolní nádherné krajině…


Mnoho turistů plánuje výlet do těchto končin na více dní, obvykle na víkendy. V těchto případech se pak hodí i tipy na ubytování u Karlštejna. Velmi romantické a krásné bydlení si užijete přímo v hotelu u Karlštejna. V romantickém hotelu s restaurací se ubytovávají nejen výletníci, ale také hosté svateb a jiných oslav, pro které je tento hotel ideálním místem s krásnými sceneriemi pro nádherné svatební fotografie.


Hrad Karlštejn láká především svou historií. Kdo by nechtěl vidět místo, které se stalo osobním hradem krále a císaře Karla IV. Bezesporu našeho nejslavnějšího a nejznámějšího panovníka. Každoročně na hrad zavítá přes 200.000 turistů. Karlštejn je jeden z hradů, které mají díky vysokému zájmu otevřeno po celý rok.

Podobně přitažlivé a lákavé je i okolí Karlštejna. Například blízké podhradí, kam se z hradu dostanete za pár minut. Pro posezení a rychlé pohoštění zde najdete pár pěkných malebných hospůdek a restaurací. Samozřejmě i poměrně dost obchůdků s nejrůznějšími suvenýry.Díky velké oblíbenosti hradu a nádherné přírodě si můžete vychutnat i další úchvatné a zajímavé aktivity u Karlštejna. Například velký lom Amerika, což je překrásné místo, stvořené přímo přírodou. Vynechat byste neměli ani Koněpruské jeskyně, které vás zavedou do hlubokých kaňonů a jeskyní a jsou dech beroucím a nezapomenutelným zážitkem, plným rozporuplných emocí. Od nadšení, po úzkost z velké hloubky apod. V nedalekém Berouně se zajděte podívat do Medvědária. Pro rodiny s dětmi i bez dětí je to zajímavá podívaná. Jde o medvědí bratry z večerníčků, které natáčel Václav Chaloupek a kteří už dávno vyrostli.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze - nejlepší je bambusová osuška

Prohlášením v nadpisu bych mohla celou recenzi ukončit, protože nad bambusovou osušku prostě není. Ale musí to být materiál s vyšším podílem bambusu, než bavlny a hlavně žádné jiné příměsi, než bavlna. Nedávno jsem hledala bambusové oblečení a při bližším zkoumání se ukázalo, že si obchodníci vykládají pojem bambusové tričko každý jinak. Pro některé je bambusové tričko prapodivný materiál, který si k bambusu pár procenty přičichl a zbytek může být třeba polyamid. Pak si můžete o hebkosti a přirozené antiseptičnosti bambusu nechat pouze zdát. Protože je situace s kvalitou oblečení a obuvi v českých obchodech dost hrozná, rozhodla jsem se psát i negativní recenze, ale to bude příště. Dvě testované osušky z bavlny a bambusu jsou výborné.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena