^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Ze zahraničí levněji

Na e-shopu se vám zalíbí nějaký produkt, potěší vás přijatelná cena a představa, že nemusíte běhat po městě, procházet obchody, ztrácet čas... Pak se ale podíváte, na kolik vás přijde poštovné a je po radosti. Na Levnezde.cz se vám nic podobného nestane. Všechno zboží je za nízké prodejní ceny a přestože zboží putuje ve většině případů ze zahraničí, neplatíte nikdy žádné poštovné nebo balné.

Cestování

Články o cestování, tipy na výlety, dovolenou v Česku i v zahraničí...

Chorvatsko není na písečné pláže příliš bohaté, nicméně se zde najdou takové, které byste rozhodně měli navštívit. Najdete zde pláže bohaté na turistický ruch, zábavu, nejrůznější atrakce a sporty, ale také odlehlé kouty s nádhernou přírodou. Dovolená v Chorvatsku pro vás bude nezapomenutelným zážitkem, ať už si vyberete jakoukoliv pláž.

V době letních dovolených cestujeme mnohem častěji, než kdykoliv jindy. Kromě krásných zážitků a chvil strávených s rodinou, by pro nás měl být prioritou i šťastný návrat a hladký průběh cesty samotné. Ze všeho nejvíc se snažíme ochránit naše nejmenší. Proto mezi povinnou výbavu při cestách s dětmi patří autosedačka.

Rádi cestujete a chcete se pochlubit originálním cestovatelským deníkem? Nebo máte školáka, kterého byste rádi nadchli pro studium zeměpisu a zatím se nedaří? Internetový obchod www.levnezde.cz nabízí stírací mapu světa.  Můžete ji využít k zaznamenávání prozkoumaných oblastí nebo školákovi umožnit objevit si svět postupným setřením mapy.

Léto, sluníčko, pohoda. Nezbytné atributy, které doprovází fenomén zvaný dovolená. Většiny z nás se zmocňuje lehká nervozita a touha poznávat cizí kraje se znásobuje. Začínáme plánovat, kam to letos bude. Velmi oblíbenou prázdninovou destinací českých turistů je poměrně dlouhou dobu Chorvatsko. Nádherné moře, přátelští lidé a hlavně velmi snadná dostupnost pro cestovatele, kteří preferují cestování na vlastní pěst.

Nastává doba dovolených a stále více lidí vyráží za aktivním odpočinkem. Jedním ze způsobů, jak trávit dovolenou v pohybu a přitom šetřit své klouby, je cyklistika. Toto sportovní odvětví zažívá v poslední době doslova boom. Rekreační cyklisty lze potkat prakticky na jakémkoliv místě. Kolo je rychlé, tiché a pohyb obohatí naše tělo o kyslík a energii.

Pokud plánujete strávit letošní dovolenou v zahraničí, neměli byste opomenout si sjednat vhodné cestovní pojištění. Vydat se do zahraničí bez uzavřeného cestovního pojištění (byť jedete jen na pár dní), je velmi riskantní a může vám ve výsledku způsobit nemalé problémy. Ceny za lékařskou péči i pobyt v nemocnici jsou totiž v zahraničí dosti vysoké a v případě vážnějších úrazů se mohou vyšplhat až do miliónů korun. Raději neriskujte… V dnešním článku vám poradíme, podle čeho cestovní pojištění vybírat a kde si jej výhodně sjednat.

Blankytně modré moře, bílé kamenité pláže a přátelští lidé, kteří vás uvítají kdykoliv a rozdělí se o všechno. To je Chorvatsko. Země, kde se snoubí typicky evropská kultura s příměsí orientu a nádechu byzantské říše. Vzhledem k poměrně blízké vzdálenosti od naší republiky je to ideální destinace pro turisty, kteří se rozhodnou cestovat autem a poznávat krásy této jihoevropské země zblízka.

Plánujete kratší výlety po Česku, nebo se vydáte za sluníčkem do některé z oblíbených destinací Čechů – třeba do Chorvatska, Itálie nebo Řecka? Není divu, že jsou tyto země tak oblíbené. Jsou poměrně blízko, žijí tam lidé s podobnou kulturou, přitom si užijeme na dovolených mnohem více sluníčka a přece jen výrazné odlišnosti. Například výborná středomořská kuchyně je prostě mnohem lepší přímo v zemi původu ryb, než ve výborné restauraci u nás.

Chorvatsko je nejoblíbenější turistická destinace Čechů a jedním z důvodů je pohodlná cesta autem až na místo dovolené. Tras je několik, kterými můžete vyrazit. Protože cesta zabere cca kolem 10 hodin, je dobré mít na zřeteli pár důležitých věcí, aby byla cesta co nejvíce pohodlná, bezpečná a také rychlá.

Dobře zvolenou dovolenou s dětmi si můžete celá rodina krásně užít. Určitě nejdůležitější je vybrat místo dovolené tak, aby cesta nebyla příliš dlouhá a náročná a aby na místě bylo dost atrakcí a možností, které děti zabaví a vy si odpočinete. Chorvatsko je zemí, kam se snadno dostanete, dobře se tam domluvíte, ceny jsou skoro stejné, jako u nás a protože je to země žijící především z turistického ruchu, je dokonale vybavená pro všechny typy turistů, tedy i pro rodiny s dětmi.

Patrně jste již zaznamenali novinku, kterou je novela silničního zákonu, jenž nařizuje, že musíte nosit reflexní prvky. A nezáleží na tom, zda jste cyklista nebo obyčejný chodec. Samozřejmě to není nutné v úplném světle, ale za snížené viditelnosti, mimo obec, je to nezbytnost. 

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze FAYROUZ EDP

Vytvořit špičkový parfém je věda. Především jde o správný výběr jednotlivých složek a přesný poměr každé z nich. Je v tom kus alchymie a především znalosti a zkušenosti parfuméra, který vůni vyvíjí. Luxusní vůně z řady Royal Diwan Group vznikají pod taktovkou mistrů parfumérů, kteří se věnují této práci již po několik generací. Měli jsme možnost vyzkoušet orientální arabský parfém této řady FAYROUZ EDP. A jaký je?

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena