^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Babské rady aneb Jak na co

Moderní technika. Internet. Smartphony, iPhony. Speciální čistidla na to i na tamto. Nejmodernější technologie. To všechno se na nás jako konzumenty valí doslova ze všech stran. Ale i v této přetechnizované době stále existují jednoduché a prosté rady našich babiček, které dovedou s minimálními náklady výrazně ulehčit život a čas. Hospodyňky z minulého či předminulého století se mnohdy musely potýkat s absencí peněz. Uchylovaly se k praktikám, které sice byly mnohdy kuriózní, ale o to účinnější.

Chodíte rádi do kina? K tradici pojící se s touto kulturní akcí patří i nákup občerstvení. A není nic tradičnějšího než kornout plný popcornu. Horká kukuřičná pochoutka vytažená ze speciálního stroje. Pěkně osolená nebo oslazená. Popcorn. Dobrota, se kterou nepřestaneme, dokud máme alespoň jeden kousek. Mnozí zastánci zdravé výživy hází popcorn do jednoho pytle s brambůrkami, křupkami a jinými pochutinami, které bývají nasáklé tukem a způsobují obezitu i jiné nepříjemné potíže. Vědci ale dokázali něco naprosto jiného.


Nejnovější výzkumy odhalily naprosto překvapivá fakta, která staví tuto oblíbenou pochoutku do zcela jiného světla. Na prvním místě je kalorická hodnota. Jedna běžná porce popcornu (zhruba 25 gramů) obsahuje pouze 97 Kcal, což je nesrovnatelně méně než například brambůrky. Výrazně zasytí, takže k uspokojení chutí stačí daleko menší porce. Pokud je připravený v mikrovlnné troubě nebo v popkornovači, neobsahuje ani téměř žádný tuk, který by kalorickou hodnotu zvyšoval. Jedná se samozřejmě o popcorn bez jakýchkoli dochucovadel.


V naturální podobě je rovněž významným zdrojem vlákniny, vitamínů A, B, E, kyseliny listové a stopových prvků jako selen, draslík a zinek, které jsou významnými antioxidanty. Chrání organismus před volnými radikály a tím působí i jako prevence proti rakovině.

Kukuřice je jedna z mála obilovin, které neobsahují lepek. Proto je popcorn velmi oblíben u nemocných celiakií nebo Crohnovou chorobou, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu. Vzhledem k tomu, že tato dieta je velmi přísná, je konzumace popcornu vítaným zpestřením a možností, jak si v jejím rámci zahřešit.

Pokud tedy chcete dietně mlsat, stačí zakoupit v obchodě kukuřici na popcorn a vložit ji do mikrovlnné trouby (pod pokličku) nebo do popkornovače. Pak už jen zasednout a těšit se ze zdravého mlsání.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Úklidová sada Dishmatic - testování

 

Naši čtenáři testovali úklidovou sadu Dishmatic. Testujících bylo celkem 15, přihlásili se přes naši výzvu. Sada obsahovala 1x násadu s houbičkou, 1x násadu s drátěnkou a 1x násadu s kartáčem. Po zhruba 14 dnech používání sady Dishmatic nám poslali své reakce. Přišlo 15 pozitivních reakcí s pár připomínkami. Všechny reakce si můžete přečíst v tomto článku. Redakce upravovala texty pouze stylově, v obsahu se nic nezměnilo.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena