^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Chodíte rádi do kina? K tradici pojící se s touto kulturní akcí patří i nákup občerstvení. A není nic tradičnějšího než kornout plný popcornu. Horká kukuřičná pochoutka vytažená ze speciálního stroje. Pěkně osolená nebo oslazená. Popcorn. Dobrota, se kterou nepřestaneme, dokud máme alespoň jeden kousek. Mnozí zastánci zdravé výživy hází popcorn do jednoho pytle s brambůrkami, křupkami a jinými pochutinami, které bývají nasáklé tukem a způsobují obezitu i jiné nepříjemné potíže. Vědci ale dokázali něco naprosto jiného.


Nejnovější výzkumy odhalily naprosto překvapivá fakta, která staví tuto oblíbenou pochoutku do zcela jiného světla. Na prvním místě je kalorická hodnota. Jedna běžná porce popcornu (zhruba 25 gramů) obsahuje pouze 97 Kcal, což je nesrovnatelně méně než například brambůrky. Výrazně zasytí, takže k uspokojení chutí stačí daleko menší porce. Pokud je připravený v mikrovlnné troubě nebo v popkornovači, neobsahuje ani téměř žádný tuk, který by kalorickou hodnotu zvyšoval. Jedná se samozřejmě o popcorn bez jakýchkoli dochucovadel.


V naturální podobě je rovněž významným zdrojem vlákniny, vitamínů A, B, E, kyseliny listové a stopových prvků jako selen, draslík a zinek, které jsou významnými antioxidanty. Chrání organismus před volnými radikály a tím působí i jako prevence proti rakovině.

Kukuřice je jedna z mála obilovin, které neobsahují lepek. Proto je popcorn velmi oblíben u nemocných celiakií nebo Crohnovou chorobou, kteří musí dodržovat bezlepkovou dietu. Vzhledem k tomu, že tato dieta je velmi přísná, je konzumace popcornu vítaným zpestřením a možností, jak si v jejím rámci zahřešit.

Pokud tedy chcete dietně mlsat, stačí zakoupit v obchodě kukuřici na popcorn a vložit ji do mikrovlnné trouby (pod pokličku) nebo do popkornovače. Pak už jen zasednout a těšit se ze zdravého mlsání.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak zlepšit paměť a soustředění

Také se vám stává, že si honem nemůžete vzpomenout, jak se řekne něco, co používáte zcela běžně? Nebo vám někdo něco vysvětluje a už po druhé větě ztrácíte koncentraci a stojí vás nemalé úsilí, abyste vnímali pozorně dále? Někdo se vám představí a do dvou minut si nemůžete vzpomenout na jméno? To vše se dá snadno změnit pár skvělými tipy. Využít se dá hudba, jídlo, zdraví prospěšné pilulky a různá cvičení. 

Testování, recenze

Recenze na DTANGLERBAND gumičky a DTANGLER kartáč

Není možné nenarazit na internetu nebo v časopisech na některý z těchto dvou výrobků. Gumičky v sadě po pěti DTANGLERBAND nebo rozčesávací kartáče DTANGLER. Oba výrobky jsou všude prezentované jako revoluční, inovativní a převratné produkty ve světě péče o vlasy. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a vlasy a prozradíme, co si o výrobcích myslíme my.

Upoutávky

Bílé slůně – české oblečení pro děti

Pro mnoho maminek je při výběru oblečení a jiných textilních doplňků stále důležitější kromě značek i prověřená kvalita a země původu. Upřednostňování českých výrobců podporuje produkci kvalitních a cenově dostupných výrobků. Internetový obchod Bílé slůně nabízí právě takové zboží.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena