^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Po dlouhé zimě opět nastává doba, kdy si budeme vychutnávat sluneční paprsky a prohřívat zimou oslabené tělo. Sluneční záření je zásobárnou energie pro každého živého tvora. Ale i při všem tom vychutnávání a nasávání života nesmíme zapomínat na pitný režim. Pravidelný přísun tekutin je nezbytný pro správnou funkci všech orgánů.


Množství dodávané tekutiny se odvíjí od stáří každého člověka. U dospělého člověka se ideální příjem tekutin pohybuje kolem 40 mililitrů na kilogram váhy. Člověk, který váží 70 kilogramů, by měl přijmout zhruba 2,8 litrů tekutin. Naprostou samozřejmostí je dostatečný přísun tekutin u dětí.

Pod pojmem tekutina je ideálně myšlená čistá neperlivá voda. Další alternativou je neslazený ovocný nebo bylinkový čaj. Ideální je vynechat slazené limonády, které sice osvěží, ale díky cukru se stejně dostaví pocit žízně a ten zaženeme jen zapitím vodou. Do příjmu tekutin nepočítáme kávu ani alkohol, protože organismus spíše odvodňují. A v případě alkoholu navíc dochází k ovlivnění smyslového vnímání, což může mít až fatální následky.


V horkých dnech platí péče o pitný režim dvojnásob. Ideální jsou tekutiny spíše chladné. Jsou příjemně osvěžující a nezatěžují vnitřní prostředí těla teplotním šokem, jako ledová voda. Přísun tekutin by měl být plynulý. Raději po malých dávkách a častěji, než litry najednou.

V horkých letních dnech dochází rovněž k vyšší ztrátě minerálů. Tělo se ve snaze o ochlazení potí. Přichází tak zejména o sodík. Neznamená to ovšem, že začneme více solit. Jako krátkodobé řešení jsou ideální sodíkové tabletky. Ale opravdu jen krátkodobé.

Přirozeně ochlazující efekt mají i citrusy. Jejich konzumace v pevné podobě, nebo jako šťávy doplní vitamíny a zchladí. A kdo si nepotrpí na citrusy, ocení dostatek tekutiny a příjemnou sladkost, kterou nás zásobuje vychlazený meloun.

Pro náš pitný režim zkrátka platí – dostatek, ale všeho s mírou.   

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Vodotěsná USB kamera

Potřebujete prověřit místa a zákoutí, do kterých se nedostanete? Využijte endoskopické USB kamery. S těmito malými kamerami můžete natáčet videa, pořizovat fotografie. Ve tmě samozřejmě osvětlují snímanou plochu. Díky kabelům o délce 2m, 5m nebo 15 metrů, se dostanete snadno a jednoduše kamkoli. Každou kameru můžete připojit na PC nebo notebook.

Testování, recenze

Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku..., posilují imunitu, urychlují hubnutí... Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:) Kromě toho si o balení Chia semínek 500g můžete aktuálně zahrát v jednodenní soutěži na Venilafi soutěže.

Upoutávky

Módní lákadla pro nevěsty i družičky

Léto se blíží a čas svateb vrcholí. Chystáte se na nějakou, ať už v hlavní nebo ve vedlejší úloze? S našimi vychytávkami se rychle zbavíte stresu a nervozity z faktu, že nemáte co na sebe a čas přitom tak neúprosně letí. Chcete být v ten velký den opravdu dokonalé? Můžete. A postarat se o to můžete přímo z pohodlí vašeho domova.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena