^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Veselo pod stromečkem

Máme pro vás tip na praktický dárek, který ocení pod stromečkem každý muž a který navíc pobaví všechny shromážděné u vánočního stromku. Vtipné pánské trenýrky, s obrázkem a nápisem Velký šéf, pobaví, nikoho neurazí, obdarovaného naopak potěší hned několikrát. Jednak pohodlím, které poskytnou, pak jasnou lichotnou a do třetice úsměvy, které trenýrky zajistí, kdykoli si je majitel oblékne a ukáže se v nich. 

Po dlouhé zimě opět nastává doba, kdy si budeme vychutnávat sluneční paprsky a prohřívat zimou oslabené tělo. Sluneční záření je zásobárnou energie pro každého živého tvora. Ale i při všem tom vychutnávání a nasávání života nesmíme zapomínat na pitný režim. Pravidelný přísun tekutin je nezbytný pro správnou funkci všech orgánů.


Množství dodávané tekutiny se odvíjí od stáří každého člověka. U dospělého člověka se ideální příjem tekutin pohybuje kolem 40 mililitrů na kilogram váhy. Člověk, který váží 70 kilogramů, by měl přijmout zhruba 2,8 litrů tekutin. Naprostou samozřejmostí je dostatečný přísun tekutin u dětí.

Pod pojmem tekutina je ideálně myšlená čistá neperlivá voda. Další alternativou je neslazený ovocný nebo bylinkový čaj. Ideální je vynechat slazené limonády, které sice osvěží, ale díky cukru se stejně dostaví pocit žízně a ten zaženeme jen zapitím vodou. Do příjmu tekutin nepočítáme kávu ani alkohol, protože organismus spíše odvodňují. A v případě alkoholu navíc dochází k ovlivnění smyslového vnímání, což může mít až fatální následky.


V horkých dnech platí péče o pitný režim dvojnásob. Ideální jsou tekutiny spíše chladné. Jsou příjemně osvěžující a nezatěžují vnitřní prostředí těla teplotním šokem, jako ledová voda. Přísun tekutin by měl být plynulý. Raději po malých dávkách a častěji, než litry najednou.

V horkých letních dnech dochází rovněž k vyšší ztrátě minerálů. Tělo se ve snaze o ochlazení potí. Přichází tak zejména o sodík. Neznamená to ovšem, že začneme více solit. Jako krátkodobé řešení jsou ideální sodíkové tabletky. Ale opravdu jen krátkodobé.

Přirozeně ochlazující efekt mají i citrusy. Jejich konzumace v pevné podobě, nebo jako šťávy doplní vitamíny a zchladí. A kdo si nepotrpí na citrusy, ocení dostatek tekutiny a příjemnou sladkost, kterou nás zásobuje vychlazený meloun.

Pro náš pitný režim zkrátka platí – dostatek, ale všeho s mírou.   

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze - delikatesy ze Španělska

 Olivy máme rádi. A to dokonce i ty v sáčcích z našich super, hyper marketů. Nicméně po dnešku už asi budu mít problém tyto levné sáčkované jíst. Delikatesy z Oliva-gourmet.cz mě lákaly delší dobu. Využila jsem dubnové akce, díky které je jakýkoli nákup v e-shopu s dopravou zdarma. Tedy za předpokladu, že objevíte na facebookové stránce e-shopu heslo pro tuto akci a použijete ho při nákupu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena