^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Po dlouhé zimě opět nastává doba, kdy si budeme vychutnávat sluneční paprsky a prohřívat zimou oslabené tělo. Sluneční záření je zásobárnou energie pro každého živého tvora. Ale i při všem tom vychutnávání a nasávání života nesmíme zapomínat na pitný režim. Pravidelný přísun tekutin je nezbytný pro správnou funkci všech orgánů.


Množství dodávané tekutiny se odvíjí od stáří každého člověka. U dospělého člověka se ideální příjem tekutin pohybuje kolem 40 mililitrů na kilogram váhy. Člověk, který váží 70 kilogramů, by měl přijmout zhruba 2,8 litrů tekutin. Naprostou samozřejmostí je dostatečný přísun tekutin u dětí.

Pod pojmem tekutina je ideálně myšlená čistá neperlivá voda. Další alternativou je neslazený ovocný nebo bylinkový čaj. Ideální je vynechat slazené limonády, které sice osvěží, ale díky cukru se stejně dostaví pocit žízně a ten zaženeme jen zapitím vodou. Do příjmu tekutin nepočítáme kávu ani alkohol, protože organismus spíše odvodňují. A v případě alkoholu navíc dochází k ovlivnění smyslového vnímání, což může mít až fatální následky.


V horkých dnech platí péče o pitný režim dvojnásob. Ideální jsou tekutiny spíše chladné. Jsou příjemně osvěžující a nezatěžují vnitřní prostředí těla teplotním šokem, jako ledová voda. Přísun tekutin by měl být plynulý. Raději po malých dávkách a častěji, než litry najednou.

V horkých letních dnech dochází rovněž k vyšší ztrátě minerálů. Tělo se ve snaze o ochlazení potí. Přichází tak zejména o sodík. Neznamená to ovšem, že začneme více solit. Jako krátkodobé řešení jsou ideální sodíkové tabletky. Ale opravdu jen krátkodobé.

Přirozeně ochlazující efekt mají i citrusy. Jejich konzumace v pevné podobě, nebo jako šťávy doplní vitamíny a zchladí. A kdo si nepotrpí na citrusy, ocení dostatek tekutiny a příjemnou sladkost, kterou nás zásobuje vychlazený meloun.

Pro náš pitný režim zkrátka platí – dostatek, ale všeho s mírou.   

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Ze zahraničí levněji

Na e-shopu se vám zalíbí nějaký produkt, potěší vás přijatelná cena a představa, že nemusíte běhat po městě, procházet obchody, ztrácet čas... Pak se ale podíváte, na kolik vás přijde poštovné a je po radosti. Na Levnezde.cz se vám nic podobného nestane. Všechno zboží je za nízké prodejní ceny a přestože zboží putuje ve většině případů ze zahraničí, neplatíte nikdy žádné poštovné nebo balné.

Testování, recenze

Recenze – kolagenové kapsle Invita Skin Beauty

Jsem ukázkový příklad toho, že se vědci s kolagenem nemýlí. Životem jsem proplouvala ve zdraví a dobré kondici prakticky s minimem snahy. Před 4 lety jsem potřetí otěhotněla, to mi bylo lehce na 35 let, necelé poslední tři roky kojím, poslední rok už nedobrovolně, ale třetí syn má v tomto jasno a zatím se mi ho nepodařilo přesvědčit, že by se bez mateřského mléka obešel. Tělo dostává pěkně zabrat a je to na něm už znát.

Upoutávky

Alfons Mucha stále s námi

Společnost PRESCO GROUP připravila kolekci výrobků s názvem MUCHA FRESH COLLECTION.  Ta zahrnuje plátěné tašky, karty, deštníky, magnetické záložky do knih, kosmetické taštičky, dárkové tašky a plechové hrnky, opatřené vždy reprodukcí některé ze známých kreseb Alfonse Muchy. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena