^Zpět nahoru

logo

Osobní růst

Když jsem se poprvé dozvěděla o Trdlohrátkách, běželo mi hlavou - přesně to chci pro svoje dítě. A protože se mi s narozením mého synka hodně změnily priority a s tím se pojilo i hledání nových cest a způsobu seberealizace, s radostí jsem využila nabízené možnosti stát se nejen účastnicí, ale rovnou se v Trdlohrátkách realizovat a dát jim kus sebe. Tak jsem se stala lektorkou.

Také vás zaujaly relaxační omalovánky, se kterými se v posledních letech doslova roztrhl pytel? Není divu. Tvůrčí práce, příjemný pocit z krásného výsledku a přitom odpočinek pro mozek, to vše nás při vymalovávání dokonale zrelaxuje. Relaxační omalovánky mají obrovské množství podob. My pro vás máme tip na nádherné omalovánky s oblíbenými příběhy o Sněhurce a Alence v říši divů, které zaručeně nadchnou děti i dospělé.

Každý jen trochu vytížený člověk v dnešní době potřebuje asistenta. Většina z nás si samozřejmě nemůže dovolit platit člověka, který by za nás vyřizoval drobnosti, pochůzky, nákupy, poštu, připomínal by nám, co je třeba ještě udělat, kam zaběhnout... Proto si asistenta tvoříme pomocí technologií – úkolů v počítačích, na mobilech a nejčastěji formou notesů a diářů, které můžeme mít stále po ruce a zapisovat vše, co je ještě třeba zařídit a odškrtávat už vyřízené.

Kalendáře a diáře jsou velcí praktičtí pomocníci pro lepší organizaci času a všech úkolů a aktivit, které je třeba vyřídit. Zároveň mohou být ale také albem našich vzpomínek. Například do denního diáře si nemusíte psát jen samé pochůzky a úkoly, ale také zajímavou příhodu nebo myšlenku daného dne. A rodinné plánovací kalendáře od PRESCO.cz přímo vybízí k tomu, abyste si je uchovali jako součást krásných vzpomínek na daný rok.

Nový rok se blíží a narůstá naše očekávání, co přinese. Buďte chytří a připravte si taková předsevzetí, se kterými můžete začít rok pozitivně. Pak už stačí jen v tomto velmi rozumném trendu pokračovat. Například to, že z příštího roku vytěžíte maximum pozitivního, je výborné předsevzetí.

Setkali jste se někdy se slovem AFIRMACE? Ne? Tak vězte, že jde o proces změny vašeho života. Používání afirmací je jednou z forem autosugesce. Říká se, že afirmace jsou věty, kterými se utvrzujete. Co věty. Někdy jde dokonce o prohlášení, co děláte nebo chcete dělat. Jak se cítíte nebo jak se chcete cítit. Čím toužíte být nebo čím jste. No a o tom všem si můžete popovídat s konzultantkou Vendulou Kulhavou.

Jazyková škola PERFECT image umožňuje výuku cizích jazyků přesně podle přání a možností jednotlivých klientů. Mezi standardní nabídku vyučovaných jazyků patří kurzy angličtiny, němčiny, italštiny, španělštiny, francouzštiny a arabštiny. V případě, že má některý klient zájem o výuku nějakého jiného jazyka, tým PERFECT image je připraven splnit jeho přání co nejpřesněji.

Nohy jsou nejpravdomluvnější částí těla, pokud hovoříme o neverbální komunikaci. Patrně je to tím, že obličej a horní část těla jsou více vidět, a tak se daleko snáz a dříve během života naučíme ovládat mimiku, úsměvy, gesta tak, abychom podpořili co říkáme, i když to tak ve skutečnosti nemyslíme. Nicméně na nohy se zapomíná. Obvykle je schováme pod stůl. Co nám mohou všechno říct?

Před pár dny jsem četla, že se v Německu v jednom z utečeneckých táborů popralo 300 uprchlíků. Důvodem byl jeden ukradený mobil. Samozřejmě reakce našinců byly vesměs "já to říkal", "zavřít hranice", "je to verbež" apod. V první chvíli mi také hlavou blesklo "a je to tady". Prostě čekáme jen to špatné. Možná se toho od většiny uprchlíků dočkáme, i když se určitě najde pár slušných lidí, kteří se dobře přizpůsobí a udělají kariéru. 

V poslední době se velmi často skloňuje pojem DOMÁCÍ NÁSILÍ. Pojem, který znamená utrpení, bolest páchanou na nejbližších osobách. Zlo, které se ukrývá pod pokličkou bezpečí domova a soukromí, do kterého má málokdy někdo přístup.

V trestním zákoníku je pojem domácího násilí definován jako chování, které u jednoho z partnerů vzbuzuje strach z druhého. Skrze užití moci, kterou tento strach poskytuje, kontroluje násilnický partner toho druhého.

Fejeton patří k nejzábavnějším, ale i k nejtěžším druhům článků. Na napsání dobrého fejetonu nestačí mít jen znalosti. Tady se nejvíce projeví i to, zda má autor alespoň špetku talentu. Nejznámější a nejčtenějším znalcem fejetonů u nás byl určitě Karel Čapek. Pokud chcete proniknout do tajů fejetonu, nemůžete nepřečíst některou z jeho knih. 

Začínáte pomaličku připravovat své dítě do školky? Tušíte, zda umí a ví všechno potřebné, aby do dětského kolektivu a nového prostředí zapadlo co nejlépe s co nejmenší újmou? I když je dítě mezi dalšími dětmi a lidmi rádo, je školka nové prostředí, nový kolektiv, jde o pravidelnou docházku a může to být pro dítě i rodiče místy dost náročné. Také může dítě narazit na učitelku, která si bude své frustrace vybíjet na dětech, pak čím více dítě vybočuje z průměru, tím větší je „otloukánek“ a to žádný rodič pro své dítko nechce.

Spolupracující firmy

Luxusní kosmetika, bytové vůně, doplňky stravy na Bellitia.cz

Harmonie člověka s přírodou, moudrost předků, inovativní moderní technologie... To vše a další aspekty utvářejí luxusní kosmetiku, bytové vůně i doplňky stravy, které najdete v internetovém obchodě Bellitia.cz. Přírodní švýcarská a italská kosmetika a bylinné doplňky uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze – drogerie až domů

Naprosto souhlasím se všemi reklamami, ve kterých se hlásá, že v dnešní době už není potřeba vláčet se s těžkými pracími prášky a s další drogérií z obchodů. Na internetu nakoupíte všechno, dovezou vám to pěkně až na práh domu a nakoupíte dokonce i výrazně levněji a kvalitněji, než v našich super a hyper marketech v akcích.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena