^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Hlíva ústřičná si rychle získala oblibu mezi českými zákazníky. Díky své jemně naslédlé chuti a především výraznému aroma se skvěle hodí jako koření do jídel, ale i v celých kusech či nakrájená na kousky například k pečenému masu, do dršťkové polévky apod. Ještě více ji nejspíš oceníte sušenou a drcenou ve formě prášku, kdy si zachovává své skvělé vlastnosti a pomáhá při mnoha zdravotních obtížích.


Pěstírna hlívy ústřičné se nachází na Moravě. Zde je tato léčivá houba rovnou i nasušena a upravena do konečné podoby, ve které ji najdete na e-shopu Hliva-ustricna.cz. Tedy nasušené kloboučky hlívy, nebo drcený prášek, anebo nasušené a nadrcené hlívy do prášku a vložené do tobolek, vhodných jako doplněk stravy. Jde vždy o 100% čistou hlívu ústřičnou, pěstovanou v kvalitních a přísně dodržovaných ekologických podmínkách pěstování.


Zdravotní účinky hlívy ústřičné

Hlíva ústřičná obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu a další důležité látky. Navíc v přírodou dokonale vyváženém poměru. Což je největší důvod, proč má hlíva ústřičná značný pozitivní vliv i na naše zdraví. Například polysacharidický beta 1,3 d-glukan ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelná konzumace hlívy ústřičné zvyšuje odolnost imunitního systému, tvorbu červených krvinek, tělo si rychleji poradí s infekcí virového i bakteriálního původu. Takže například se záněty, s nachlazeními, ale i s plísňovými chorobami nebo s ekzémy, s následky poranění, či popálenin. Pozitivní účinky má i při léčbě hemeroidů. Celkově hlíva zrychluje regenraci buněk, proto je tak účinná při léčbě, hojení, ale i při omlazení pokožky a tkání.

Není divu, že hlívu využívají v lidovém léčitelství lidé po staletí. Samozřejmě je důležité, kde vyrostla, odkud čerpá živiny. Hlíva ústřičná je jedna z dřevokazných hub. V přírodě se její naklíčené výtrusy šíří větrem, přichytí se na nějakém listnatém stromě a z něj pak vysává živiny, díky nimž roste a díky kterým pak sama obsahuje všechny zdraví prospěžné látky. Zároveň ale může nasát i látky nezdravé. Proto je dobré znát zdroj a podmínky pěstování. Když mluvíme o pěstování ve speciálních pěstírnách, pak hlíva ústřičná patří ke třem nejčastěji takto pěstovaným houbám. Podobné oblibě se těší žampiony a šiitake (Lentinula edodes) – jedlá houba, pocházející původně z Asie. Na pěstování hub se využívají speciální substráty. Obvykle balené v pytlech, díky kterým pak houby rostou v čistém prostředí, sklizeň je jednodušší a přehlednější.


Na sušení do pokrmů se využívají hlavičky hlív. Stonky neboli třeně jsou tuhé a po usušení se rozemílají na houbový prach, který je výborný například jako aromatické koření. Na houbový prach se samozřejmě využívají i hlavičky hlív. Houbový prach se pak využívá jako zmíněné koření do pokrmů, nebo k pravidelné konzumaci nasypaný do kapslí, které umožňují snazší polykání a přehledné dávkování. Výhodou v takových případech je, že jde o 100% čistý prášek hlívy ústřičné, bez čehokoli dalšího. Máte tak jistotu, že je produkt přírodní v nejvyšší možné kvalitě.

Na stránkách e-shopu Hliva-ustricna.cz najdete právě takovéto produkty, 100% přírodní, z kvalitního, biologického pěstování. Nakoupit si můžete sušenou hlívu nebo prášek z nasušené hlívy, který je buď v sáčcích, použitelný například jako koření, nebo v kapslích, určený pro pravidlnou konzumaci pro lepší zdraví.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Tabule na psaní, která nezabere žádný prostor

Chcete pořídit dětem tabuli na psaní a kreslení nebo do kanceláře tabuli na vzkazy, prezentace..., ale za využití minima prostoru? Nabízíme tip na tabuli, pro kterou vám postačí kousek stěny, prostor nespotřebuje žádný. Jednoduše si ji štětcem nebo válečkem natřete přesně tam, kde ji chcete mít. Na tabuli o rozměrech několik metrů čtverečních vám postačí jedna plechovka tabulové barvy Dupli Color za cenu 210,- Kč.

Testování, recenze

Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku..., posilují imunitu, urychlují hubnutí... Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:) Kromě toho si o balení Chia semínek 500g můžete aktuálně zahrát v jednodenní soutěži na Venilafi soutěže.

Upoutávky

Výrazné urychlení hojení ran a zánětů

Mnohé z nás trápí nepříjemné projevy zánětů. Například neestetické pupínky signalizující akné, nebo drobné ranky či oděrky, které si způsobíme při sportu či při pobytu v přírodě a zanítí se dříve, než je stačíme desinfikovat. O popálení od sluníčka nebo kopřiv není třeba se snad ani zmiňovat. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena