^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Tipy na využití olivového oleje

Že je olivový olej pro zdraví člověka velice prospěšný, ví už asi každý z nás. Ale opravdu ho využíváme v kuchyni nebo v přípravě domácí kosmetiky, tak často a v takové míře, jak by si naše zdraví zasloužilo? Máme pro vás pár tipů, jak snadno a hravě tuto pochoutku i zdravého pomocníka využívat. A pokud patříte k těm, kteří se s olivovým olejem zatím míjí, pak i jeden tip navíc. 

Hlíva ústřičná si rychle získala oblibu mezi českými zákazníky. Díky své jemně naslédlé chuti a především výraznému aroma se skvěle hodí jako koření do jídel, ale i v celých kusech či nakrájená na kousky například k pečenému masu, do dršťkové polévky apod. Ještě více ji nejspíš oceníte sušenou a drcenou ve formě prášku, kdy si zachovává své skvělé vlastnosti a pomáhá při mnoha zdravotních obtížích.


Pěstírna hlívy ústřičné se nachází na Moravě. Zde je tato léčivá houba rovnou i nasušena a upravena do konečné podoby, ve které ji najdete na e-shopu Hliva-ustricna.cz. Tedy nasušené kloboučky hlívy, nebo drcený prášek, anebo nasušené a nadrcené hlívy do prášku a vložené do tobolek, vhodných jako doplněk stravy. Jde vždy o 100% čistou hlívu ústřičnou, pěstovanou v kvalitních a přísně dodržovaných ekologických podmínkách pěstování.


Zdravotní účinky hlívy ústřičné

Hlíva ústřičná obsahuje vitamíny, minerály, vlákninu a další důležité látky. Navíc v přírodou dokonale vyváženém poměru. Což je největší důvod, proč má hlíva ústřičná značný pozitivní vliv i na naše zdraví. Například polysacharidický beta 1,3 d-glukan ovlivňuje hladinu cholesterolu v krvi. Pravidelná konzumace hlívy ústřičné zvyšuje odolnost imunitního systému, tvorbu červených krvinek, tělo si rychleji poradí s infekcí virového i bakteriálního původu. Takže například se záněty, s nachlazeními, ale i s plísňovými chorobami nebo s ekzémy, s následky poranění, či popálenin. Pozitivní účinky má i při léčbě hemeroidů. Celkově hlíva zrychluje regenraci buněk, proto je tak účinná při léčbě, hojení, ale i při omlazení pokožky a tkání.

Není divu, že hlívu využívají v lidovém léčitelství lidé po staletí. Samozřejmě je důležité, kde vyrostla, odkud čerpá živiny. Hlíva ústřičná je jedna z dřevokazných hub. V přírodě se její naklíčené výtrusy šíří větrem, přichytí se na nějakém listnatém stromě a z něj pak vysává živiny, díky nimž roste a díky kterým pak sama obsahuje všechny zdraví prospěžné látky. Zároveň ale může nasát i látky nezdravé. Proto je dobré znát zdroj a podmínky pěstování. Když mluvíme o pěstování ve speciálních pěstírnách, pak hlíva ústřičná patří ke třem nejčastěji takto pěstovaným houbám. Podobné oblibě se těší žampiony a šiitake (Lentinula edodes) – jedlá houba, pocházející původně z Asie. Na pěstování hub se využívají speciální substráty. Obvykle balené v pytlech, díky kterým pak houby rostou v čistém prostředí, sklizeň je jednodušší a přehlednější.


Na sušení do pokrmů se využívají hlavičky hlív. Stonky neboli třeně jsou tuhé a po usušení se rozemílají na houbový prach, který je výborný například jako aromatické koření. Na houbový prach se samozřejmě využívají i hlavičky hlív. Houbový prach se pak využívá jako zmíněné koření do pokrmů, nebo k pravidelné konzumaci nasypaný do kapslí, které umožňují snazší polykání a přehledné dávkování. Výhodou v takových případech je, že jde o 100% čistý prášek hlívy ústřičné, bez čehokoli dalšího. Máte tak jistotu, že je produkt přírodní v nejvyšší možné kvalitě.

Na stránkách e-shopu Hliva-ustricna.cz najdete právě takovéto produkty, 100% přírodní, z kvalitního, biologického pěstování. Nakoupit si můžete sušenou hlívu nebo prášek z nasušené hlívy, který je buď v sáčcích, použitelný například jako koření, nebo v kapslích, určený pro pravidlnou konzumaci pro lepší zdraví.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na bavlněné povlečení podruhé a zase jinak

Po zveřejnění recenze na bavlněné povlečení z internetového obchodu PovleceniGlobal.cz se mi ozval majitel obchodu s tím, že by mi rád poslal druhé povlečení z jiného typu bavlny zdarma, co na to povím. Takže upozorňuji, tentokrát je recenze na produkt, který jsem nenakoupila jako zákazník, nýbrž dostala zdarma. Což mi samozřejmě nebrání být stejně objektivní jako minule - ono totiž jediné, co bych mohla zkritizovat je, že se povlečení samo nevyžehlí, ale to jak víme, neumí žádné bavlněné povlečení. Zkrátka, když si dá majitel e-shopu práci s výběrem poctivých dodavatelů a dobrých produktů, tak se mu tam zákazníci budou vracet často a rádi.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena