^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Pro většinu lidí je stěhování noční můra. Neví, odkud začít, co sbalit, na koho se obrátit... Ať už se stěhujete každých pár let nebo 2x za život, stačí se řídit pár jednoduchými pravidly a nezaskočí vás v průběhu stěhování nic.


1. Připravte si místo, kam se budete stěhovat. Vše pečlivě ukliďte a vykliďte. Pokud jsou v novém bydlišti nějaké věci po bývalých majitelích, dejte je stranou do jedné místnosti nebo na jednu hromadu, k jejich třídění se můžete vrátit, až budete mít všechny své věci na nových místech. Starší věci, o kterých nevíte, jestli je využijtete, by jen zvyšovaly zmatek panující po přestěhování.

2. Dobře si vyberte firmu, která vám se stěhováním pomůže. Profesionálové zvládají stěhování od A do Z. Například se přijedou podívat předem a naplánují celou stěhovací akci. Jsou stejně dobří a pečliví jak v celkovém stěhování, tak například v šetrné dopravě velkého spotřebiče, drahoceného uměleckého díla apod. Například brněnská firma DYMAS S.R.O. - STĚHOVÁNÍ PRO VÁS se přijede podívat za zákazníkem, naplánuje, odstěhuje obraz, trezor, sochu... nebo kompletní vybavení bytu či domku. Rodinná firma vám zajistí i následnou likvidaci věcí, které si sebou neberete, ale ve starém bydlišti zůstat nemůžou. Například starší nábytek, matrace...


3. Když už máte stanovený termín stěhování, vybranou firmu, která vám pomůže, je třeba v dostatečném předstihu zajistit krabice, případně přepravky na stěhování, které vám stěhovací firma zapůjčí. Nezapomeňte na bublinkovou folii, noviny, lepící pásku, nůž, popisovací fixy. Do krabic vše roztřiďte tak, abyste mohli rozumně krabice popsat. Třeba oblečení, nádobí, kancelář - stůl, kancelář - police apod. Lépe a rychleji se vám pak bude vybalovat. Krabice s nejdůležitějšími věcmi, které potřebujete takřka denně, dávejte stranou a se stěhováky domluvte, aby je pak i stranou vyskládali. Tyto krabice pak vyložíte jako první. Což vám v novém bydlišti pomůže cítit se víc jako doma a samozřejmě nebudete muset hledat důležité drobnosti ve 20 krabicích 10x za den.

4. Při samotném třídění a balení se snažte balit nalehko. U věcí, které jste nepotřebovali poslední rok, nebo dokonce posledních pár let, je spíše mizivá šance, že je ještě využijete. Věci rozbitné zabalte a obalte co nejpečlivěji. Krabice pořádně označte a zabalte. Nešetřete. Radši spotřebujte při balení o 3 lepící pásky a jednu krabic novin víc, než aby se cestou nějaká krabice protrhla a vy přišli o něco důležitého.

Stěhování není žádná věda, zvlášť, když si najmete odborníky v oboru s pořebným vybavením a zkušenostmi. Pokud máte nějaké své vlastní osvědčené rady a tipy, které se vám při stěhování osvědčily, podělte se o ně do komentáře s ostatními čtenáři. A pokud vás v dohledné době stěhování čeká, ať se vydaří přesun co nejklidněji a nejplynuleji a rychle se v novém bytě zabydlíte.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak se dobře vyspat?

Spánek je jednou ze základních lidských potřeb. V minulosti chodili lidé spát "se slepicema". Jak se setmělo, zalehli do peřin a spali dřív než zuli boty vedle postele. Donutila je k tomu jednak únava z těžkého pracovního dne, a pak také vysoká cena svíček a prostředků na svícení všeobecně.

Testování, recenze

Recenze – dětská trička s potiskem

V e-shopu Pavoucek-detem.cz jsme kupovali trička do soutěží na naší facebookové stránce, tak jsem přibrala i dvě trička pro nejmenšího syna. Vyzkoušíme rychlost dodání, kvalitu, vyprání... Objednali jsme v neděli na dobírku, nákup za víc jak 999,- Kč je nyní v e-shopu s dopravou zdarma a to i v případě dobírky. Takže žádná koruna navíc. V úterý dopoledne už jsme měli trička doma.

Upoutávky

Sušáky na prádlo už nejsou jako dřív!

Sušák Gimi Dinamik – hit letošního podzimu.

Se sušením prádla na prosluněné zahradě máme s příchodem podzimu utrum. A nám nezbývá nic jiného, než se spolehnout na ověřené domácí pomocníky, jakými jsou sušáky na prádlo. Každému z nás se vybaví to nepřeberné množství špatně usušeného prádla, které je obvykle dáno tím, že náš sušák nemá dostatečnou kapacitu k sušení větších kusů prádla nebo jen chatrnou konstrukcí sušáku, který nesnese větší zatížení. Ano, mohl by to být zcela fádní a nudný podzim plný zatuchlého prádla, kdyby se ve světě sušáků na prádlo už dávno nepřihodilo něco nevídaného a italský výrobce Gimi nepřišel se svým vysouvacím sušákem na prádlo Gimi Dinamik.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena