^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Španělsko. Hrdá země na jihu Evropy, kde vládne temperament. Slunce, víno a moře vlévají lidem do žil energii a posilují jejich zdraví jak fyzické, tak i psychické. Kromě ušlechtilých koní, vína, temperamentní hudby a býčích zápasů jsou jedním z nejznámějších atributů této jihoevropské země olivy. Nedozírné olivové háje, ve kterých pod palčivým slunečním svitem dozrávají plody, které jsou pravým pokladem horké španělské půdy. Největší gurmáni ocení jejich výraznou chuť a aroma, které bude vyvolávat vzpomínky na Iberský poloostrov.

 

Internetový obchod Oliva gourmet přiváží do Česka nejlepší delikatesy, které pochází ze španělských sadů, moří i zahrad. Háje plné olivovníků skýtají nepřeberné množství druhů oliv, ze kterých se lisují ty nejkvalitnější oleje, které jsou právem považovány za zlato jižní Evropy. Vyrábí se tradičními způsoby známými už po tisíce let. Jsou tak zárukou kvality a hlavně zdraví. Dodnes se sklízí klasicky tlučením dlouhou palicí do plachet, i když s rostoucí modernizací začíná převládat strojový způsob sklízení. Sezóna sklizně probíhá od října do března až dubna – podle jednotlivých odrůd a požadovaného stupně zralosti.

Prvním druhem olejů, které lze zakoupit v obchodě Oliva gourmet, jsou oleje extra panenské. Za studena lisované výrobky řady Estándar a Selección jsou vyrobené přímo z plodů olivovníku mechanickou cestou. Jsou vhodnou přísadou jak do studených salátů, tak pro přípravu proslulé středomořské kuchyně.

Mezi extra panenské oleje patří prémiové extra panenské. Jedná se o oleje vyráběné tradičními postupy, které jsou ideální jako přísada do dressingů, masových pokrmů nebo jako zálivka na saláty. Výrobky Cornicabra, Early Harvest, Montes de Toledo, Aberquina nebo Premium dodají všem pokrmům nádech pravého Španělska.

Originálním prostředkem k dochucení teplé i studené kuchyně jsou potom olivové oleje ochucené čistě přírodními potravinami. K dispozici jsou oleje s příchutí provensálského koření, chilli, česneku, citrónu, 5 pepřů a pro gurmány i lanýžů. Výborně dotváří chuť pizzy, salátů, rýžové paelly nebo tradičních rybích pokrmů.

Poslední řadou olivových olejů jsou oleje pokrutinové. Na rozdíl od olejů panenských jsou vyráběné za působení vysokých teplot z pevných zbytků po lisování panenských olejů a následně upravovány. Oleje Ondoliva a Echioro jsou vhodné pro smažení a další tepelné úpravy pokrmů.

Olivové oleje mají blahodárný vliv na lidské zdraví. Snižují hladinu LDL (špatného) cholesterolu, který je příčinou vzniku srdečních chorob. Dále podporuje trávení a výrazně zpomaluje procesy stárnutí. Pravidelná konzumace olejů zaručí organismu pevnější zdraví, mladší vzhled a dodá i temperament typický pro zemi flamenca a toreadorů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Originální úprava dortů

Když jsem byla dítě, dostávala jsem každý rok k narozeninám nádherný dort od maminky. Zdobila jej krémem nádhernými vzory a variacemi, vždy na něm bylo moje jméno, počet svíček... Já její talent na ruční práce nezdědila. Přesto svým dětem a blízkým můžu vykouzlit úžasné dorty pomocí skvělých moderních vychytávek. A pokud jste obdařeni zručností, máte možností mnohem více. 

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE VI EDP

Okouzlení a pohádka. Tak by se dalo popsat první, druhé, třetí a prostě všechna setkání s parfémem SIGNATURE VI EDP od značky Royal Diwan Group. Testování luxusních parfémů této značky sebou nese vždy nový zážitek čichový i emocionální. Jedna vůně vás příjemně zrelaxuje, druhá vstřelí energetický šíp, třetí takřka omráčí v pozitivním smyslu slova... Ta dnešní vás přenese do opojné říše pohádek Tisíce a jedné noci.

Upoutávky

VeganSport

Veganství – životní filozofie, styl a směr, kterým se lidé ubírají ve snaze žít co nejlépe a v souladu s přírodou. Vegani odmítají jakékoliv potraviny nebo oblečení živočišného původu – vejce, mléko, sýry, maso, vlněné svetry. Zároveň neuznávají nic, co podle nich odporuje přirozenosti zvířat. Mezi takové věci patří třeba cirkusy, zoologické zahrady nebo dostihy. Je to životní styl, který má své skalní příznivce.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena