^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Filtrační láhve Bobble

Dostatečný denní příjem zdravých tekutin je nezbytností. Často ale bývá problém, jak to zařídit. Voda z kohoutků je v různé kvalitě. Někde vyloženě nechutná, jinde se musí hodně odtočit, aby se dala pít i za další dvě hodiny z pet lahve, během školního vyučování. Odborníci se shodují, že nejzdravější je na časté pití ale právě klasická kohoutková voda. Časté pití minerálek může způsobit zahlcení nevyloučenými minerály. Takže cokoli kromě čisté vody je třeba pít s mírou a střídat to.

Španělsko. Hrdá země na jihu Evropy, kde vládne temperament. Slunce, víno a moře vlévají lidem do žil energii a posilují jejich zdraví jak fyzické, tak i psychické. Kromě ušlechtilých koní, vína, temperamentní hudby a býčích zápasů jsou jedním z nejznámějších atributů této jihoevropské země olivy. Nedozírné olivové háje, ve kterých pod palčivým slunečním svitem dozrávají plody, které jsou pravým pokladem horké španělské půdy. Největší gurmáni ocení jejich výraznou chuť a aroma, které bude vyvolávat vzpomínky na Iberský poloostrov.

 

Internetový obchod Oliva gourmet přiváží do Česka nejlepší delikatesy, které pochází ze španělských sadů, moří i zahrad. Háje plné olivovníků skýtají nepřeberné množství druhů oliv, ze kterých se lisují ty nejkvalitnější oleje, které jsou právem považovány za zlato jižní Evropy. Vyrábí se tradičními způsoby známými už po tisíce let. Jsou tak zárukou kvality a hlavně zdraví. Dodnes se sklízí klasicky tlučením dlouhou palicí do plachet, i když s rostoucí modernizací začíná převládat strojový způsob sklízení. Sezóna sklizně probíhá od října do března až dubna – podle jednotlivých odrůd a požadovaného stupně zralosti.

Prvním druhem olejů, které lze zakoupit v obchodě Oliva gourmet, jsou oleje extra panenské. Za studena lisované výrobky řady Estándar a Selección jsou vyrobené přímo z plodů olivovníku mechanickou cestou. Jsou vhodnou přísadou jak do studených salátů, tak pro přípravu proslulé středomořské kuchyně.

Mezi extra panenské oleje patří prémiové extra panenské. Jedná se o oleje vyráběné tradičními postupy, které jsou ideální jako přísada do dressingů, masových pokrmů nebo jako zálivka na saláty. Výrobky Cornicabra, Early Harvest, Montes de Toledo, Aberquina nebo Premium dodají všem pokrmům nádech pravého Španělska.

Originálním prostředkem k dochucení teplé i studené kuchyně jsou potom olivové oleje ochucené čistě přírodními potravinami. K dispozici jsou oleje s příchutí provensálského koření, chilli, česneku, citrónu, 5 pepřů a pro gurmány i lanýžů. Výborně dotváří chuť pizzy, salátů, rýžové paelly nebo tradičních rybích pokrmů.

Poslední řadou olivových olejů jsou oleje pokrutinové. Na rozdíl od olejů panenských jsou vyráběné za působení vysokých teplot z pevných zbytků po lisování panenských olejů a následně upravovány. Oleje Ondoliva a Echioro jsou vhodné pro smažení a další tepelné úpravy pokrmů.

Olivové oleje mají blahodárný vliv na lidské zdraví. Snižují hladinu LDL (špatného) cholesterolu, který je příčinou vzniku srdečních chorob. Dále podporuje trávení a výrazně zpomaluje procesy stárnutí. Pravidelná konzumace olejů zaručí organismu pevnější zdraví, mladší vzhled a dodá i temperament typický pro zemi flamenca a toreadorů.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Luxusní kosmetika, bytové vůně, doplňky stravy na Bellitia.cz

Harmonie člověka s přírodou, moudrost předků, inovativní moderní technologie... To vše a další aspekty utvářejí luxusní kosmetiku, bytové vůně i doplňky stravy, které najdete v internetovém obchodě Bellitia.cz. Přírodní švýcarská a italská kosmetika a bylinné doplňky uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Proč mít doma kávovar La Piccola Piccola?

 Internetový ochod Lucaffe.cz připravil krásnou a speciální akci na malý, domácí, ale klidně i kancelářský kávovar La Piccola Piccola. Kouzelný je v tom, že je mobilní, tedy snadno přenosný a přitom umí vše, co je třeba. E-shop poprosil Venilafi o spolupráci s rozšířením této informace a náš návrh zněl – pošlete vzorky PODů, otestujeme, připravíme recenzi a dáme vědět i o kávovaru. A tak se stalo. A chcete-li si zkrátit cestu, nabízí se kratší verze recenze na videu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena