^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Čtyřicítka s nadhledem

40 let, to není žádný věk. Naučili jsme se všechno nezbytné a teď je čas to zúročit v dalším životě a užít si každý den. A začít můžeme na oslavě našich čtyřicátých narozenin. Rozhlašte, že toužíte po vtipných a nejlépe naprosto nepraktických dárcích, protože je čas si zase trochu zablbnout.

Nedokážete si představit ráno bez vůně kvalitní kávy? A co teprve takový šálek kávy doplněný o kousek čokoládového dezertu po obědě? Káva se stala každodenním rituálem mnohých z nás, udává našemu životu tempo a styl. Co odběratel, to jiný vkus. Pokud si ale chcete vychutnat opravdu stoprocentní požitek z kvalitní kávy, zkuste 100% arabicu – to nejlepší, co káva nabízí.

 

Káva typu Arabica je určena pro všechny gurmány, kteří si rádi dopřejí vysoce kvalitní kávu, jež se vyznačuje především svou specifickou chuťovou jemností. Arabica patří vedle kávy Robusta ke dvěma základním typům kávy. Zatímco se Robusta vyrábí z Kávovníku statného, Arabica vzniká z Kávovníku arabského. Ten druhý zmíněný je na pěstování náročnější – vyžaduje mnohem více péče a také lepší podnebí. To vše se také následně odráží na ceně kávy, která je tak výrazně dražší. Káva typu Arabica má také mnohem lepší aroma než káva Robusta, vyznačuje se i lepší samotnou chutí. Oproti Robustě pak obsahuje přibližně poloviční množství kofeinu. Pokud jde o podíl na světové produkci, káva Arabica zaujímá větší podíl, konkrétně cca 80%. Je charakteristická především svou silnou vůní a černou barvou.

V kavárnách, kde si zakládají na opravdové úrovni služeb a produktů, si můžete pochutnat na kávě z čerstvě upražené 100% Arabicy. Zažijete tak opravdový gurmánský zážitek. Bohužel se ale v řadě jiných kavárnách přidává do Arabicy i příměs Robusty, čímž pak dochází k degradaci celého nápoje.

Chcete ochutnat kávu přímo z české pražírny? 100% Arabicu u nás praží například společnost COFFEEDREAM. V pražírně vzniká čerstvě pražená káva, která je typická svou lahodnou vůní. Právě zde se praží 100% Arabica, která je typická svou lahodnou vůní, ale také Robusta té nejvyšší kvality. Přednosti těchto dvou typů kávy se pak mísí v esspreso směsích. Tato česká pražírna pro vás má i kávu bez kofeinu, která se zpracovává bez chemie, tzv. „mokrou metodou“. 

V pražírně COFFEEDREAM se káva praží na profesionální pražičce kávy od firmy TOPER. Tato pražička dosahuje při pražení kávy nedosažitelných výsledků. Pražení kávy je opravdovým kouzlem, vyžadujícím si cit pro ten správný okamžik. 

Základem procesu upražení kávového zrna je tepelné zpracování za sucha při teplotách mezi 180° až 210°C. V takovém teple se ze syrového zrna začnou uvolňovat nejrůznější látky a káva postupně proměňuje svou barvu ze syrové žluto-zelené na hnědou až černou barvu.

Existují různé stupně pražení kávy, kdy každý je krokem k jejím specifickým vlastnostem. V každém stupni je tak jiná, jinak výjimečná. Ti největší gurmáni už tak vědí, v jakém stupni pražení je pro ně káva tou nejlepší. V Praze upraženou kávu vysoké úrovně můžete zakoupit na e-shopu www.prazena-kava.eu.

Dnes můžete spolu s vaší snídaní a šálkem kávy navštívit celý svět. Můžete si totiž vybrat kvalitní 100% Arabicu z jakékoliv exotické země. A tak jednou můžete navštívit třeba Afriku, Asii, Austrálii, různé části Ameriky nebo třeba Karibik. 

S ranní kávou z Karibiku se rázem ocitnete na plážích pohlcených sluncem, zapomenete na všechny starosti a vychutnáte si jemnou chuť karibské kávy s kořeněnými podtóny. Jamajka, Kuba, Dominikánská republika. Už nemusíte cestovat, vůně kávy z karibské oblasti rázem provoní váš domov. Trochu karibských rytmů a iluze je dokonalá. 

Nebo vás naopak zajímá, jak chutná káva z Indonésie? Po prvním doušku zjistíte, že je silná a kořeněná. Indonésie je dovozcem staré, ale velmi kvalitní kávy. Jednou chutná jako káva  s příměsí kakaa a dřevitými tóny. Jindy se nese na vlně pikantní zemitosti – voní po tabáku a rašelině. Indonéská káva se pěstuje v celém ostrovním státě, a tak se jednotlivé typy káv od sebe v určitých nuancích mohou lišit. 

Jedeme dál, jedeme do Afriky. Africká káva má jedinečně podmanivou chuť, právě Afrika je totiž domovinou kávy jako takové. Tento chudý kontinent nabídl světu své největší bohatství – kávu ve své opravdové kvalitě. Káva z Afriky má výraznou, velmi intenzivní chuť. A jak asi chutná třeba káva ze Zimbabwe? Svěže a pomerančově, tak trochu s příchutí čokolády.

S kávou v šálku můžete tedy procestovat celý svět, a to kdykoliv se vám právě zachce. Zažijete exotickou dovolenou, nabijete se potřebnou energií a získáte ten správný vkus pro každý nový den. A kde získat vstupenku na cestu kolem světa? Třeba u již zmíněné české společnosti zabývající se vším, co s kávou souvisí. Tak šťastnou cestu za dobrodružstvím!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na DTANGLERBAND gumičky a DTANGLER kartáč

Není možné nenarazit na internetu nebo v časopisech na některý z těchto dvou výrobků. Gumičky v sadě po pěti DTANGLERBAND nebo rozčesávací kartáče DTANGLER. Oba výrobky jsou všude prezentované jako revoluční, inovativní a převratné produkty ve světě péče o vlasy. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a vlasy a prozradíme, co si o výrobcích myslíme my.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena