^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Výrobky z ovčí vlny Merino

Ovčí vlna má skvělé termoregulační vlastnosti. Díky tomu, jak přirozeně tento materiál dýchá, pak například deky v létě chladí a v zimě zahřejí. Pokud trpíte revmatismem, výrobky z ovčí vlny zmírňují potíže a bolesti s touto nemocí spojené. Ovčí vlna Merino je vhodná i pro alergiky.

Jsme národ houbařů. Přesto si léčivé houby naši přízeň teprve ve větší míře získávají. Průměrná spotřeba hub na jednoho Čecha je ročně 2-3kg. Z toho u nás nezjnámnější léčivé houby hlívy ústřičné spotřebujeme v průměru na osobu 5dkg. V Číně, kde jsou houby v medicíně i léčitelství daleko více známé a rozšířené je spotřeba léčivých hub na osobu 12-17kg.


Léčivé nebo také jinak nazývané medicinální houby mají daleko větší obsah léčivých látek, než třeba houby v našich lesích běžně dostupné. Nejvyšší počty léčivých látek mají hlavně houby dřevokazné. Což je i právě ona zmíněná hlíva ústřičná. Oblibu i u nás si rychle získává další z dřevokazných a léčivých hub Reishi, nebo také Leskokorka lesklá (Ganoderma lucidum). Tyto houby se dnes už v přírodě takřka nevyskytují a je třeba se jejich pěstování věnovat. Reishi pěstují především v Japonsku a Číně.


Léčivé houby se nejčastěji suší a melou na prášek nebo se z nich přímo léčivé látky extrahují. Reishi tak nejčastěji potkáte v podobě prášku či extraktu uzavřeného do kapslí pro snazší aplikaci a dávkování. Například Reishi plus je doplněk stravy s extraktem z houby Reishi. Denně se užívá určitý počet kapslí podle toho, zda Reishi plus užíváte jako prevenci nebo při léčbě určité nemoci.


V Japonsku se s pomocí houby Reishi ve velké míře léčí různá nádorová onemocnění. I u nás se houba Reishi využívá při některých nádorových onemocnění, nebo také u alergií, při poruchách. .imunity, často se vracejících infekcích, při cukrovce a mnoha dalších zdravotních obtížích a nemocech.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze MARIYAM EDP

Patrně jste si už všimli, že testujeme luxusní parfémy, které najdete na stránkách Malikah.eu. Všechny recenze jsou k přečtení v rubrice Testování (levý sloupec, Hlavní menu). Každý parfém testujeme několik dní po sobě. Nanáší se pár kapek na místa, kde výrazněji proudí krev. Takových vhodných míst je více. Například zápěstí, loketní jamky, tepny na krku nebo za ušima.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena