^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Mistři kávy

Víte, kdo si umí opravdu vychutnat dobrou kávu? Mistři na výrobu prvotřídních káv baristi. Být baristou znamená vědět, umět a vytvářet. Baristi ví o kávě spoustu informací, umí vykouzlit kávu, cappuccino..., které je radost ochutnat, ale je na ně i krásný pohled. V soutěži na Venilafi soutěže si můžete zahrát o jeden kilogram prvotřídní kávy a knihu Profese Mistr Kávy v hodnotě 850,- Kč. Kniha je zároveň i skvělou pomůckou při absolvování kavárenského kurzu baristů. Barista-Mistr kávy rekvalifikační kurz akreditace MŠMT ČR stojí 15.000,- Kč, ale formou rekvalifikace přes Úřad práce je ZDARMA.

V současné době stále více stoupá obliba kozího mléka a výrobků z něj. Sýry, syrovátka, dokonce i pleťové masky a krémy. Díky vysokému obsahu vitamínů je kozí mléko ideální pro výživu i posílení imunity. V povědomí populace ale stále více nachází své místo i kozí kolostrum. Jedná se o jedinečnou tekutinu, kterou vylučují samice koz těsně po porodu svého mláděte. Tato tekutina je u mnohých živočišných druhů přímo životně důležitá pro jejich další zdárný vývoj a schopnost čelit drsnému životu v přírodě. Tuto jedinečnou vlastnost v poslední době objevili vědci i pro člověka. Kolostrum z kozího mléka v sobě snoubí bohatost kozího mléka se zázračnou vlastností kolostra. Je velmi bohaté na imunoglobuliny, IGF-1, cytokiny, laktoferin či PRP faktor, které zásadně ovlivňují imunitu živých organismů. Jedná se o nejkoncentrovanější formu posilující imunitu, kterou nám příroda poskytuje.Tento zázračný elixír je k dispozici ve své přírodní formě mláďatům. Aby jeho léčivé vlastnosti mohli využívat i lidé, existují nejrůznější produkty obsahující kozí kolostrum. Jeho zpracování se provádí více metodami, ale jedinou správnou je metoda sušení mrazem (lyofilizace). Díky ní je zachován maximální obsah účinných látek a přípravky s kolostrem jsou přírodní a velmi účinnou metodou, jak napravit mnohé neduhy a předejít nejrůznějším potížím:


1. Imunita
Aktivuje obranný „štít“ organismu proti virům a bakteriím. Doporučuje se užívat v období, které klade zvýšené nároky na jeho odolnost. Ideální je zakoupit přípravek s kozím kolostrem například v období chřipek. Pár dalších tipů, jak si vylepšit imunitu najdete v článku 7 tipů jak si zvýšit imunitu na magazínu Radytipynavody.cz

2. Regenerace
Posiluje organismus a jeho odolnost při zvýšené tělesné námaze. V období, kdy je například tělo podrobeno náročnému fyzickému tréninku. Je třeba dbát na přirozený odpočinek a posílení organismu oslabeného námahou.

3. Antivirotické účinky
Přípravky obsahující kolostrum je vhodné užívat při nejrůznějších nachlazeních nebo nemocech způsobených viry a bakteriemi. Jsou účinným doplňkem léčby klasickými antibiotiky. Posilují imunitu, takže organismus se stává odolnějším a lépe se s případnou nemocí vypořádá.

4. Pasivní imunita
Přípravky obsahující kolostrum posilují tzv. pasivní imunitu. Jedná se o imunitu, kterou nám poskytla matka prostřednictvím vlastního kolostra. Je to ideální řešení například pro matky, které nemohou z nějakých důvodů kojit. Jejich dítě by tak bylo ochuzeno o zázračné vlastnosti kolostra. Vzhledem k tomu, že kozí kolostrum je velmi dobře tolerováno, lze jej podávat i dětem, kterým základ přirozené imunity chybí díky absenci mateřského mléka.

5. Následná regenerace
Ideální příležitost, kdy užívat přípravky obsahující kozí kolostrum, je například období rekonvalescence po náročné onkologické léčbě. Tělo oslabené chemoterapií a zničené následky jejího působení je přímo živnou půdou pro infekce a záněty, které mohou způsobit i fatální komplikace.

6. Eliminace únavy
Současná doba klade stále větší nároky na fyzickou výkonnost. Den zakončujeme obvykle velmi vyčerpaní a unavení. Kolostrum právě díky obsahu vitamínů, aminokyselin, minerálů, bílkovin a mnoha dalších aktivních látek je vyváženým doplňkem stravy, dodávajícím energii vyčerpaným orgánům a oslabeným tkáním.

7. Přírodní původ
Zastánci doplňků stravy a nejrůznějších vitamínových přípravků mají mnohdy sklony pořídit cokoliv, na čem je inzerováno, že posiluje organismus. Ne vždy se ale jedná o přírodní suroviny. A jejich chemický původ je mnohdy našemu imunitnímu systému spíše na škodu. Kolostrum je čistě přírodní přípravek, který nenarušuje vnitřní procesy těla a je mu vlastní. Narozdíl od vitamínů a minerálů, imunoglobuliny jinak, než formou kolostra nebo kapaček v nemocnici do těla nezískáte.

Skutečně kvalitní kozí kolostrum je odebíráno nejdéle dvanáct hodin po porodu. Aby nebylo kozí mláďátko ochuzeno o zázračné účinky kolostra své matky, nejprve je aplikováno jemu. Další várka je posléze odebrána a poskytnuta k prodeji. Odběrem kolostra tedy není poškozen potomek kozí matky a zároveň je ku pro spěchu lidského pokolení. Je to vlastně jedinečná symbióza člověka s přírodou.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hlíva ústřičná pro přípravu jídel i pro zdraví

Hlíva ústřičná si rychle získala oblibu mezi českými zákazníky. Díky své jemně naslédlé chuti a především výraznému aroma se skvěle hodí jako koření do jídel, ale i v celých kusech či nakrájená na kousky například k pečenému masu, do dršťkové polévky apod. Ještě více ji nejspíš oceníte sušenou a drcenou ve formě prášku, kdy si zachovává své skvělé vlastnosti a pomáhá při mnoha zdravotních obtížích.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze – kolagenové kapsle Invita Skin Beauty

Jsem ukázkový příklad toho, že se vědci s kolagenem nemýlí. Životem jsem proplouvala ve zdraví a dobré kondici prakticky s minimem snahy. Před 4 lety jsem potřetí otěhotněla, to mi bylo lehce na 35 let, necelé poslední tři roky kojím, poslední rok už nedobrovolně, ale třetí syn má v tomto jasno a zatím se mi ho nepodařilo přesvědčit, že by se bez mateřského mléka obešel. Tělo dostává pěkně zabrat a je to na něm už znát.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena