^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak se dobře vyspat?

Spánek je jednou ze základních lidských potřeb. V minulosti chodili lidé spát "se slepicema". Jak se setmělo, zalehli do peřin a spali dřív než zuli boty vedle postele. Donutila je k tomu jednak únava z těžkého pracovního dne, a pak také vysoká cena svíček a prostředků na svícení všeobecně.

Sport. Neodmyslitelná součást života většiny populace. Cíleně běháme, skáčeme, jezdíme na kole a provozujeme mnoho dalších aktivit, které nám přináší radost, uvolnění a našemu tělu posílení a odlehčení od nadměrné hmotnosti. Při všech těchto prospěšných aktivitách bychom ale měli mít na zřeteli i fakt, že přemíra fyzické námahy bez potřebné regenerace může organismus poškozovat a způsobovat mu trvalé ztráty.


Jedním z míst, kde se toto postižení projevuje, jsou klouby. Volné spojenou dvou a více kostí, mezi kterými se nachází chrupavka. Tato nepatrná součást však hraje přímo klíčovou roli při plynulém a bezbolestném pohybu. Tvoří jakousi třecí plochu mezi kostmi tak, aby se při pohybu neotíraly o sebe a nedocházelo k jejich poškozování. Chrupavku tvoří ze 60% voda a ze 40% bílkoviny.  Při pohybu dochází k tlaku kostí na chrupavku a k vytlačování vody, která je vázána velmi volně. Při trvalejším zatěžování může docházet ke změně tvaru a trvalejšímu vysychání chrupavek. Ty se ztenčují a postupně se mohou rozpadat. Platí to jak pro chrupavky v kloubech, tak pro meziobratlové ploténky.

Bílkoviny, které jsou v nich obsaženy, tvoří z 60% kolagen. Jedná se o protein nerozpustný ve vodě, který je obsažený v pojivových tkáních savců, kde tvoří zhruba 30% všech bílkovin. Celkem je známo na 27 druhů této bílkoviny. Tělo si v dětství a mládí zvládne nezbytné množství kolagenu produkovat samo. K syntéze dochází v buňkách kostí, chrupavek, ale také v buňkách krycích tkání – epitelu. Běžný zdravý organismus si s vytvořenou zásobou vystačí. Přirozená tvorba kolagenu v těle začíná stagnovat po 25. roce věku. Ale už dříve může nastat vyšší potřeba kolagenu například díky úrazu nebo při vysoké fyzické zátěži, třeba u profesionálních sportovců. Další vysokou zátěží organismu i chrupavek je nadváha.


Je-li vám nad 25 let nebo jste vystaveni některé ze zátěží, je třeba kolagen tělu dodávat. Na trhu je k dispozici tzv. živý kolagen, který se do buněk těla lépe vstřebá a nejenže dodá tělu potřebný kolagen, ale zároveň tělo stimuluje k větší výrobě vlastního kolagenu. Díky této jedinečné vlastnosti pomůže efektivně řešit problém s nedostatkem kolagenových vláken v chrupavkách. Tím se výrazně zpomalí a posléze i zastaví degenerativní proces způsobující nevratné poškození a tím pádem například i nepříjemnou bolest. Produkty obsahující živý kolagen výrazně zpomalují přirozený fyziologický proces stárnutí. A to naprosto přirozeně, bez jakýcholiv nepříjemných projevů, bez kterých se například injekce botoxu neobejdou.

Velmi unikátním se ukázal objev tropokolagenu – bílkoviny, která se získává z kůží ušlechtilých ryb (kapr, štika, candát, bolen nebo sumec), který je extrahován do vodného roztoku hydrátu. Takový kolagen je téměř identický s kolagenem lidským. Proto je jeho dodávání do těla pro lidský organismus přirozené a obnova tkání probíhá šetrně.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Běhouny na stůl s originálním designem

 Každé stolování můžete proměnit v luxusní prožitek i díky krásně prostřenému stolu. Příjemné prostředí navodí lepší náladu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na živý kolagen Face a vitamin C od Nezestarni.cz

Tak si to představte. Večer uléháte natření živým kolagenem a ráno se probudíte o pár let mladší. Pleť hebká, jemná, skoro jak kdysi dávno v dětských letech. A to už se nacházím v takzvaném zralém věku :) Výrobky z Nezestarni.cz nakupuji a testuji od listopadu loňského roku, kdy jsem začala právě živým kolagenem a postupně přidávala další. Moje nejoblíběnější trojka je živý kolagen Face, kolagenové kapsle a vitamin C, se kterým jsem začala až v únoru. Čekala jsem od něj nejméně a ohromil mě nejvíce.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena