^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Mistři kávy

Víte, kdo si umí opravdu vychutnat dobrou kávu? Mistři na výrobu prvotřídních káv baristi. Být baristou znamená vědět, umět a vytvářet. Baristi ví o kávě spoustu informací, umí vykouzlit kávu, cappuccino..., které je radost ochutnat, ale je na ně i krásný pohled. V soutěži na Venilafi soutěže si můžete zahrát o jeden kilogram prvotřídní kávy a knihu Profese Mistr Kávy v hodnotě 850,- Kč. Kniha je zároveň i skvělou pomůckou při absolvování kavárenského kurzu baristů. Barista-Mistr kávy rekvalifikační kurz akreditace MŠMT ČR stojí 15.000,- Kč, ale formou rekvalifikace přes Úřad práce je ZDARMA.

Jednou z nejpříjemnějších metod alternativní medicíny je aromaterapie. Metoda, která používá vlivu vůní na lidskou psychiku i fyzickou část lidské osobnosti. Lékem, který je aromaterapií využíván při napravování následků nemocí duše i těla, jsou éterické (esenciální) oleje. Éterické oleje se záskávají z různých částí rostlin a plodů několika formami. Například na 28ml esenciálního oleje z růže je potřeba 60.000 květů. Díky tomu se dá říci, že jsou tyto esenciální oleje luxusním koncentrátem vonných složek rostlin. Proto u kvalitního éterického oleje stačí přidat 2 kapky do difuzéru a provoní celý byt.


V aromaterapii se využívá více metod, jak esenciálními oleji napravit naše tělo či psychiku. Jednou z nich je třeba masáž, kdy se využívá některý vhodný rostlinný olej – slunečnicový, olivový nebo mandlový. K němu je přidána éterická vonná esence, která se volí vždy podle potřeby pacienta. Může fungovat na stimulujícím principu – jang, nebo uklidňujícím – jing. I bez odborníka si můžete naordinovat některý éterický olej podle toho, co od něj potřebujete. Každý vonná složka stimuluje něco jiného.

K dispozici je mnoho aromatických přísad, které mají nejrůznější účinky:

Bergamot: zklidňuje nervový systém a uvolňuje potlačované úzkosti, je pomocníkem při poruchách trávení, bolestech v krku nebo při výskytu akné.
Pačuli: zklidňuje, pomáhá proti nespavosti, její antiseptické účinky pomáhají při průjmech, zvracení a velmi dobře hojí drobná kožní poranění.
Levandule: zklidňuje projevy hysterie u dospělých i dětí, deprese nebo emoční výkyvy, reguluje krevní tlak a bolestivé projevy nemocí.
Tea tree – díky své svěží vůni posiluje sebevědomí, imunitu, má velmi výrazné desinfekční účinky na drobné poranění.
Růžové dřevo – díky jemné vůni povznáší ducha, uvolňuje nervové napětí, jeho zklidňující účinky pomáhají v boji proto svědivým projevům vyrážek, akné nebo chorobám srdce projevujícím se zvýšenou tepovou frekvencí.

Jak využívat esenciální oleje?

Éterické oleje můžete využít například na inhalaci. Inhalací konkrétního oleje si pročistíte dutiny, nebo si můžete zlepšit náladu. Esenciální oleje se inhalují přes kapesník nebo párou. Na kapesník nakapete pár kapek, přiložíte k nosu a vdechujete. Nebo uvaříte vodu a ještě vroucí nalijete do misky, dáte hlavu nad misku a přes hlavu přetáhnete utěrku nebo ručník. Pak jde o inhalaci vdechováním přímým. Když nakapete olej do difuzérů nebo aromalamp, pak jde o inhalaci nepřímým vdechováním.

Další možností je přidání několika kapek olejů do koupele. Taková koupel pomáhá uvolnit od stresu, zvláčnit pokožku, zmírnit bolest apod.

Aromatické masáže jsou další intenzívní a příjemnou možností, jak využít výborných terapeutických vlastností vonných sencí.

Nabídku nejrůznějších olejů spolu s možnostmi jejich využití nejen v medicíně naleznete na internetových stránkách www.mydloteka.cz, kde je zároveň uveden i návod, jak je používat, aby bylo dosaženo nejoptimálnějšího účinku.

Éterické oleje jsou voňavou cestou ke zdraví a pohodě.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Bytové doplňky a dekorace, které vám oživí domov

Celek utváří detaily. Můžeme mít krásný, velký byt, pěkně vymalováno, nádherné záclony a závěsy, vkusný nábytek... Když ale budou chybět maličkosti v podobě doplňků a dekorací, bude byt působit chladně a smutně. Přitom stačí velmi málo, aby se prostor doslova prosvítil a rozehřál přátelskou atmosférou a pohodou. Podívejte se na pár tipů a najděte si další zajímavé.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze - kožená pánská peněženka na řetězu

Když chcete muže obdarovat něčím mužným, praktickým, co ho zaručeně potěší a využije, pak je kožená peněženka ideální volba. Vyzkoušeli jsme koženou pánskou peněženku značky Always Wild a po pár týdnech používání jsme stejně nadšení, jako na začátku. Výborně zabalená tak, aby se jí po cestě od výrobce ze zahraničí k českému prodejci Penezenky-ahal.cz a od prodejce k vám domů, nic nestalo, aby řetěz nepoškrábal kůži apod. Kůže je jemně zpracovaná, barva běžová s nádechem pískové. Kůže jako přírodní materiál, navíc evokující dobu kovbojů, drsné přírodní podmínky... k mužům skvěle sedí.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena