^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Za nadváhu, obezitu a některé zdravotní problémy (např. překyselení žaludku, trávící problémy, vysoký tlak...) obvykle může nedostatek pohybu, přejídání se, nebo naopak hladovění a špatný jídelníček. Pomoc je ve většině případů jednoduchá. Víc pohybu, menší porce, ale pravidelněji a postavit jídelníček na olivovém oleji, zelenině, rybách, kuřecím mase, arašídech...


Pokud dlouhodobě konzumujete nezdravé potraviny, tzv. prázdné kalorie – skladkosti, pizzu, pečivo, ale třeba i brambory, hovězí a vepřové maso, uzeniny... Může dojít k tomu, že metabolismus v těle je už natolik rozhozený, že funguje špatně, i když si dáte třeba týden naprosto zdravý jídelníček. Prakticky většinu stravy si takto rozhozený organismus ukládá do podkožních tukových buněk a vyloučí minimum. Navíc i zpracování živin neprobíhá správně. Zvýší se také hladina trygliceridů, což jsou nebezpečné tuky, které obíhají tělo v krvi a zanáší důležité orgány. Mohou nabourat nejen činnost srdce, ale třeba i játra.

Rychle narůstající kilogramy a rozšiřující se zdravotní problémy jsou alarmem, který nás má varovat, že je něco hodně špatně. Nicméně se málokomu chce měnit jídelníček radikálně a vzdát se všech svých oblíbených pochoutek. Ovšem je i příjemná cesta, jak svému zdraví i štíhlé linii napomoci a přitom si to užívat. Vyberte si ze zdravých potravin ty, které vám chutnají a soustřeďte se při nakupování a tvorbě jídelníčku na ně. Když si občas dopřejete i něco nevhodného, není to pak taková tragédie pro tělo a zdraví.

Pro dospělé i děti se například hodí skladba jídelníčku založená na olivovém oleji, rybách, zelenině. Pokud nejste alergici, velkým pomocníkem v boji s trygliceridy a nadváhou jsou třeba i arašídy, arašídové máslo. Můžete si dopřávat olivy, kuřecí a další bílé drůběží maso. K přílohám je výborná například jasmínová rýže z Thajska. Jsou to potraviny, které stojí v obchodě obvykle více, než například rostlinný olej, klasická rýže, marmeláda... Ale nemusíte se ceny bát. Například jasmínová rýže chutná i samotná. Když do ní dáte víc vody, není pak ani suchá. Místo pečiva si dopřejte salát (okurek, rajče, paprika, trochu soli, trocha olivového oleje a nastrouhaný sýr – lepší je max 30% tuku). Salát se dá uložit do ledničky a jíst v průběhu celého dne i jako svačinka, pozdní večeře... Můžete si jej upravit o ingredience, které máte rádi, třeba o kuřecí maso, olivy...


Pokud vás neustále láká chuť na sladké, nakupte si ovocné vodové nanuky. Například jeden Rainbow má stejně kalorií, jako deci mléka. Je dost sladký, aby vaše chuťové buňky uspokojil, rychle se z těla vyloučí ven a stojí v obchodech kolem 7,- Kč. Navíc vás v horkých dnech osvěží.

Naopak se snažte vyřadit vše, co obsahuje ztužené rostlinné tuky. Jako například přímo ztužené rostlinné tuky, určené na smažení a pečení, sušenky, kdy většina jich toto obsahuje. To je totiž jedna z nejhorších potravin, co můžete do svého těla zanést. Lékaři doporučují omezit nebo vynechat hlavně hovězí, ale i vepřové maso. Pokud máte větší zdravotní problémy a nejde už o nadváhu, ale obezitu, pak se vyvarujte v co největší míře i cukru, první tři měsíce omezte i ovoce. I tento cukr vám v kritické fázi, kdy metabolismus nefunguje, jak má, spíš škodí. Pokud máte překyselený žaludek (časté říhání, pocit na zvracení apod.), vyvarujte se také listové zeleniny, špenátu nebo kopřivového čaje, který je při hubnutí velmi doporučovaný.

Tip na rychlou a jednoduchou změnu jídelníčku teď hned

Vyberte 5 potravin, které myslíte, že vašemu tělu nejvíce škodí a už je nekupujte.
Vyberte 5 potravin, které vám naopak velmi prospějí a moc je nevyužíváte a začněte je kupovat a odvíjet od nich další jídelníček.

To vám pomůže nastartovat zdravý životní styl, aniž museli nad vším dlouho přemýšlet a nějak výrazně se omezovat. Pokud se vám podaří upravit i míru pohybu, máte vyhráno. Podle lékařů je pro děti i dospělé důležité, aby měli denně hodinu aerobního pohybu. Což je například rychlá chůze, jízda na kole, plavání. Co říkáte, to není zas tak nereálné, že ne? Pokud se nehýbete takřka vůbec, začněte pozvolna. 10 dní denně 15 minut rychlé chůze. Dalších 10 dní zvyšte délku o 15 minut atd., až se dostanete na hodinku rychlé chůze nebo jiného pohybu denně. Do tří měsíců budete jako znovuzrození a zajistíte si patrně o mnoho let spokojeného života více. Navíc se nemusíte bát jojo efektu a zdravotních komplikací z nesprávných diet.

 

Komentáře   

#1 ponda 2017-06-13 21:32
Zhubnul jsem od února asi třicet kilo. A ničím z tohoto jsem se neřídil.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Bílé nebo černé nitě pro domácí i profesionální šití

V každé domácnosti i šicím koutku mají černé a bílé nitě své místo. Potřebujeme je nejčastěji. Kromě barvy je důležité, aby nitě měly univerzální využití, byly pevné, dobře se navlékaly do jehly v ruce nebo ve stroji. Prima-obchod.cz nabízí ekonomické provedení kvalitních polyesterových nití v bílé nebo černé variantě pro běžné domácí šití, ale i pro profesionální krejčové a šičky.

Testování, recenze

Recenze FAYROUZ EDP

Vytvořit špičkový parfém je věda. Především jde o správný výběr jednotlivých složek a přesný poměr každé z nich. Je v tom kus alchymie a především znalosti a zkušenosti parfuméra, který vůni vyvíjí. Luxusní vůně z řady Royal Diwan Group vznikají pod taktovkou mistrů parfumérů, kteří se věnují této práci již po několik generací. Měli jsme možnost vyzkoušet orientální arabský parfém této řady FAYROUZ EDP. A jaký je?

Upoutávky

Levné a pestré nákupy s Levnezde.cz

Hledáte zajímavé dárky pro vaše blízké nebo pro kolegy v práci? Potřebujete vybavit domácnost? Nebo si chcete jen tak udělat radost? Pestrou nabídku produktů najdete v internetovém obchodě Levnezde.cz. Kromě velkého výběru zboží, také nákupem na e-shopu výrazně ušetříte, dopravné budete mít zdarma a tím výčet výhod nekončí.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena