^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Mnoho z nás (převážně dámská populace) to zná. Nevzhledné dolíčky v kůži, bochánky, které narušují přirozenou linii zvláště některých partií. Problémy, které se objevují u populace napříč všemi věkovými skupinami. Souhrn těchto nepříjemností se nazývá celulitida.


Lidové označení pro celulitidu je také „pomerančová kůže“. Plošně je brána jako „vada na kráse“. Z medicínského hlediska se jedná o narušení metabolické rovnováhy v oblasti podkožní tukové vrstvy. Tukové buňky nabývají na objemu a tím dochází k narušení struktury buněčných stěn a okolního vaziva. Špatnou životosprávou podporované tukové buňky mohou svůj objem zvětšit až 200 x. Základní funkcí těchto buněk je tepelná izolace vnitřního prostředí. Chrání ho před chladem nebo naopak před vysokými teplotami. Zároveň slouží vnitřním orgánům jako jakási „spižírna“ pro uskladnění vitamínů a energetických zásob. Když je ale příjem potravy nadměrný, tak tukové buňky zvětšují rychle svůj objem na úkor svého okolí, které ztrácí potřebný životní prostor. To má za následek nedostatečné čerpání živin a odbourávání škodlivin. Díky tomu dochází ke hromadění produktů látkové výměny v buňkách a následně k jejich zvětšování. 

Dá se podobným potížím předejít?

Dá. Základním krokem je dostatečný pitný režim. Samozřejmostí je příjem čisté neperlivé vody, který přirozeně upravuje vnitřní prostředí. Vítanou podporou pitného režimu může být např. bylinný čaj Bylinářské koště, který snižuje nadměrnou kyselost organismu a zároveň ho jemně pročišťuje. Dalším krokem by měla být úprava jídelníčku, speciální masáže, dostatek pohybu a cviky zaměřené na problematické partie. Podkožní tuk je zásobárnou, jakýmsi skladem, kam si pro případ potřeby uschováváme živiny na pozdější dobu. Pokud starší zásoby včas nespotřebujeme a přibývají stále nové, nastane přesně to, co známe například z domácích ledniček. Uložené zásoby se pomalu začínají kazit. V ledničce se jako nežádoucí produkt objevují plísně, v organismu kyseliny. Zkažené potraviny z lednice můžeme vyhodit. Ale jak na zásoby podkožního tuku, které nejsou úplně v pořádku? Svým způsobem je vyhodíme také.


Celulitidě se velmi daří v překyseleném organismu.

Na přelomu 11. a 12. století žila v Německu bylinkářka, mystička a léčitelka svatá Hildegarda, která poukazovala na to, že kyseliny coby produkt metabolismu odcházejí nejdříve do krve, lymfy a placenty. Při nadbytečném množství se hromadí v podkožních tukových vrstvách. U žen jsou nejproblematičtějšími partiemi stehna, boky nebo hýždě. Je proto velmi důležité, aby se zvláště těmto partiím dostalo patřičné pozornosti. Zejména pohybu, který napomůže volnému odtoku lymfy. Příjemnou a velmi účinnou metodou jsou i lymfatické masáže. Při vzniku celulitidy hrají roli kromě genetických dispozic, hormonální disbalance a nedostatku pohybu i nesprávné stravovací návyky. Hlavně špatně zvolená strava, její množství, kombinace a nedostatek tekutin.

Celulitida a nadváha jsou výsledkem nadměrné kyselosti vnitřního prostředí organismu. Kyseliny způsobují důlky na kůži podobně, jako kyseliny poškozují například kovové předměty. Abychom se tomuto nepříjemnému efektu vyhnuli, je ideální používat zásadité látky, které naopak tyto důlky vyhlazují a výsledkem je napnutá pokožka. Logickým výstupem z tohoto výzkumu je to, že celulitida se v daleko menší míře vyskytuje v organismu, který je podporován zásaditými preparáty.

Bylinář Karel při problémech s celulitidou a překyseleným organismem doporučuje:

Zásadité látky nejlépe doručíme organismu zásaditými potravinami. Intenzivní snižování vnitřní kyselosti podpoří také Zásaditá směs MINERALY a Zásaditá směs MINERALY LINIE obohacená o vlákninu z akácie a vitamíny skupiny B. Směs je sypká ochucená a slouží k přípravě minerálního nápoje, který cíleně poskytuje potřebné minerální látky a vodu, které poskytují správné prostředí pro všechny potřebné procesy v těle. Doporučené dávkování je 3-4x denně 1 vrchovatá čajová lžička rozmíchaná v 0,25 l vody. Nelze očekávat, že celulitida zmizí během jednoho měsíce, když vznikala několik let. Nejdůležitější je správný „restart organismu“. Jen tak můžou veškeré procesy v těle fungovat tak, aby opět nastala přirozená rovnováha.


Intenzivní detoxikaci a restartování metabolických procesů mohou pomoci například Bylinářské koště, Zásaditá směs MINERALY a Synefrin s niacinem. Veškeré informace poskytne e-shop Zentrichovaapatyka.cz.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Luxusní kosmetika, bytové vůně, doplňky stravy na Bellitia.cz

Harmonie člověka s přírodou, moudrost předků, inovativní moderní technologie... To vše a další aspekty utvářejí luxusní kosmetiku, bytové vůně i doplňky stravy, které najdete v internetovém obchodě Bellitia.cz. Přírodní švýcarská a italská kosmetika a bylinné doplňky uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Tipy na skvělé nákupy pro pohodový podzim

S našimi podzimními tipy na nákupy ušetříte nejen při samotném nákupu, ale i na úspoře energie, na výdajích za léky a na dalším. I když je podzim už na spadnutí, vůbec se letos nemusíte bát chmur. Vybavte se předem chytrými pomocníky, kteří vám dají zapomenout na pochmurné počasí venku na nemoci, i na kratší den. A ještě jsou za prima nízké ceny.

Testování, recenze

Recenze - kožená pánská peněženka na řetězu

Když chcete muže obdarovat něčím mužným, praktickým, co ho zaručeně potěší a využije, pak je kožená peněženka ideální volba. Vyzkoušeli jsme koženou pánskou peněženku značky Always Wild a po pár týdnech používání jsme stejně nadšení, jako na začátku. Výborně zabalená tak, aby se jí po cestě od výrobce ze zahraničí k českému prodejci Penezenky-ahal.cz a od prodejce k vám domů, nic nestalo, aby řetěz nepoškrábal kůži apod. Kůže je jemně zpracovaná, barva běžová s nádechem pískové. Kůže jako přírodní materiál, navíc evokující dobu kovbojů, drsné přírodní podmínky... k mužům skvěle sedí.

Upoutávky

Baby ZONE - pestrý výběr nejen dětského oblečení

Při nakupování oblečení a ostatního vybavení pro děti je třeba mít na zřeteli jednak kvalitu a také cenovou dostupnost. Internetový obchod Baby ZONE nabízí široký výběr dětského oblečení, doplňků a nábytku pro děti všech věkových skupin.  S dítětem a jeho potřebami drží krok a rodiče na jednom místě nakoupí takřka vše.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena