^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak vytvořit screen obrazovky

Občas potřebujeme udělat screen (foto) obrazovky našeho počítače, abychom mohli někomu jinému poslat potvrzení, nebo si uchovat vzpomínku, důkaz apod. Jak na to? Připravili jsme jednoduchý návod krok za krokem s fotografiemi pro snazší orientaci. Návod je vytvořený v operačním systému Windows 7,  u jiných OS budou drobné odlišnosti, ale základ je stejný. A protože nám na Venilafi soutěže běží jedna hra, pro kterou je screen třeba, je návod ušit na míru této situace. Pusťme se tedy do práce...

Medicinální houby jsou pokladem z přírody, jehož hodnotu znají asijské a domorodé národy po stovky až tisíce let a jsou součástí tradičních léčebných systémů, jakým je i čínská, domorodá indiánská či ruská medicína. Tento poklad začíná objevovat i „klasická“ medicína, která vědeckými výzkumy a pokusy potvrzuje to, co naši předci již dávno věděli ‒ medicinální houby mohou zabránit, aby se nemoc objevila, a když už je, uleví nám od ní. 

 

Mezi nejznámější patří Cordyceps, Coriolus, Reishi, Maitake či Hericium… Ale je jich mnohem více a každá má své specifické účinky…

Co houby dokážou?

Houby jsou nositelkami mnoha bioaktivních složek, které pozitivně působí na lidský organismus. 

Imunitnímu systému nejvíce prospívají betaglukany, ale třeba i další látky jako jsou vitamíny, triterpeny, enzymy, minerály, antioxidanty apod. Tyto látky posilují imunitní systém, dodávají mu početní i silovou převahu nad např. infekčními patogeny, jakými jsou viry, bakterie, ale i mykózy či chlamydie, dále pak i sílu bojovat s nádorovými buňkami. Houby imunitní systém ovšem pouze nestimulují, v případě alergií či autoimunitních nemocí jej naopak harmonizují a zklidňují jeho zvýšenou aktivitu.

Krom imunitního systému si medicinální houby poradí i s nádorovými buňkami. Při pokusech bylo odhaleno, že mnohé houbové složky přímo zabíjejí nádorové buňky a zabraňují tvorbě metastáz.

Stejně jako rakovinné buňky podléhají houbám i viry, bakterie a houby. Jsou jimi nemilosrdně zabíjeny.

Medicinální houby však mají mnoho dalších účinků, které stojí za zmínku. Na medicinální houby se můžeme obrátit i v případě, že nás trápí zvýšená hladina krevního cukru. Houby ji totiž snižují, zlepšují využití glukózy, její přeměnu na potřebný zásobní glykogen v játrech, ochraňují buňky slinivky, která tvoří inzulin, a také zvyšují citlivost buněk na inzulin. Podobně tak je vědeckými studiemi doloženo, že užívání hub snižuje koncentraci tuků v krvi, klesá celkový cholesterol, špatný cholesterol LDL, ale stoupá ten hodný, HDL. Těmito mechanismy nás houby chrání před před srdečně cévními chorobami, tedy i infarkty, ale také před obezitou. 

Klesá-li nám energie, výdrž fyzická i psychická. Můžeme využít hub, které zvyšují výkon, urychlují regeneraci po zátěži, dodávají energii, pomáhají s depresemi. Mnohé houby dokonce vylepšují mentální funkce, paměť, koncentraci, ale i spánek či sexuální funkce. 

Díky tomu, že houby neutralizují i volné radikály a detoxikují, chrání tělo a jeho buňky před poškozením a degenerativními pochody, tedy i před předčasným stárnutím.

Z mnoha vědeckých textů se dozvídáme, že houby chrání játra, ledviny i mozek před poškozením toxickými látkami včetně alkoholu, navíc pomáhají tyto orgány regenerovat.

Tento výčet je pouhým krátkým přehledem. Houby zvládnou mnohem více. Není tedy proč váhat s koupí produktu z medicinálních hub, chceme-li nemocem předcházet, zlepšit své zdraví, kondici, či chceme s nemocemi, kterými trpíme, účinněji bojovat. 

Jaké houby se nejčastěji používají?

Mezi houby, které mají výše zmíněné účinky, patří např. asijské houby vysoce ceněná Reishi, Cordyceps, Shiitake, Hericium, Polyporus, Maitake, dále pak houby z oblasti Sibiře ‒ Chaga, z Jižní Ameriky ‒ Agaricus.

S žádnou z těchto hub nemůžeme šlápnout vedle. Jediné, na co je důležité dát si pozor, je správný výběr houbového produktu, ne všechny obsahují houby v takové kvalitě, aby zůstaly zachovány jejich všestranné a jedinečné účinky.  Pokud si nevíme rady, kterou medicinální houbu zvolit, je možné konzultovat s praktikem čínské medicíny či fytoterapeutem. Při výběru přípravku je nutné vybírat kvalitní houbové produkty, které si zachovávají účinky, kterými disponuje i sama houba. V klinické praxi se používají extrakty medicinálních hub. Polysacharidy (beta glukany) jsou účinné látky, kvůli kterým ve většině případů medicinální houby užíváme. Ideální podíl polysacharidů v houbovém extraktu by měl být kolem 30%. Je-li to méně, je účinek slabý. Je-li to více, je to na úkor ostatních účinných látek a hlavně se změní poměry mezi jednotlivými účinnými látkami. Důležité také je, aby houbová surovina byla z mladých plodnic, jedině ony mají nejvyšší obsah účinných látek. Určitě víte, že houba je do sebe schopná absorbovat různé látky z okolí – toxiny, těžké kovy, pesticidy, radioaktivitu… Proto hledejte výrobce, který je schopný doložit zdravotní nezávadnost svých produktů, nejlépe nezávislou certifikovanou laboratoří. Je málo firem na českém trhu, které opravdu kvalitní produkty z medicinálních hub nabízejí. Jednou z nich je např. MycoMedica.cz.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hezky-domov.eu – když chcete jedinečné ubrusy

Nikde jinde nekoupíte ubrusy s designem, které nabízí na svých stránkách internetový obchod Hezky-domov.eu. Jde o středové ubrusy, tedy čtverce o rozměrech 65cm nebo 90cm. Unikátní design ubrusů můžete doplnit například i prostíráním ve stejném designu, chňapkou, zástěrou apod.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze FAYROUZ EDP

Vytvořit špičkový parfém je věda. Především jde o správný výběr jednotlivých složek a přesný poměr každé z nich. Je v tom kus alchymie a především znalosti a zkušenosti parfuméra, který vůni vyvíjí. Luxusní vůně z řady Royal Diwan Group vznikají pod taktovkou mistrů parfumérů, kteří se věnují této práci již po několik generací. Měli jsme možnost vyzkoušet orientální arabský parfém této řady FAYROUZ EDP. A jaký je?

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena