^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Tipy na skvělé nákupy pro pohodový podzim

S našimi podzimními tipy na nákupy ušetříte nejen při samotném nákupu, ale i na úspoře energie, na výdajích za léky a na dalším. I když je podzim už na spadnutí, vůbec se letos nemusíte bát chmur. Vybavte se předem chytrými pomocníky, kteří vám dají zapomenout na pochmurné počasí venku na nemoci, i na kratší den. A ještě jsou za prima nízké ceny.

Himalájská sůl se těží na úpatí Himaláje. Kdo by neznal nejvyšší horu světa Mount Everest a celé toto známé pohoří táhnoucí se v Asii přes území více států (Pákistánu, Číny, Indie, Nepálu a Bhútánu). Jedním z pokladů pohoří je právě sůl, ukrytá v podzemí. V rozemletém stavu se kromě dochucení používá i při léčbě mnoha vnitřních i vnějších potíží. V podobě solných lamp, mýdel, cihel nám slouží jako prevence i léčba psychiky, respiračních potíží, alergií apod.


Solné krystaly umí pročistit vzduch, který dýcháme. A tím ulevit i našim vnitřním cestám dýchacím. Při návštěvě solných jeskyní je účinek patrný ihned. V domácích prostorách a kancelářích pak můžete využívat neupravovanou solnou drť nebo kameny pro dekoraci nebo upravenou himalájskou sůl v podobě solných mýdel, lampiček nebo například i formou cihel, kterými obložíte kout s vanou v koupelně, krb v obývacím pokoji nebo třeba relaxační kout v bytě apod.


Tyto produkty najdete v internetovém obchodě www.salt-shop.eu. Provozovatelem obchodu je společnost Halomedica a.s., která se zabývá architektonickými návrhy i samotnou výstavbou solných jeskyní, solných saun a solných krbů. Jednu solnou jeskyni přímo provozují. K himalájské soli mají tedy velmi blízko a díky tomu jsou i ceny v obchodě výhodné. Například mýdlo z himalájské soli zakoupíte už za 35,- Kč. Díky tomu, že sůl obsahuje minerály, stopové prvky (například vápník, zinek, hořčík...) v bohaté míře, působí používání mýdla antibakteriálně a celkově pokožce prospívá. Mýdlo může mít ostré hrany, na jemnější kůži se tedy nepoužívá přímo. Je třeba mýdlo v navlhčených rukách rozmělnit a směs pak použít na místa, kde to potřebujete. Naopak na tvrdou kůži na nohách použijte přímo mýdlo, které kůži zrovna i obrousí. Mýdlový roztok se používá i na místa postižená ekzémem, nebo lupenkou. Upravuje pH pokožky, minerály a stopové prvky napomáhají rychlejšímu hojení postižených míst... Mýdlo z himalájské soli můžete používat i jako deodorant. Stejně tak je vhodné i na mytí intimních partií.


Patrně nejznámějším výrobkem ze soli v pevném stavu jsou solné lampy. Buď menší solné lampy na čajové svíčky, nebo větší, elektrické. Nejenže jejich jemné hřejivé světlo příjemně působí na psychiku, solné krystaly zároveň čistí ovzduší. Nejde o žádná kouzla. Jde o fyziku a chemii. Zahříváním solného krystalu se sůl uvolňuje a ionizuje ovzduší místnosti. Tím se vzduch pročistí a nezatěžuje tolik naši dýchací soustavu. Pokud máte dýchací potíže, jsou určitě vhodnější elektrické solné lampy, než menší varianty na čajové svíčky, kde zase kouř z čajové svíčky může přitížit. Nicméně pokud si můžete dopřát spojení lampičky na čajovou svíčku s různými vůněmi, příjemně byt provoní, náladu vyladí..., jde o dokonalý relax.


Pokud máte domácí saunu nebo ji plánujete, zakomponujte do ní solné cihly. Toto spojení bude působit přímo zázračně na váš organismus. Solné cihly se hodí i jako obklad krbu nebo jiných míst, kde dochází k zahřátí. Třeba jako pěkný designový obklad kolem topení v bytě. Důležité je, aby se cihly zahřívaly a mohly tak nejen působit jako krásný designový doplněk, ale i jako domácí lékař a výborná prevence zároveň.  

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze – kolagenové kapsle Invita Skin Beauty

Jsem ukázkový příklad toho, že se vědci s kolagenem nemýlí. Životem jsem proplouvala ve zdraví a dobré kondici prakticky s minimem snahy. Před 4 lety jsem potřetí otěhotněla, to mi bylo lehce na 35 let, necelé poslední tři roky kojím, poslední rok už nedobrovolně, ale třetí syn má v tomto jasno a zatím se mi ho nepodařilo přesvědčit, že by se bez mateřského mléka obešel. Tělo dostává pěkně zabrat a je to na něm už znát.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena