^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Himalájská sůl se těží na úpatí Himaláje. Kdo by neznal nejvyšší horu světa Mount Everest a celé toto známé pohoří táhnoucí se v Asii přes území více států (Pákistánu, Číny, Indie, Nepálu a Bhútánu). Jedním z pokladů pohoří je právě sůl, ukrytá v podzemí. V rozemletém stavu se kromě dochucení používá i při léčbě mnoha vnitřních i vnějších potíží. V podobě solných lamp, mýdel, cihel nám slouží jako prevence i léčba psychiky, respiračních potíží, alergií apod.


Solné krystaly umí pročistit vzduch, který dýcháme. A tím ulevit i našim vnitřním cestám dýchacím. Při návštěvě solných jeskyní je účinek patrný ihned. V domácích prostorách a kancelářích pak můžete využívat neupravovanou solnou drť nebo kameny pro dekoraci nebo upravenou himalájskou sůl v podobě solných mýdel, lampiček nebo například i formou cihel, kterými obložíte kout s vanou v koupelně, krb v obývacím pokoji nebo třeba relaxační kout v bytě apod.


Tyto produkty najdete v internetovém obchodě www.salt-shop.eu. Provozovatelem obchodu je společnost Halomedica a.s., která se zabývá architektonickými návrhy i samotnou výstavbou solných jeskyní, solných saun a solných krbů. Jednu solnou jeskyni přímo provozují. K himalájské soli mají tedy velmi blízko a díky tomu jsou i ceny v obchodě výhodné. Například mýdlo z himalájské soli zakoupíte už za 35,- Kč. Díky tomu, že sůl obsahuje minerály, stopové prvky (například vápník, zinek, hořčík...) v bohaté míře, působí používání mýdla antibakteriálně a celkově pokožce prospívá. Mýdlo může mít ostré hrany, na jemnější kůži se tedy nepoužívá přímo. Je třeba mýdlo v navlhčených rukách rozmělnit a směs pak použít na místa, kde to potřebujete. Naopak na tvrdou kůži na nohách použijte přímo mýdlo, které kůži zrovna i obrousí. Mýdlový roztok se používá i na místa postižená ekzémem, nebo lupenkou. Upravuje pH pokožky, minerály a stopové prvky napomáhají rychlejšímu hojení postižených míst... Mýdlo z himalájské soli můžete používat i jako deodorant. Stejně tak je vhodné i na mytí intimních partií.


Patrně nejznámějším výrobkem ze soli v pevném stavu jsou solné lampy. Buď menší solné lampy na čajové svíčky, nebo větší, elektrické. Nejenže jejich jemné hřejivé světlo příjemně působí na psychiku, solné krystaly zároveň čistí ovzduší. Nejde o žádná kouzla. Jde o fyziku a chemii. Zahříváním solného krystalu se sůl uvolňuje a ionizuje ovzduší místnosti. Tím se vzduch pročistí a nezatěžuje tolik naši dýchací soustavu. Pokud máte dýchací potíže, jsou určitě vhodnější elektrické solné lampy, než menší varianty na čajové svíčky, kde zase kouř z čajové svíčky může přitížit. Nicméně pokud si můžete dopřát spojení lampičky na čajovou svíčku s různými vůněmi, příjemně byt provoní, náladu vyladí..., jde o dokonalý relax.


Pokud máte domácí saunu nebo ji plánujete, zakomponujte do ní solné cihly. Toto spojení bude působit přímo zázračně na váš organismus. Solné cihly se hodí i jako obklad krbu nebo jiných míst, kde dochází k zahřátí. Třeba jako pěkný designový obklad kolem topení v bytě. Důležité je, aby se cihly zahřívaly a mohly tak nejen působit jako krásný designový doplněk, ale i jako domácí lékař a výborná prevence zároveň.  

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Bytové doplňky a dekorace, které vám oživí domov

Celek utváří detaily. Můžeme mít krásný, velký byt, pěkně vymalováno, nádherné záclony a závěsy, vkusný nábytek... Když ale budou chybět maličkosti v podobě doplňků a dekorací, bude byt působit chladně a smutně. Přitom stačí velmi málo, aby se prostor doslova prosvítil a rozehřál přátelskou atmosférou a pohodou. Podívejte se na pár tipů a najděte si další zajímavé.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak zlepšit paměť a soustředění

Také se vám stává, že si honem nemůžete vzpomenout, jak se řekne něco, co používáte zcela běžně? Nebo vám někdo něco vysvětluje a už po druhé větě ztrácíte koncentraci a stojí vás nemalé úsilí, abyste vnímali pozorně dále? Někdo se vám představí a do dvou minut si nemůžete vzpomenout na jméno? To vše se dá snadno změnit pár skvělými tipy. Využít se dá hudba, jídlo, zdraví prospěšné pilulky a různá cvičení. 

Testování, recenze

Testování přípravků Actimaris

Deset z našich čtenářů mělo možnost testovat zdarma dva výrobky ActiMaris. Byl jím ActiMaris Sensitiv roztok a Actimaris Gel. Po 14 dnech testování nám čtenáři napsali své pocity a zdravotní výsledky podle předem zadaných 4 bodů. Jak dopadlo nezávislé testování těchto přírodních přípravků  urychlujících hojení ran se dočtete dále. Nicméně všech deset čtenářů by přípravky ActiMaris doporučilo svým známým. Takže deset z deseti:) 

Upoutávky

Velký výběr povlečení za skvělé ceny

Abychom byli odolnější vůči stresu i vůči bakteriím a virům, je potřeba si každý den pořádně odpočinout a dobře se vyspat. A protože v posteli trávíme značnou část života, hledáme nejen kvalitu pro naše zdraví, ale i krásu a pohodlí, pro naše další smysly. Ložní povlečení chceme mít krásné, příjemné na dotek, z výborných materiálů a to vše samozřejmě i za co nejlepší ceny.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena