^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Goji (Lycium chinense), česky Kustovnice čínská se řadí mezi tzv superpotraviny, které jsou známé svým vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. O Goji se také říká, že je vitamínovou bombou, elixírem mládí, ovocem nesmrtelnosti, červeným diamantem... Vše napovídá, že Goji má přímo zázračné účinky na celkovou regeneraci buněk, výrazně přispívá k naší energii, je například i výborným sexuálním stimulantem... Zkrátka by neměla chybět v žádné domácnosti.Rostlina Goji je celkem nenáročná na pěstování. Potřebuje teplejší podmínky, hodně sluníčka a vláhy. Roste jako keř především v Japonsku, v Číně a Koreji. Jako potravina se využívají její načervenalé plody. Buď se suší nebo se lisují za studena, aby neztratily všechny ty úžasné látky a vitamíny.

Goji obsahují 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků, vitamínu C mají mnohonásobně víc, než třeba naše jablka. Chuťově je Goji sladší, než třeba šípek, ale oproti rozinkám je kyselejší. Má trošku trpčí chuť.


Ráno si můžete připravit energetickou a vitamínovou bombu. Jednoduchá varianta je kombinace Chia semínek a Goji. Do sklenice se studenou vodou nasypte dvě lžičky Chia semínek, do misky s vodou nasypte sušené Goji bobule. Také nechte 10 minut odpočívat. Nasáklé bobulky pak můžete pojídat a zapíjet vodou s Chia semínky. Budete žasnout, kolik energie vás bude po celý den provázet i bez ranní kávy.

Pokud máte na snídani více času, vyrobte si Smoothie. Banán, dvě lžíce Chia semínek, tři lžíce Goji semínek, hrst oblíbených ořechů nebo mandle apod., dvě hrsti dalšího oblíbeného ovoce, které je zrovna k dostání v obchodech, na vše vymačkejte šťávu z půlky citronů. V mixéru rozmixujte a stačí minutku počkat a můžete si pochutnávat na zdravém a lahodném koktejlu.

Goji má díky obsahu všech látek opravdu výborné účinky na zdraví. Preventivně i při léčbě mnoha obtíží. Výčet by byl opravdu dlouhý, zmiňujeme tedy jen část. Například dodává energii, posiluje imunitní systém, chrání buňky před škodlivými látkami a vlivy, zpomaluje stárnutí, pomáhá regeneraci buněk a organismu. Účinně pomáhá v boji proti akutnímu nachlazení a podobných chorobám, posiluje zrak, snižuje krevní tlak, pomáhá při cukrovce a při mnoha dalších nemocech a potížích.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Ručně vyráběné praktické dárky z kůže

Pravá kůže je velmi odolný materiál. Což je jeden z důvodů, proč je celá staletí v takové oblibě u řemeslníků i uživatelů. Její typická vůně je často spojovaná s luxusem a prestiží. Skvěle vypadají i hotové výrobky. V obchodě LUONTO najdete ručně vyráběné módní doplňky z pravé kůže, tvořené poctivě a s láskou, jak uvádí sám výrobce.

Testování, recenze

Proč mít doma kávovar La Piccola Piccola?

 Internetový ochod Lucaffe.cz připravil krásnou a speciální akci na malý, domácí, ale klidně i kancelářský kávovar La Piccola Piccola. Kouzelný je v tom, že je mobilní, tedy snadno přenosný a přitom umí vše, co je třeba. E-shop poprosil Venilafi o spolupráci s rozšířením této informace a náš návrh zněl – pošlete vzorky PODů, otestujeme, připravíme recenzi a dáme vědět i o kávovaru. A tak se stalo. A chcete-li si zkrátit cestu, nabízí se kratší verze recenze na videu.

Upoutávky

Čistý vzduch, ale kde ho vzít?

Jednou ze základních životních potřeb kromě zdravotně nezávadné vody a plnohodnotné stravy je čistý vzduch. V pracovním prostředí nebo doma ovlivňuje čistota vzduchu zdraví nás všech. Pro řešení problémů s prachem, plísněmi, exhalacemi a výfukovými plyny je ideálním partnerem eshop čisticky vzduchu. E-shop dodává čističky vzduchu, ventilátory nebo zvlhčovače a s jejich přičiněním zkvalitní životní prostředí a přispěje ke zdraví celé rodiny či pracovního kolektivu.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena