^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Ze zahraničí levněji

Na e-shopu se vám zalíbí nějaký produkt, potěší vás přijatelná cena a představa, že nemusíte běhat po městě, procházet obchody, ztrácet čas... Pak se ale podíváte, na kolik vás přijde poštovné a je po radosti. Na Levnezde.cz se vám nic podobného nestane. Všechno zboží je za nízké prodejní ceny a přestože zboží putuje ve většině případů ze zahraničí, neplatíte nikdy žádné poštovné nebo balné.

Goji (Lycium chinense), česky Kustovnice čínská se řadí mezi tzv superpotraviny, které jsou známé svým vysokým obsahem zdraví prospěšných látek. O Goji se také říká, že je vitamínovou bombou, elixírem mládí, ovocem nesmrtelnosti, červeným diamantem... Vše napovídá, že Goji má přímo zázračné účinky na celkovou regeneraci buněk, výrazně přispívá k naší energii, je například i výborným sexuálním stimulantem... Zkrátka by neměla chybět v žádné domácnosti.Rostlina Goji je celkem nenáročná na pěstování. Potřebuje teplejší podmínky, hodně sluníčka a vláhy. Roste jako keř především v Japonsku, v Číně a Koreji. Jako potravina se využívají její načervenalé plody. Buď se suší nebo se lisují za studena, aby neztratily všechny ty úžasné látky a vitamíny.

Goji obsahují 18 druhů aminokyselin, 21 stopových prvků, vitamínu C mají mnohonásobně víc, než třeba naše jablka. Chuťově je Goji sladší, než třeba šípek, ale oproti rozinkám je kyselejší. Má trošku trpčí chuť.


Ráno si můžete připravit energetickou a vitamínovou bombu. Jednoduchá varianta je kombinace Chia semínek a Goji. Do sklenice se studenou vodou nasypte dvě lžičky Chia semínek, do misky s vodou nasypte sušené Goji bobule. Také nechte 10 minut odpočívat. Nasáklé bobulky pak můžete pojídat a zapíjet vodou s Chia semínky. Budete žasnout, kolik energie vás bude po celý den provázet i bez ranní kávy.

Pokud máte na snídani více času, vyrobte si Smoothie. Banán, dvě lžíce Chia semínek, tři lžíce Goji semínek, hrst oblíbených ořechů nebo mandle apod., dvě hrsti dalšího oblíbeného ovoce, které je zrovna k dostání v obchodech, na vše vymačkejte šťávu z půlky citronů. V mixéru rozmixujte a stačí minutku počkat a můžete si pochutnávat na zdravém a lahodném koktejlu.

Goji má díky obsahu všech látek opravdu výborné účinky na zdraví. Preventivně i při léčbě mnoha obtíží. Výčet by byl opravdu dlouhý, zmiňujeme tedy jen část. Například dodává energii, posiluje imunitní systém, chrání buňky před škodlivými látkami a vlivy, zpomaluje stárnutí, pomáhá regeneraci buněk a organismu. Účinně pomáhá v boji proti akutnímu nachlazení a podobných chorobám, posiluje zrak, snižuje krevní tlak, pomáhá při cukrovce a při mnoha dalších nemocech a potížích.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Bytové doplňky a dekorace, které vám oživí domov

Celek utváří detaily. Můžeme mít krásný, velký byt, pěkně vymalováno, nádherné záclony a závěsy, vkusný nábytek... Když ale budou chybět maličkosti v podobě doplňků a dekorací, bude byt působit chladně a smutně. Přitom stačí velmi málo, aby se prostor doslova prosvítil a rozehřál přátelskou atmosférou a pohodou. Podívejte se na pár tipů a najděte si další zajímavé.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE II EDP

Parfémovaná voda SIGNATURE II EDP je jako dračice mezi vůněmi. Silná, pronikavá, intenzívní. Poslední dvě testované parfémované vody se dají přirovnat k mírnému vánku a vichřici. Takový byl mezi nimi rozdíl. MARIYAM EDP jemná jako vánek pro ženy křehké, romantické, tajemné a SIGNATURE II EDP od stejné značky Royal Diwan Group, ale vůně, která svou silou skoro až „vyrazí dech“. Parfém určitě není pro „šedé myšky“. Naopak vynikne na ženě odvážné, extravagantní, sebevědomé, úspěšné...

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena