^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Toužíte po luxusu? Myslíte, že nejste dost bohatí, abyste se luxusem obklopovali? Ale kdepak. Luxus není jen drahý diamant, nebo dovolená v Dubaji. Luxus je třeba výborná chuť kávy, nebo aktovka z kvalitního materiálu, precizně ušitá, anebo šálek čaje. Učte se společně s námi poznávat dobré věci, chtít víc chutí, vůní, kvality, zážitků.Například jsme na magazínu Venilafi psali o tom Jak si vychutnat kávu. Kdo pil kvalitně upraženou kávu, namletou těsně před zalitím horkou vodou, ví, že rozdíl oproti běžně dostupné kávě v super a hyper marketech je až k neuvěření. Navíc opravdu kvalitní káva může být zdraví velmi prospěšná. To vše se v článku dočtete. A stejné je to i s čajem. Levný čaj v sáčcích může se zdravím nadělat pěknou paseku. Z různých testů vyplynulo, že v takových čajích je opravdových kvalitních čajových lístků... no pomálu. Zato v nich najdete různé zbytky všeho, co tam při sklizni i mletí napadá, také plísně a další nevábné složky, které si prostě kupovat nikdo nechce. Už když sáhnete ve větších hypermarketech po čaji, kde krabička s 20 sáčky stojí kolem 60,- Kč, poznáte značný rozdíl. Je jedno, zda je čaj černý, zelený nebo ovocný. Nicméně pokud si chcete čaj opravdu užít, vychutnat, zažít nové vzrušující chutě a vůně, hledejte čaj ve specializovaných prodejnách, nebo tam, kde máte jistotu, že půjde o zážitek a ne o vyhozené peníze.

Už vícekrát jsme psali o e-shopu Pozemskeradosti.cz. Provozovatelé jsou opravdoví gurmáni, labužníci, požitkáři. Nespokojí se jen tak s ledasčím. Do nabídky e-shopu zařazují pouze luxusní produkty, které mají ty nejvyšší kvality. Najdete zde legendární termosky, které dobyly svět, prvotřídní kosmetiku, kožené tašky z kozí kůže z Indie, skvělé mlýnky na kávu a čaj, se kterým zažijete pravé dobrodružství.


Tak třeba černý čaj Loolecondera pochází z výjimečné plantáže na Cejlonu, která je známá jako Pole 7. Byla to první plantáž, kde se začal pěstovat černý cejlonský čaj na prodej. Cejlon je ostrov u jižního cípu Indie. Dnes se jmenuje Srí Lanka, ale do roku 1972 to byl Cejlon a říká se mu tak dodnes. Je to oblast, kam ročně zavítá také mnoho českých turistů, je tam nádherně a čaji se na Cejlonu výtečně daří. Skot James Taylor v roce 1867 na poli číslo 7 zasadil první čajové keře. Měl už mnoho zkušeností s pěstováním čaje z jiných míst světa. Prvních pár let čaj pěstoval a vylepšoval metody zpracování, aby byl výsledek co nejlepší. Čajové lístky ručně sroloval a pražil nad hliněnými kamny, ve kterých topil dřevěným uhlím. Po 6 letech byl spokojený s výsledkem a poslal první várku cejlonského čaje do Londýna do dražby. Čaj pojmenoval podle své společnosti Loolecondera. A... dražba čaje měla mimořádný úspěch. Výborný čaj se brzy rozšířil do dalších zemí světa a je velmi oblíbený dodnes. Dokonce turisté záměrně jezdí na Cejlon, aby na vlastní oči viděli právě tuto čajovou plantáž.

Černý čaj Loolecondera je vakuově zabalený a uložený v plechové krabičce. Až ho vypijete, zůstane vám po něm nejenom zážitek úžasné chuti a vůně, ale i tato pěkná krabička na další využití. Na stránkách e-shopu Pozemskeradosti.cz najdete i další výjimečné čaje.

Kvalitní černý čaj je silný. Oproti jiným druhům čaje je v něm obsaženo více kofeinu. Šálek černého čaje dodá stejně energie, jako šálek pořádné kávy. Ovšem energie dodaná černým čajem vám vydrží déle, než díky kávě. Čaj totiž obsahuje tanin, který prodlužuje postupné uvolňování kofeinu. Čaj je díky tomu pro organismus zdravější, než káva. Černý čaj vás nejen povzbudí. Například v horkém létě umí teplý čaj snížit teplotu celého těla až o jeden stupeň. Čtete správně. Studené nápoje ochladí jen dutinu ústní, na teplotu celého těla vliv nemají. Černý čaj je výborný také při nachlazení. Napomáhá vykašlávání, roztahuje průdušky, zvyšuje pocení. A pokud máte žaludeční potíže, slabý černý čaj v malých doušcích je v takovém případě výborný pomocník.  

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Dalekohled i objektiv – vychytávka pro váš mobil

Vylepšete si svůj chytrý mobil o dalekohled nebo teleobjektiv v jednom. Můžete tak snadno fotit i vzdálené předměty, zvířata, krajinu... Objektiv snadno na mobil připevníte. Nasadíte jej na objektiv vašeho telefonu, utáhnete a fotíte nebo natáčíte videa. Objektiv můžete používat i jako dalekohled a to i samostatně bez mobilu.

Testování, recenze

Recenze na živý kolagen Face a vitamin C od Nezestarni.cz

Tak si to představte. Večer uléháte natření živým kolagenem a ráno se probudíte o pár let mladší. Pleť hebká, jemná, skoro jak kdysi dávno v dětských letech. A to už se nacházím v takzvaném zralém věku :) Výrobky z Nezestarni.cz nakupuji a testuji od listopadu loňského roku, kdy jsem začala právě živým kolagenem a postupně přidávala další. Moje nejoblíběnější trojka je živý kolagen Face, kolagenové kapsle a vitamin C, se kterým jsem začala až v únoru. Čekala jsem od něj nejméně a ohromil mě nejvíce.

Upoutávky

Tajemné elixíry

Medovina. Hřejivý nápoj, který rozsvítí i to nejhorší počasí a prolomí i arktický mráz. Jeden z nejstarších alkoholických nápojů, který je znám už z prastarých mýtů a legend. Podle Starých pověstí Českých dokonce Šárka použila tento opojný mok jako „vnadidlo“ na Ctirada, když ho chtěla zajmout. Nejstarší zmínky o medovině se objevují v Dalimilově kronice. Její konzumace byla výsadou králů a velmožů, protože výroba byla velmi nákladná a navíc jí byl přisuzován magický účinek.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena