^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak vybrat správnou pánev

Chtěli jsme pořídit novou pánev a ukázalo se, že to není legrace. Mnoho typů materiálů pánví, povrchů, různé rozměry, co z toho lze použít na indukci, elektrickou plotýnku, plynový sporák, sklokeramiku... A tak jsme se obrátili na odborníky. Pánev nekupujeme každý měsíc a chceme zainvestovat správně. A chceme, abychom měli svobodnou volbu v množství použitého tuku, takže to musí být pánev, kde stačí pár kapek a ani palačinky se nepřipálí. A také jsme si přáli rozumnou cenu.

Chia semínka patří mezi takzvané superpotraviny. Tedy potraviny z celého světa, které mají nejpřínosnější vliv na naše zdraví. Chia semínka fungují jako silný antioxidant, podporují imunitu, hubnutí, dodávají energii, hydratují... Nemusíte je nijak upravovat. Můžete je jíst rovnou, nebo přidávat do jogurtu, do ovocných nebo zeleninových nápojů apod.


Pro srovnání:
v Chia semínkách je 3x více železa, než ve špenátu
2x více draslíku, než v banánech
5x více vápníku, než v mléce...

Chia semínka pochází ze střední Ameriky. Jeden ze států Mexika je dokonce pojmenovaný po nich. Jde o stát Chiapas. Sílu a skvělé zdravotní účinky znali už dávno v minulosti Aztékové a Mayové. Šlo o jeden z produktů, kterým se i platilo.

Chia semínka nemají žádnou chuť ani vůni. Na rozdíl od lněných semínek jsou měkká. Jsou vhodné i pro celiaky a diabetiky. Neobsahují lepek a mají nízký glykemický index. Můžete je využívat vcelku nebo mleté. Chia semínka absorbují velké množství vody. Proto například v žaludku rychle navodí pocit sytosti a jsou skvělým pomocníkem při hubnutí. Nasají do sebe objem vody až 12x větší, než je jejich původní velikost. Díky tomu dokáží tělo zevnitř hydratovat dlouhou dobu.

Chia semínka obsahují i další tělu prospěšné látky, jako jsou vláknina, proteiny, sacharidy, tuky, Omega-3 mastné kyseliny, vápník, antioxidanty, železo, zinek, fosfor, magnesium...


Pravidelná konzumace Chia semínek prokazatelně zlepší životní styl a stav organizmu i těla. Budete mít víc energie, budete štíhlejší, méně nemocní... Pokud trpíte například cukrovkou, zvýšeným krevním tlakem apod., pomůžou Chia semínka zlepšit váš zdravotní stav.

Odborníci doporučují konzumovat Chia semínka jako prevenci v množství 2-3 lžičky denně. Denně byste při pravidelné konzumaci měli jíst maximálně 15g Chia semínek.

Okamžitou porci energii vám dodá koktejl ze dvou lžic Chia semínek, jednoho banánů, půl hrnku borůvek a jednoho hrnku vody nebo mléka. Vše rozmixujte a hned pijte. Pokud bude nápoj hustý, přidejte vodu nebo mléko, podle toho, co jste použili. 

Chia semínka můžete namočit ve šťávě z ovoce, nebo ve vodě či mléce a používat je buď na zhuštění pokrmů nebo přímo jako želé. 

Komentáře   

#3 Romy 2016-08-03 13:30
Nemixujte ty chia semínka, přidejte je tam potom. Rozmixovaná škrábou a není to příjemné.
Citovat
#2 Helena 2016-07-31 17:30
Na chia semínka nedopustím, dávám si je do různých jídel každý den, nejčastěji do ovocného smoothie.
Citovat
#1 Jitka 2016-07-31 13:18
Zkusím, snad dostanu do těla co potřebuji.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze – drogerie až domů

Naprosto souhlasím se všemi reklamami, ve kterých se hlásá, že v dnešní době už není potřeba vláčet se s těžkými pracími prášky a s další drogérií z obchodů. Na internetu nakoupíte všechno, dovezou vám to pěkně až na práh domu a nakoupíte dokonce i výrazně levněji a kvalitněji, než v našich super a hyper marketech v akcích.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena