^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Studený obklad je známá finta, kterou používali už naši prarodiče pro zmírnění nachlazení, horečky nebo jiných zdravotních obtíží. Možná si pamatujete, jak nám naši rodiče říkávali: „Ukaž, jak jsi veliký.“ A jen jsme jako děti zvedli ruce nahoru, šup na tělíčko s ledovým ručníkem, to bylo křiku... Ještě přidat další ručník nahoru nebo u krku proložit igelitem a už se léčilo.

 

Jde o postup prověřený desetiletími. Začal s ním v 19. století mladíček Vinzenz Priessnitz. Používal vodu jako lék intuitivně. Jako dítě sledoval nějaký čas zraněnou srnku, která si chodila omývat poraněnou nohu do vody, dokud se jí úplně neuzdravila. Když pak bylo Vinzenzovi 14 let a poranil si ruku, tišil bolest studenými obklady. O dva roky později měl těžký úraz. Přes hrudník mu přejel povoz se splašenými koňmi. Prognóza lékařů byla zdrcující – v nejlepším případě z něj bude nadosmrti mrzák, nikdy se nevyléčí. Vinzenz o medicíně nic nevěděl, ale už tehdy pevně věřil v léčebnou sílu vody. Přikládal si na hrudník studené obklady a žebra si rovnal o židli, až se zcela uzdravil. Zpráva o tom, jak se rychle mladý, nestudovaný chalupník zázračně vyléčil, se rychle rozkřikla po kraji. K Vinzenzovi domů se začali sjíždět nemocní lidé, které zdarma a účinně léčil vodou a obklady. Postupně léčil i mnoho známých, slavných a bohatých lidí. Roku 1837 získal dokonce povolení na provoz lázní. Ačkoli nikdy neměl žádné lékařské vzdělání. 

Osvědčená léčba vodou a teplem se využívá hojně dodnes. Ovšem zábaly postaru, formou několika ručníků, igelitových sáčků apod., byly nepraktické. Zvlášť u malých dětí, které jsou v pohybu, i když leží v posteli. Pořád se někde něco rozmotávalo, navíc už samo přiložení obkladu vyžadovalo velkou trpělivost dítěte i dospělého a mnohokrát se ani obklad nepodařilo úspěšně přiložit. Plačící a křičící dítě, kterému je špatně, něco ho bolí, prostě nebude držet a čekat, až to studené a nepříjemné rodič dobře připevní. 

A tak vznikly víceúčelové pásy, vhodné nejen pro Priessnitzovy zábaly. Pásy na krk, hrudník nebo končetiny jsou vyrobené tak, aby stačilo vše rychle a jednoduše přiložit, sepnout suchým zipem a obklady dobře držely. U hrudníkových zábalů pro děti jsou například i ramínka, které pomáhají držet zábal na místě i na hrudníčku neposedných dětí nebo při velkém vrtění se v postýlce. 

Na nápad praktických víceúčelových zábalů Mamavis přišla Martina Štefanková, když u své roční dcery musela při nachlazení využít Priessnitzův zábal a zjistila, jak je zaběhlý způsob aplikace nesnadný. Protože se u nich doma i v blízkém okolí tyto první víceúčelové zábaly skvěle osvědčily, rychle se začaly zábaly Mamavis šířit i mezi první oficiální zákazníky.

Během následujících měsíců došlo k dalším vylepšením zábalů. K patentování nápadu a výroby.  Materiály na výrobu zábalů pochází z české výroby. Jde o velmi kvalitní materiály, které prošly atesty a jsou tak vhodné i pro děti mladší 3 let. Samotná výroba probíhá taktéž v ČR. A provozovatelky firmy a e-shopu dodávají: „Zábaly pro vás šijeme v naší dílně společně s lidmi se zdravotním handicapem, provozujeme tedy za tímto účelem chráněnou dílnu. Naše zábaly tak pomáhají hned dvakrát :-)

Víceúčelové zábaly Mamavis využijete nejen jako studený obklad při nachlazeních, horečkách, kašli či zánětech. Do kapsy na hrudníkových zábalech pro děti i pro dospělé můžete vložit nahřátý polštářek s náplní a využít jej například na dětskou koliku, u dospělých na bolesti břicha apod. Nebo se dá do kapsy přidat cibule na inhalaci při nachlazeních, levandule a další přírodní léčebné prostředky, které zvýší možnosti využití a urychlí léčbu. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Mistři kávy

Víte, kdo si umí opravdu vychutnat dobrou kávu? Mistři na výrobu prvotřídních káv baristi. Být baristou znamená vědět, umět a vytvářet. Baristi ví o kávě spoustu informací, umí vykouzlit kávu, cappuccino..., které je radost ochutnat, ale je na ně i krásný pohled. V soutěži na Venilafi soutěže si můžete zahrát o jeden kilogram prvotřídní kávy a knihu Profese Mistr Kávy v hodnotě 850,- Kč. Kniha je zároveň i skvělou pomůckou při absolvování kavárenského kurzu baristů. Barista-Mistr kávy rekvalifikační kurz akreditace MŠMT ČR stojí 15.000,- Kč, ale formou rekvalifikace přes Úřad práce je ZDARMA.

Testování, recenze

Testování přípravků Actimaris

Deset z našich čtenářů mělo možnost testovat zdarma dva výrobky ActiMaris. Byl jím ActiMaris Sensitiv roztok a Actimaris Gel. Po 14 dnech testování nám čtenáři napsali své pocity a zdravotní výsledky podle předem zadaných 4 bodů. Jak dopadlo nezávislé testování těchto přírodních přípravků  urychlujících hojení ran se dočtete dále. Nicméně všech deset čtenářů by přípravky ActiMaris doporučilo svým známým. Takže deset z deseti:) 

Upoutávky

Ráj triček

Jen málo kousků oblečení se těší tak neutuchající popularitě u všech věkových skupin a obou pohlaví. A jen málokteré oblečení vypovídá o osobnosti svého majitele. Jedním z tohoto mála bylo, je a bezesporu ještě dlouho bude tričko. Provází nás v práci, ve volném čase, při sportu a mnohdy i ve spánku.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena