^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Ze zahraničí levněji

Na e-shopu se vám zalíbí nějaký produkt, potěší vás přijatelná cena a představa, že nemusíte běhat po městě, procházet obchody, ztrácet čas... Pak se ale podíváte, na kolik vás přijde poštovné a je po radosti. Na Levnezde.cz se vám nic podobného nestane. Všechno zboží je za nízké prodejní ceny a přestože zboží putuje ve většině případů ze zahraničí, neplatíte nikdy žádné poštovné nebo balné.

Studený obklad je známá finta, kterou používali už naši prarodiče pro zmírnění nachlazení, horečky nebo jiných zdravotních obtíží. Možná si pamatujete, jak nám naši rodiče říkávali: „Ukaž, jak jsi veliký.“ A jen jsme jako děti zvedli ruce nahoru, šup na tělíčko s ledovým ručníkem, to bylo křiku... Ještě přidat další ručník nahoru nebo u krku proložit igelitem a už se léčilo.

 

Jde o postup prověřený desetiletími. Začal s ním v 19. století mladíček Vinzenz Priessnitz. Používal vodu jako lék intuitivně. Jako dítě sledoval nějaký čas zraněnou srnku, která si chodila omývat poraněnou nohu do vody, dokud se jí úplně neuzdravila. Když pak bylo Vinzenzovi 14 let a poranil si ruku, tišil bolest studenými obklady. O dva roky později měl těžký úraz. Přes hrudník mu přejel povoz se splašenými koňmi. Prognóza lékařů byla zdrcující – v nejlepším případě z něj bude nadosmrti mrzák, nikdy se nevyléčí. Vinzenz o medicíně nic nevěděl, ale už tehdy pevně věřil v léčebnou sílu vody. Přikládal si na hrudník studené obklady a žebra si rovnal o židli, až se zcela uzdravil. Zpráva o tom, jak se rychle mladý, nestudovaný chalupník zázračně vyléčil, se rychle rozkřikla po kraji. K Vinzenzovi domů se začali sjíždět nemocní lidé, které zdarma a účinně léčil vodou a obklady. Postupně léčil i mnoho známých, slavných a bohatých lidí. Roku 1837 získal dokonce povolení na provoz lázní. Ačkoli nikdy neměl žádné lékařské vzdělání. 

Osvědčená léčba vodou a teplem se využívá hojně dodnes. Ovšem zábaly postaru, formou několika ručníků, igelitových sáčků apod., byly nepraktické. Zvlášť u malých dětí, které jsou v pohybu, i když leží v posteli. Pořád se někde něco rozmotávalo, navíc už samo přiložení obkladu vyžadovalo velkou trpělivost dítěte i dospělého a mnohokrát se ani obklad nepodařilo úspěšně přiložit. Plačící a křičící dítě, kterému je špatně, něco ho bolí, prostě nebude držet a čekat, až to studené a nepříjemné rodič dobře připevní. 

A tak vznikly víceúčelové pásy, vhodné nejen pro Priessnitzovy zábaly. Pásy na krk, hrudník nebo končetiny jsou vyrobené tak, aby stačilo vše rychle a jednoduše přiložit, sepnout suchým zipem a obklady dobře držely. U hrudníkových zábalů pro děti jsou například i ramínka, které pomáhají držet zábal na místě i na hrudníčku neposedných dětí nebo při velkém vrtění se v postýlce. 

Na nápad praktických víceúčelových zábalů Mamavis přišla Martina Štefanková, když u své roční dcery musela při nachlazení využít Priessnitzův zábal a zjistila, jak je zaběhlý způsob aplikace nesnadný. Protože se u nich doma i v blízkém okolí tyto první víceúčelové zábaly skvěle osvědčily, rychle se začaly zábaly Mamavis šířit i mezi první oficiální zákazníky.

Během následujících měsíců došlo k dalším vylepšením zábalů. K patentování nápadu a výroby.  Materiály na výrobu zábalů pochází z české výroby. Jde o velmi kvalitní materiály, které prošly atesty a jsou tak vhodné i pro děti mladší 3 let. Samotná výroba probíhá taktéž v ČR. A provozovatelky firmy a e-shopu dodávají: „Zábaly pro vás šijeme v naší dílně společně s lidmi se zdravotním handicapem, provozujeme tedy za tímto účelem chráněnou dílnu. Naše zábaly tak pomáhají hned dvakrát :-)

Víceúčelové zábaly Mamavis využijete nejen jako studený obklad při nachlazeních, horečkách, kašli či zánětech. Do kapsy na hrudníkových zábalech pro děti i pro dospělé můžete vložit nahřátý polštářek s náplní a využít jej například na dětskou koliku, u dospělých na bolesti břicha apod. Nebo se dá do kapsy přidat cibule na inhalaci při nachlazeních, levandule a další přírodní léčebné prostředky, které zvýší možnosti využití a urychlí léčbu. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE VII EDP

Celá série dámských parfémů SIGNATURE z e-shopu Malikah.eu je luxusní a jedinečná. A parfém SIGNATURE VII EDP, vonící třeba i po fialkách, je další úžasnou kompozicí vůní od značky Royal Diwan Group. Už barva a provedení samotného flakónu, co vám připomíná? Blankytně modrá obloha, nebe bez mráčků, vůně léta, příjemná pohoda a relaxace. Taková je i vůně skrývající se uvnitř tohoto ručně tepaného a skvostně vypadajícího flakónu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena