^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Nastává doba intenzivních procházek v přírodě, táboření nebo rybaření. Tyto koníčky jistě přináší velmi příjemné okamžiky, ať už strávené o samotě, nebo s rodinou či přáteli. Bohužel se objevují nezvaní návštěvníci, kteří nám tyto chvilky dovedou velmi znepříjemnit. A těmi jsou komáři, klíšťata, ovádi a nejrůznější jiný hmyz, díky kterému se vracíme z přírody okousaní jako kost od psa. Existují samozřejmě nejrůznější přípravky, které nás vetřelců zbaví. Bohužel velmi často bývají agresivní a nepříjemně zapáchající. Takže se nám sice vyhnou komáři, ale také přátelé a navíc si můžeme domů přinést vyrážku.


Ještě, že se dochovaly návody a rady, jak s hmyzem bojovali lidé za časů našich babiček. Zde je pár návodů, které jsou jednoduché, účinné a cenově velmi snadno dostupné:

Hřebíčkový repelent

10 – 20 g celého nebo čerstvě drceného hřebíčku
100 ml 100% lihu nebo nefermentovaného alkoholu (vodky)
Hřebíček naložíme do lihu a necháme dva až tři týdny louhovat. Poté scedíme přes jemné plátýnko nebo kávový filtr. Hřebíček můžeme položit na talířek a necháme například na okně. Působí jako domácí odpuzovač hmyzu. Výluh nalijeme do lahvičky nejlépe opatřené rozprašovačem. Před použitím protřepeme. Aplikovat můžeme každé dvě hodiny. Velmi dobře chrání před komáry a muškami.

Ořechové mazání
0,5 kg zelených ořechových slupek (možno nahradit zelenými šišticemi z tůjí)
1 l vody
Ořechové slupky svaříme v litru vody. Doporučujeme použít starší hrnec, protože odvar velmi intenzivně barví. Tekutinu následně rozlijeme do lahviček s Alpou v poměru 1:3 (3díly extraktu na 1 díl alkoholu). Do lahviček můžeme přidat kousky slupek. Vše uzavřeme a necháme dva týdny louhovat. Nanášíme na pokožku. Jedna dávka postačí zhruba na pět hodin. Velmi dobře odpuzuje jak komáry, tak klíšťata. A díky chladivým vlastnostem Alpy se hodí i na ošetření čerstvých štípanců. Díky intenzivnímu zabarvení je ale třeba se po častější aplikaci mazání důkladně omýt.

Olejový repelent
Použijeme nejrůznější sušené bylinky – heřmánek, pelyněk, třezalku, kopretinu nebo mladé březové větvičky. Bylinkami naplníme do 4/5 zavařovací lahev. Doplníme olejem. Stačí obyčejný kuchyňský, ale kdo chce dodat repelentu skutečně přírodní punc, může použít olivový. Sklenici utěsníme celofánem nebo igelitem a na prosluněném místě necháme dva týdny louhovat. Po přiměřeně dlouhé době scedíme sedlinu a tekutinu stočíme do lahviček. Je velmi účinná proti komárům i muškám. A pokud repelent uchováváme v chladu, vydrží i do další sezóny.

Octový repelent
Další z řady domácích repelent je opět na bázi bylinek. Budeme potřebovat zhruba 10 – 15 gramů sušených bylinek. Vhodný je například rozmarýn, šalvěj, levandule nebo pelyněk. Zalijeme vroucí vodou a necháme louhovat až do vychladnutí. Poté přidáme dvě lžíce octa (možno i jablečného). Aplikujeme na pokožku každé dvě hodiny. Velmi dobře odpuzuje komáry. Při jejím užívání opatrně. Lidé s citlivější pokožkou mohou pocítit podráždění.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Originální úprava dortů

Když jsem byla dítě, dostávala jsem každý rok k narozeninám nádherný dort od maminky. Zdobila jej krémem nádhernými vzory a variacemi, vždy na něm bylo moje jméno, počet svíček... Já její talent na ruční práce nezdědila. Přesto svým dětem a blízkým můžu vykouzlit úžasné dorty pomocí skvělých moderních vychytávek. A pokud jste obdařeni zručností, máte možností mnohem více. 

Testování, recenze

Recenze – kolagenové kapsle Invita Skin Beauty

Jsem ukázkový příklad toho, že se vědci s kolagenem nemýlí. Životem jsem proplouvala ve zdraví a dobré kondici prakticky s minimem snahy. Před 4 lety jsem potřetí otěhotněla, to mi bylo lehce na 35 let, necelé poslední tři roky kojím, poslední rok už nedobrovolně, ale třetí syn má v tomto jasno a zatím se mi ho nepodařilo přesvědčit, že by se bez mateřského mléka obešel. Tělo dostává pěkně zabrat a je to na něm už znát.

Upoutávky

Kvalitní matrace Webstr

Kvalitní matrace jsou rozhodujícím faktorem nejen pro klidný spánek nebo relaxaci po námaze, ale i v prevenci poruch pohybového aparátu. Správě zvolená matrace poskytuje maximální oporu kloubům, páteři. Tím pádem výrazně eliminuje bolesti zad a umožní kvalitní odpočinek.  

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena