^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Tatínek. Mužský prvek, o který se opírá rodinný život. Zpravidla to bývá první nejdůležitější muž v životě každé ženy, nebo první „parťák“ pro muže. Je to stmelující prvek a ostrov jistoty pro celou rodinu. A přesto bývá role otce velmi často opomíjena. Matka jako dárkyně a nositelka života má jistě svou nezastupitelnou úlohu. Ale i sebevíce emancipovaná žena se stává tou pravou ženou pouze po boku milovaného muže.


Tradice oslavy Dne otců je poměrně mladá. Založila jí začátkem 20. století jistá Američanka Sonora Smart Doddová. Měla to být pocta jejímu tatínkovi, který se coby vdovec staral o ni a její sourozence. První oslava proběhla 19. července 1910, v den narozenin tatínka paní Doddové. Zpočátku měly oslavy spíše soukromý charakter. Teprve v roce 1966 byla třetí červnová neděle oficiálně stanovena Dnem otců.

V České republice se první oslavy Dne otců objevují v roce 2007. Jsou spojené s akcemi v nejrůznějších komunitních centrech. Význam tohoto dne je v oslavě mužského elementu v rodině.  Jeho podpora coby důležitého prvku ve výchově dětí v rámci rodiny. Ať už kompletní, nebo díky zvratům osudu, rozpadající se. Právě v těchto situacích bývá velmi často otec upozaděn. Přitom význam pro harmonický rozvoj dětí je naprosto rovnoměrný. Otec chybí stejně, jako maminka. Mnohdy se stává, že dcera raději tráví čas s tatínkem v dílně, než s maminkou v kuchyni.


Tatínkovo pohlazení, chvilky strávené na hřišti, okamžiky, kdy nás učí plavat nebo nás vezme tábořit do přírody. Neopakovatelné chvilky, které bychom si měli intenzivně užívat, dokud je tento důležitý pán po našem boku. Proto si zaslouží alespoň drobný dárek. Knížku, láhev něčeho dobrého, nebo jen obyčejné pohlazení. V poslední době bývá velmi oblíbené darovat svým blízkým i prostředky, které podporují to nejcennější, co každý člověk má. A tím je vlastní zdraví.

Darujte svým tatínkům, taťuldům, otcům nebo tátům vitamíny, které jim doplní energii, zregenerují tělo a osvěží ducha. Odměnou vám bude spokojený člen rodiny a mnoho šťastných dní, které prožijeme po jeho boku. Tak šťastný Den otců, pánové!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Útulné bydlení je základ rodinné pohody

Každý se rád obklopujeme hězkými věcmi. Někdo má rád určitý styl, někdo dává přednost spíše citové hodnotě bytových doplňků. Každý jsme jiný. Pro všechny ale platí, že příjemně vybavený a vyzdobený domov, bude mít pozitivní vliv i na obyvatele i hosty.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Tip na dárek pro rybáře

Ono by se mohlo zdát, že když má někdo koníčka, kterému se vášnivě věnuje, že bude těžké i po letech mu vybrat dárek, ze kterého by měl radost. Tak třeba takový rybář. Loví už řadu let, je vybavený vším, co k provozování rybolovu potřebuje. Ale třeba takové tričko s motivem rybaření a vtipným nápisem, to se mu hodí vždycky.

Testování, recenze

Recenze - delikatesy ze Španělska

 Olivy máme rádi. A to dokonce i ty v sáčcích z našich super, hyper marketů. Nicméně po dnešku už asi budu mít problém tyto levné sáčkované jíst. Delikatesy z Oliva-gourmet.cz mě lákaly delší dobu. Využila jsem dubnové akce, díky které je jakýkoli nákup v e-shopu s dopravou zdarma. Tedy za předpokladu, že objevíte na facebookové stránce e-shopu heslo pro tuto akci a použijete ho při nákupu.

Upoutávky

Novinky v silničním zákoně – vyhněte se pokutám

Chodci, motoristé a milovníci různých vozítek, pozor! 20. února 2016 vstoupila v platnost novela zákona o silničním provozu. Poměrně zásadní změny se týkají chodců i majitelů vozů, kteří nemají svá auta garážovaná.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena