^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Tip na dárek pro rybáře

Ono by se mohlo zdát, že když má někdo koníčka, kterému se vášnivě věnuje, že bude těžké i po letech mu vybrat dárek, ze kterého by měl radost. Tak třeba takový rybář. Loví už řadu let, je vybavený vším, co k provozování rybolovu potřebuje. Ale třeba takové tričko s motivem rybaření a vtipným nápisem, to se mu hodí vždycky.

Rozvíjení hrubé a jemné motoriky naučí děti obratnosi těla, rukou a nohou, ale pomáhá jim zvládat současné i pozdější náročnější úkoly. Například komunikaci, prostorové vnímání a mnoho dalšího. S míčem si užijete mnoho zábavy a navíc s ním dítě procvičíte v mnoha dovednostech. V létě můžete využít třeba nafukovací míče na plážích, ale vhodné jsou i k celoročnímu využití doma, zvláště pro menší děti.


Nafukovací plážové míče mají obvykle krásný desing, dítě si tak může hrát se svojí oblíbenou Hello Kitty nebo Minnie. Mimochodem myška Minnie a její parťák Mickey Mouse příští rok oslaví sto let své existence. Takže předpokládám, že příští rok budou na plážích k vidění právě tyto motivy.


Nafukovací míče jsou také velmi lehké, takže je dítě snáz chytne a neuhodí ho. A zároveň jsou obvykle i rozměrově větší, takže třeba při kopání do míče se malé dítě lépe trefí a kromě rozvíjení motoriky má taková hra i blahodárné účinky na vyšší sebevědomí dítěte, když mu všechno tak dobře jde.

Rozvíjet motoriku dítěte s míčem můžete několika formami her. Házejte si, ve stoje nebo v sedě, v běhu... Posaďte se proti sobě na zem, nohy roznožte dál od sebe a míč si koulejte po zemi. Kopejte do míče. Kromě fotbalu nebo posílání si míče kopáním se můžete trefovat do nějakého cíle. Můžete také kopat do míče na přeskáčku levou a pravou nohou apod. Obtížnost i míč přizpůsobte věku a schopnostem dítěte. Hra a terénink by pro dítě měly být zábavou, mělo by tedy většinu úkolů hravě zvládat.

Při samotné hře rozvíjejte i komunikaci, zvukové projevy a výslovnost. Povídejte si s dítětem (hoď mi míč, chytej míč, pošli míč, apod.), ale ať i dítě rozvíjí komunikaci. Můžete začít jednoduchým propojením pohybu míče se slovy nebo slovem. Při házení vždy zvolejte „HOP“, při koulení „KUTULULU“, při kopnutí „KOP“ apod. Možností je hodně a dítě bude po vás rádo opakovat a postupně se zapojí i do této slovní hry.

Jak vidíte, míč patří k hračkám, které naučí děti mnohem více, než by nás třeba vůbec napadlo. Nafukovací míče můžete zakoupit na stránkách internetového obchodu Terulka.cz od 55,- Kč za plážový balón.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Běhouny na stůl s originálním designem

 Každé stolování můžete proměnit v luxusní prožitek i díky krásně prostřenému stolu. Příjemné prostředí navodí lepší náladu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE VII EDP

Celá série dámských parfémů SIGNATURE z e-shopu Malikah.eu je luxusní a jedinečná. A parfém SIGNATURE VII EDP, vonící třeba i po fialkách, je další úžasnou kompozicí vůní od značky Royal Diwan Group. Už barva a provedení samotného flakónu, co vám připomíná? Blankytně modrá obloha, nebe bez mráčků, vůně léta, příjemná pohoda a relaxace. Taková je i vůně skrývající se uvnitř tohoto ručně tepaného a skvostně vypadajícího flakónu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena