^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Většina žen důvěrně zná ten pocit, kdy se poprvé doví, že bude matkou. Když pomine první euforie ze zlomové zprávy, začínají první starosti s pořizováním výbavičky. Každá budoucí maminka je zásobována nejrůznějšími roztomilými oblečky, dudlíčky a spoustou více či méně dobře míněných rad od starších a zkušenějších.


Jedna z nejprobíranějších skupin rad, fíglů a pokynů se týká koupání budoucího miminka. Teplota vody, používání té nejšetrnější kosmetiky a také nejvhodnější nádoby na koupání. Stoupenci tradičního koupání nedají dopustit na klasickou vaničku. V současné době jsou kromě obyčejných dětských vaniček i vaničky anatomicky tvarované, které jsou pro malého človíčka přirozenější. Protože je ale vanička pro malého človíčka příliš velká a navíc by hrozilo, že si miminko namočí citlivá ouška, je třeba si k důkladnému vykoupání kromě zručných rukou nachystat i podložku nebo lehátko do vany. Lehátko ušetří nejen spoustu sil spojených s držením miminka, ale zároveň zpestří vzájemné koupací chvilky. Miminko uložené na lehátku může spokojeně mrskat nožičkami. A spokojený, smějící se potomek rozzáří i unaveného tatínka či maminku.


V posledních letech se stále častěji objevuje trend koupat miminko ve speciálním kyblíku. Podle výzkumů navozuje podobné prostředí, jako mělo miminko v děloze. Ponořeno do vlažné vody získá děťátko pocit jistoty a alespoň pro první dny a týdny se zklidní. Koupání je tak pro všechny méně stresující. Záleží tak pouze na vkusu a přesvědčení každé maminky, jakou cestou se v péči o svého potomka vydá.

Všechno ale jednou končí. Miminko je vykoupané a tak ho pomalu vyndáme z vaničky či kyblíku na příjemnou měkkou osušku. Do ní ho zabalíme a jako malý voňavý uzlíček odneseme na přebalovací pult k oblečení. A pak už jen napapat, zazpívat ukolébavku a krásnou dobrou noc.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Bytové doplňky a dekorace, které vám oživí domov

Celek utváří detaily. Můžeme mít krásný, velký byt, pěkně vymalováno, nádherné záclony a závěsy, vkusný nábytek... Když ale budou chybět maličkosti v podobě doplňků a dekorací, bude byt působit chladně a smutně. Přitom stačí velmi málo, aby se prostor doslova prosvítil a rozehřál přátelskou atmosférou a pohodou. Podívejte se na pár tipů a najděte si další zajímavé.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Horor jménem Nákup obuvi

Možná – nebo spíše určitě – se vám to už taky párkrát stalo. Koupíte si boty, v seriózně vypadajícím obchodě za více než pěkný peníz, a po pár měsících s hrůzou zjistíte, že se vám odlepují, podrážka praská či přímo děraví a o ošoupaném povrchu ani nemluvě.

Testování, recenze

Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku..., posilují imunitu, urychlují hubnutí... Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:) Kromě toho si o balení Chia semínek 500g můžete aktuálně zahrát v jednodenní soutěži na Venilafi soutěže.

Upoutávky

Hračkovna – svět zábavy pro děti i dospělé

Blíží se čas, kdy děti berou do rukou pera, tužky, pastelky... a začínají psát nejdůležitější dopis v roce. Dopis Ježíškovi. Vzrůstající seznam položek vyžene rodiče do obchodů a na internet ve snaze udělat potomkům radost. Internetový obchod Hračkovna je jedním z míst, kde se plní dětské sny a přání.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena