^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Návody na háčkované medvídky

 Rádi tvoříte? Máme pro vás tip na výborně a jednoduše zpracované návody na háčkované medvídky. Háčkovaní medvídci jsou oblíbenou hračkou dětí, ale také výbornou relaxací pro maminky, tety, babičky..., když je tvoří. Vyznat se v mračnu nejrůznějších návodů a zjistit, který bude ten pravý, není snadné. Přece jen zjistit v půlce rozdělané hračky, že tudy cesta nevede, je minimálně nepříjemnost. Proto je lepší volit návody, které jsou prověřené a připravené do dokonale jednoduché a přehledné podoby a stojí pár korun.

Zahrádkářská sezóna je v plném proudu a záhonky se pomalu připravují na to vydat ze sebe to nejlepší, co mohou. Každý zahradník má plné ruce práce, aby rostlinkám nic nechybělo. Dostatečná zálivka, přihnojování a také pravidelná likvidace plevele. Zelení příživníci, kteří ubírají živiny a místo na záhoně rajčatům, okurkám, nebo květinám. Ale i mezi těmito parazity se najdou originály, které mají i jiné využití, než jako zelenou přísadu do kompostu. Jednou takovou raritou je rostlinka s malými drobnými lístky, která vysílá dlouhé šlahouny do co nejširšího okolí. Během velmi krátké doby tak zvládne okupovat poměrně rozsáhlé území. Jedná se o rostlinu s latinským názvem stellaria media. Čeští zahrádkáři a znalci rostlin jí znají pod názvem ptačinec žabinec.


Jedná se poléhavou rostlinu rostoucí do výšky okolo 5 centimetrů. Jen velice výjimečně se vybičuje k výšce 30 cm. Vyhledává dobře pohnojené půdy bohaté na humus. Byť budí dojem trvalky, je jednoletá, maximálně dvouletá. Záleží pouze na tom, kdy vyroste z drobného, zhruba 1,5 mm velkého semínka. Její drobné bílé kvítky jsou na zahradách k vidění prakticky celý rok. Semínka tak do půdy padají průběžně. Pokud zrovna jsou vhodné podmínky pro naklíčení, semínka vydrží odpočívat v půdě do té doby, než nastane optimální doba.

Ptačinec zdobí zahradu malými zelenými lístečky vejčitého tvaru, které díky průběžné klíčivosti semen zaručují rostlině stálou zelenost. Lze se s ním setkat v oblastech od nížin až do horských poloh. Kdekoliv zakoření, okamžitě začne zemi pokrývat souvislou zelenou dekou.


Každý zahradník reaguje obvykle vráskami na čele a touhou okamžitě tuto zelenou záplavu zlikvidovat. Mnozí ani neví, jaký klenot mu doma vyrostl. Jedná se o bylinku, která je velmi bohatá na nejrůznější vitamíny a stopové prvky, jako je jsou vitamíny C, E, B1, B2, selen, železo, zinek, draslík, třísloviny a mnohé další látky. Šťáva lisovaná z kvetoucích lodyh má výrazné močopudné účinky, používá se k léčení kožních problémů a tlumí projevy revmatismu. Doporučené dávkování je čtyřikrát denně 1 kávová lžička před jídlem. 

Jedná se nejen o velmi prospěšnou léčivku, ale zároveň i chutnou přísadu do salátů. Křehké lístky rovněž slouží jako alternativa špenátu, koření do polévek nebo pomazánek. Mnozí chovatelé exotického ptactva ho používají jako zelenou složku krmiva pro své svěřence. Možná právě proto je jedno z označení rostliny ptačí salát.

I když lidská fantazie mu přidělila i jiná nelichotivá pojmenování, jako například hadí tlama, kuří moc nebo „pochcaný Honza“, rozhodně stojí za to dát ptačinci šanci ukázat, co všechno umí. Protože toho rozhodně není málo.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Běhouny na stůl s originálním designem

 Každé stolování můžete proměnit v luxusní prožitek i díky krásně prostřenému stolu. Příjemné prostředí navodí lepší náladu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Úklidová sada Dishmatic - testování

 

Naši čtenáři testovali úklidovou sadu Dishmatic. Testujících bylo celkem 15, přihlásili se přes naši výzvu. Sada obsahovala 1x násadu s houbičkou, 1x násadu s drátěnkou a 1x násadu s kartáčem. Po zhruba 14 dnech používání sady Dishmatic nám poslali své reakce. Přišlo 15 pozitivních reakcí s pár připomínkami. Všechny reakce si můžete přečíst v tomto článku. Redakce upravovala texty pouze stylově, v obsahu se nic nezměnilo.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena