^Zpět nahoru

logo

Máme pro vás tipy za pár kaček na domácí masky pro pleť. 

Na první masku potřebujte šťávu z půlky čerstvého citrónu a pár lžic medu. Smícháte, nanesete na pleť, necháte 5 až 15 minut působit. Citrón čistí a zmenšuje póry a med má antibakteriální vlastnosti. Tato maska tak pleť vyčistí, zklidní, léčí jizvičky, zesvětluje tmavé skvrny...

 

Tmavé kruhy pod očima

Tmavé kruhy způsobuje nedostatečný spánek, stres, špatná výživa, či nesprávný příjem tekutin a jsou i další příčiny. Jak přirozeně s kruhy zatočit?

Smíchejte citrónovou a rajčatovou šťávu. Aplikujte pod oči. Pozor, ať se směs nedostane do očí. Nechte působit 10 minut, opláchněte pleť vodou. Aplikujte 2x denně po dobu dvou až tří týdnů. Citrón zesvětluje, rajčata obsahují fytochemikálii lykopen, což je velmi silný atioxidant, obsažený nejvíc právě v rajčatech. Mimochodem lykopen ještě lépe účinkuje, když rajče tepelně zpracujete - lehce povaříte. Působí i na celkovou regeneraci organismu a jako prevence na spoustu nemocí. 

Na zesvětlení kruhů kolem očí můžete použít pár kapek mandlového oleje. Večer nanesete, ráno umyjete. Mandlový olej můžete použít i na pleť, krásně ji zjemní a zvláční. Mandlové oleje potkáte ve dvou základních druzích, sladké a hořké. Hořké se používají pouze na kůži nebo jako aromaterapie. Nikdy je nejezte. Mandle jsou výborným zdrojem vitaminu E, patří k potravinám, kterým bychom se rozhodně neměli vyhýbat. 

Černé tečky - póry ucpané prachem a škodlivinami, odstraníme například jedlou sodou a vodou. Smíchejte jedlou sodu a vodu, až vznikne pasta, naneste na pleť v místech, kde se černé tečky vyskytují, nejčastěji na nose. Nechte pár minut působit a opláchněte. Vždy oplachujeme vlažnou vodou. Další fungující fintou jsou masky z jílu. Jíl krásně nečistoty vytáhne. Černých teček se nikdy nezbavíte navždy, je třeba vše pravidelně opakovat. 

Akné se dobře zbavíte pomocí masky z medu a skořice. Smíchejte, naneste před spaním, nechte působit přes noc, ráno smyjte. Med i skořice mají antibakteriální účinky. Nejen že vás pupínků zbaví, ale působí i jako prevence, likvidují baktérie, které například mačkáním pupínků naopak posíláte do krve a pupínky tak množíte. Stejně dobře pomáhá i pár kapek Aloe Vera - ideální je pěstovat si ji doma.

Péče o pleť, zatímco budete spát.

Ano, je to tak, stačí pár jednoduchých věcí, které budou pracovat za vás. Přinášíme jen zlomek, možností jsou desítky. 
Například pokaždé před spaním si očistěte pleť. Stačí vlažná voda.
Noční krém - jasná věc, opravdu fungují. Pořizujte si noční krémy přiměřeně svému věku. Ve 25 letech bude krém určený pro plěť nad 50 let těžký a pleť spíše ucpe, než by jí oživil. Navíc vždy platí všeho s mírou. Čím méně kosmetiky a s ní spojených chemikálií na sebe za život vyplácáte, tím méně jí budete potřebovat v pozdějších letech. 
Balzám na rty nanesený na rty před spaním vám do rána rty krásně zjemní a zvláční. Stejně tak působí i troška medu. Ten má navíc antibakteriální účinky, takže zastavuje i nechtěné infekce rtů a citlivé oblasti kolem rtů.
Hedvábí - věděli jste, že povlaky z hedvábí jsou nejen příjemné na spaní, ale navíc zabraňují krepatění vlasů a působí blahodárně na pokožku? 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Proč mít doma kávovar La Piccola Piccola?

 Internetový ochod Lucaffe.cz připravil krásnou a speciální akci na malý, domácí, ale klidně i kancelářský kávovar La Piccola Piccola. Kouzelný je v tom, že je mobilní, tedy snadno přenosný a přitom umí vše, co je třeba. E-shop poprosil Venilafi o spolupráci s rozšířením této informace a náš návrh zněl – pošlete vzorky PODů, otestujeme, připravíme recenzi a dáme vědět i o kávovaru. A tak se stalo. A chcete-li si zkrátit cestu, nabízí se kratší verze recenze na videu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena