^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Právě probíhající zimní měsíce s poněkud nezimním klimatem jsou ideální živnou půdou pro různé druhy infekcí. Jsou to chřipky, rýmy, záněty průdušek, které zvládnou svého hostitele spolehlivě uložit do peřin a donutí ho vyhřívat se. V souvislosti s těmito nepříjemnostmi se rovněž velmi často objevuje nepříjemný jev, který jednak dovede pěkně bolet a jednak se umí zjevit v momentě, kdy se to nejméně hodí. Jedná se o všem velmi dobře známý opar.

 

Mnohdy stačí pouze lehká rýma, nebo kašel. A v tu ráno se nám nad rtem objeví neestetický pupínek, který svědí, bolí a díky němuž vypadáme mnohdy jak reklama na habsburskou dynastii. Zvláštní je, že se tento otravný společník objeví vždycky, když potřebujeme zvláště dobře vypadat. Chystáme se na rande, na ples, nebo na důležité pracovní jednání.

Opary způsobuje HSV 1 virus, známý jako herpes virus. K jeho aktivaci dochází nejsnáze u osob s oslabenou imunitou, u chronicky nemocných pacientů, kteří procházejí náročnou léčbou, nebo u lidí po transplantaci orgánů. Kdo se jednou nakazí tímto virem, zůstává nakažen až do konce života. Nákaza samotná je možná přímým stykem s aktivním puchýřkem – například líbáním, nebo použitím skleničky infikovaného člověka. Spolehlivým spouštěčem herpetické infekce bývá velký stres, nemoc nebo například u žen hormonální změny během menstruace.

Když už se objeví a není jiná možnost, je ideální zakoupit speciální náplast na opary, která jednak zakryje neestetický pupínek a jednak ho efektivně a rychle začne hojit.

Kdo ale na opary trpí, obvykle pozná, že se nezvaný návštěvník chystá znepříjemnit mu život. A v tom případě je nezbytné okamžitě zahájit preventivní opatření.

1. Vitamíny

Zvyšte příjem vitamínů. Ideální jsou přirozené vitamíny z ovoce nebo zeleniny. Posílí se tím imunita a ještě to navíc dobře chutná. Ideální jsou potraviny, které fungují coby přírodní antibiotika. Česnek, med, skořice nebo zázvor.

2. Včasná léčba 

S léčbou nepříjemných oparů je nutno začít ihned, jak pocítíme první příznaky – svědění nebo bolest. Lépe se léčí všechno v zárodku, než rozvinutá infekce.

3. Česnek

Není snad infekční nemoc nebo vyrážka, na kterou by česnek coby podpůrná léčba nezabíral. Nakrojený česnek přikládejte na postižené místo. Účinné látky v něm obsažené umí do půl hodiny zlikvidovat všechny viry v okolí a výrazně tak urychlí hojení. 

4. Surový med

Čistý přírodní med nanášejte na vznikající opar. Na rozdíl od česneku ho lze na postižené tkáni nechat delší dobu, protože není tak agresivní.

5. Kysličník

Kysličník je neocenitelný pomocník při desinfekci malých ran a odřenin a je rovněž velmi účinným lékem při výskytu oparů. Vatový tampón namočený v peroxidu vodíku přikládejte několikrát denně na opar a držte ho tam tak dlouho, dokud neucítíte štípání.

6. Meduňka

Meduňka je přírodní prostředek na zklidnění podrážděných tkání. Lze ji aplikovat na vnější projevy oparu, kdy čerstvé lístky meduňky vylouhujeme v horké vodě. Vatový tampón namočený do výluhu přikládáme na opar. Je také prospěšné pít meduňkový čaj. Přispěje ke zklidněné vnitřního prostředí, což výrazně urychlí hojení. Zvláště v případě oparů vniklých ze stresu.

7. Zelený čaj

Vlhké sáčky zeleného čaje jsou díky svým výrazným antioxidačním účinkům účinným prostředkem v boji nejen proti oparům, ale také bradavicím nebo různým vředům.

8. Oregáno

Esenciální olej z oregána má výrazné antimikrobiální účinky a je velmi účinným lékem. Je sice poněkud dražší, ale vzhledem k tomu, že je ho třeba velmi malé množství a zabírá hodně rychle, jeho koupě nemusíte litovat.

9. Aloe vera

Trocha gelu z čerstvě rozříznutého listu rostliny jednak utlumí bolestivé projevy oparu, a pak velmi urychlí jeho hojení.

10. Ledové kostky

Kostky ledu nejsou sice přímo lékem, ale jejich chlad pomůže utlumit bolestivé projevy probouzejícího se oparu od té doby, než seženeme účinnější prostředek.

Pokud už nepříjemnou nákazou procházíte, je dobré vyměnit i zubní kartáček. Může se totiž stát, že herpes virus přežije i na této zdravotní pomůcce. A častěji si myjte ruce, ať nedojde k zanesení nějaké závažnější infekce do rány.

Při dodržení alespoň základních hygienických pravidel a alespoň části babských rad opary zmizí a váš úsměv bude zase bez chyby.

Na opary můžeme doporučit i švýcarské přípravky ActiMaris.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak zatočit s únavou, vyčerpaností a stresem

Ráno vstáváte a cítíte se jako po noční šichtě místo odpočinku? Nebo ráno vstanete a jste plní energie, ale po pár hodinách byste šli nejraději zase odpočívat? Každý stres a rozrušení vás vytáčí už do obrátek, nebo propadáte pocitu zoufalství, že už toho snad víc nezvládnete? Se vším se dá bojovat a hlavně vítězit. Mít více energie a výdrže, být psychicky vyrovnanější a odolnější.

Testování, recenze

Recenze na živý kolagen Face a vitamin C od Nezestarni.cz

Tak si to představte. Večer uléháte natření živým kolagenem a ráno se probudíte o pár let mladší. Pleť hebká, jemná, skoro jak kdysi dávno v dětských letech. A to už se nacházím v takzvaném zralém věku :) Výrobky z Nezestarni.cz nakupuji a testuji od listopadu loňského roku, kdy jsem začala právě živým kolagenem a postupně přidávala další. Moje nejoblíběnější trojka je živý kolagen Face, kolagenové kapsle a vitamin C, se kterým jsem začala až v únoru. Čekala jsem od něj nejméně a ohromil mě nejvíce.

Upoutávky

Batohy a masky Avengers

E-shop www.pixelEU.cz přináší velkou a zajímavou novinku, kterou určitě vy i vaše děti znáte a milujete. Světoznámý super hrdinský tým všech dob Avengers na batozích a maskách. Tým tvoří ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Ponořte se s námi do děje a pomozte hrdinům zneškodnit nečekaného nepřítele, který ohrožuje světovou bezpečnost.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena