^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jiná generace

Včera jsme naší dceři zakázali počítač. Na jeden jediný večer. Neuvěřitelné, přežila to. Ale dvě hodiny s námi seděla v obývacím pokoji, nepokrytě vzdychala a na naše úsměvy reagovala slovy: „No tak ale vy jste jiná generace, vy tomu nerozumíte“.

Právě probíhající zimní měsíce s poněkud nezimním klimatem jsou ideální živnou půdou pro různé druhy infekcí. Jsou to chřipky, rýmy, záněty průdušek, které zvládnou svého hostitele spolehlivě uložit do peřin a donutí ho vyhřívat se. V souvislosti s těmito nepříjemnostmi se rovněž velmi často objevuje nepříjemný jev, který jednak dovede pěkně bolet a jednak se umí zjevit v momentě, kdy se to nejméně hodí. Jedná se o všem velmi dobře známý opar.

 

Mnohdy stačí pouze lehká rýma, nebo kašel. A v tu ráno se nám nad rtem objeví neestetický pupínek, který svědí, bolí a díky němuž vypadáme mnohdy jak reklama na habsburskou dynastii. Zvláštní je, že se tento otravný společník objeví vždycky, když potřebujeme zvláště dobře vypadat. Chystáme se na rande, na ples, nebo na důležité pracovní jednání.

Opary způsobuje HSV 1 virus, známý jako herpes virus. K jeho aktivaci dochází nejsnáze u osob s oslabenou imunitou, u chronicky nemocných pacientů, kteří procházejí náročnou léčbou, nebo u lidí po transplantaci orgánů. Kdo se jednou nakazí tímto virem, zůstává nakažen až do konce života. Nákaza samotná je možná přímým stykem s aktivním puchýřkem – například líbáním, nebo použitím skleničky infikovaného člověka. Spolehlivým spouštěčem herpetické infekce bývá velký stres, nemoc nebo například u žen hormonální změny během menstruace.

Když už se objeví a není jiná možnost, je ideální zakoupit speciální náplast na opary, která jednak zakryje neestetický pupínek a jednak ho efektivně a rychle začne hojit.

Kdo ale na opary trpí, obvykle pozná, že se nezvaný návštěvník chystá znepříjemnit mu život. A v tom případě je nezbytné okamžitě zahájit preventivní opatření.

1. Vitamíny

Zvyšte příjem vitamínů. Ideální jsou přirozené vitamíny z ovoce nebo zeleniny. Posílí se tím imunita a ještě to navíc dobře chutná. Ideální jsou potraviny, které fungují coby přírodní antibiotika. Česnek, med, skořice nebo zázvor.

2. Včasná léčba 

S léčbou nepříjemných oparů je nutno začít ihned, jak pocítíme první příznaky – svědění nebo bolest. Lépe se léčí všechno v zárodku, než rozvinutá infekce.

3. Česnek

Není snad infekční nemoc nebo vyrážka, na kterou by česnek coby podpůrná léčba nezabíral. Nakrojený česnek přikládejte na postižené místo. Účinné látky v něm obsažené umí do půl hodiny zlikvidovat všechny viry v okolí a výrazně tak urychlí hojení. 

4. Surový med

Čistý přírodní med nanášejte na vznikající opar. Na rozdíl od česneku ho lze na postižené tkáni nechat delší dobu, protože není tak agresivní.

5. Kysličník

Kysličník je neocenitelný pomocník při desinfekci malých ran a odřenin a je rovněž velmi účinným lékem při výskytu oparů. Vatový tampón namočený v peroxidu vodíku přikládejte několikrát denně na opar a držte ho tam tak dlouho, dokud neucítíte štípání.

6. Meduňka

Meduňka je přírodní prostředek na zklidnění podrážděných tkání. Lze ji aplikovat na vnější projevy oparu, kdy čerstvé lístky meduňky vylouhujeme v horké vodě. Vatový tampón namočený do výluhu přikládáme na opar. Je také prospěšné pít meduňkový čaj. Přispěje ke zklidněné vnitřního prostředí, což výrazně urychlí hojení. Zvláště v případě oparů vniklých ze stresu.

7. Zelený čaj

Vlhké sáčky zeleného čaje jsou díky svým výrazným antioxidačním účinkům účinným prostředkem v boji nejen proti oparům, ale také bradavicím nebo různým vředům.

8. Oregáno

Esenciální olej z oregána má výrazné antimikrobiální účinky a je velmi účinným lékem. Je sice poněkud dražší, ale vzhledem k tomu, že je ho třeba velmi malé množství a zabírá hodně rychle, jeho koupě nemusíte litovat.

9. Aloe vera

Trocha gelu z čerstvě rozříznutého listu rostliny jednak utlumí bolestivé projevy oparu, a pak velmi urychlí jeho hojení.

10. Ledové kostky

Kostky ledu nejsou sice přímo lékem, ale jejich chlad pomůže utlumit bolestivé projevy probouzejícího se oparu od té doby, než seženeme účinnější prostředek.

Pokud už nepříjemnou nákazou procházíte, je dobré vyměnit i zubní kartáček. Může se totiž stát, že herpes virus přežije i na této zdravotní pomůcce. A častěji si myjte ruce, ať nedojde k zanesení nějaké závažnější infekce do rány.

Při dodržení alespoň základních hygienických pravidel a alespoň části babských rad opary zmizí a váš úsměv bude zase bez chyby.

Na opary můžeme doporučit i švýcarské přípravky ActiMaris.

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze SIGNATURE VII EDP

Celá série dámských parfémů SIGNATURE z e-shopu Malikah.eu je luxusní a jedinečná. A parfém SIGNATURE VII EDP, vonící třeba i po fialkách, je další úžasnou kompozicí vůní od značky Royal Diwan Group. Už barva a provedení samotného flakónu, co vám připomíná? Blankytně modrá obloha, nebe bez mráčků, vůně léta, příjemná pohoda a relaxace. Taková je i vůně skrývající se uvnitř tohoto ručně tepaného a skvostně vypadajícího flakónu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena