^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Mistři kávy

Víte, kdo si umí opravdu vychutnat dobrou kávu? Mistři na výrobu prvotřídních káv baristi. Být baristou znamená vědět, umět a vytvářet. Baristi ví o kávě spoustu informací, umí vykouzlit kávu, cappuccino..., které je radost ochutnat, ale je na ně i krásný pohled. V soutěži na Venilafi soutěže si můžete zahrát o jeden kilogram prvotřídní kávy a knihu Profese Mistr Kávy v hodnotě 850,- Kč. Kniha je zároveň i skvělou pomůckou při absolvování kavárenského kurzu baristů. Barista-Mistr kávy rekvalifikační kurz akreditace MŠMT ČR stojí 15.000,- Kč, ale formou rekvalifikace přes Úřad práce je ZDARMA.

Která žena by se nechtěla pyšnit nádhernými vlasy? Zdravé, krásné vlny padající na ramena nebo vitální krátká kštice dodávající rošťácký výraz. Ať tak či tak, každý typ vlasů vyžaduje určitou péči. Nepatří k ní pouze umytí, ale také výživa. Jako každý živý organismus i vlas potřebuje jíst, aby byl silný a odolný vůči působení okolních vlivů, jako je například počasí nebo znečištění ovzduší. Jedním z prostředků, jak dosáhnout přirozeně krásného vzhledu, je i maska na vlasy. Obchody nás zahlcují různými typy. Posilující, vyživující, s nejrůznějšími přísadami. Málokdo ale ví, že není třeba obcházet kadeřnické salóny nebo drogerie ve snaze sehnat to nejlepší pro váš vlasový porost.


Stačí udělat pár kroků k ledničce, nebo spižírně. Nestačíte se divit, kolik surovin na vlasovou masku tam můžete najít. Med, máslo, tvaroh, vajíčka. Suroviny, ze kterých připravíte nejen vynikající moučník, ale i perfektní masku na vlasy.

Zde je pár rad pro inspiraci na domácí regenerační kůry.


Vajíčková maska
2 žloutky a 3 lžíce olivového oleje vyšleháme do konzistence majonézy, kterou vmasírujeme do vlasů, necháme působit zhruba půl hodiny, opatrně vymýváme vlažnou vodou, tato maska je vhodná na vlasy, které ztrácení vitalitu a jsou splihlé

Solná maska
Trápí vás lupy? Pak si smíchejte 1 lžíci olivového oleje se 2 lžičkami soli. Nejlepší je sůl s co největšími krystaly. Vzniklou substanci nanášíme vatovým tampónem na vlasy. Krystaly působí podobně jako peeling a odstraňují odumřelé částečky kůže.

Jogurtová maska
1 bílý jogurt smícháme s 1 lžičkou tekutého medu, směs naneseme na vlasy a necháme působit 15 minut, tato maska oživuje přirozený lesk vlasů, její aplikaci můžeme opakovat každé tři dny.

Bílková maska
Máte problém s mastnými vlasy? Pomůže sníh ušlehaný z 5 bílků, naneseme ho na vlasy a necháme působit, dokud nezaschne, opatrně oplachujeme.

Kávová maska
Mnoho žen trápí roztřepené konečky. V takovém případě stačí smíchat 2 lžíce klasické mleté kávy, 1 žloutek a 3 lžíce kvalitního olivového oleje. Vzniklou kašičku naneseme na vlasy a necháme působit 20 minut. Poté vymýváme vlažnou vodou.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku..., posilují imunitu, urychlují hubnutí... Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:) Kromě toho si o balení Chia semínek 500g můžete aktuálně zahrát v jednodenní soutěži na Venilafi soutěže.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena