^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Včera jsme naší dceři zakázali počítač. Na jeden jediný večer. Neuvěřitelné, přežila to. Ale dvě hodiny s námi seděla v obývacím pokoji, nepokrytě vzdychala a na naše úsměvy reagovala slovy: „No tak ale vy jste jiná generace, vy tomu nerozumíte“.

Donutilo mě to zavzpomínat, co já jsem kdysi, jako dítě dělala. V televizi jsme dobré filmy chytali jenom na polských programech, počítače nebyly…četla jsem. Už od dětství jsem hltala knižní příběhy a utíkala do vymyšlených světů fantazie. 

Dětské knížky leží někde v krabici na půdě a pevně doufám, že se do nich nepustili moli. Ale zavzpomínala jsem, jak se má čtecí vášeň vyvíjela a zde je pár mých tipů.

V pubertálním věku jsem přišla na chuť přeslazeným románům o lásce a velkém zklamání. Samozřejmě jsem se naprosto ztotožnila s hlavní hrdinkou a nesmírně s ní soucítila, pokud její láska nebyla opětovaná. Knih od autorky Danielly Steel mám doma asi 40, vypadají v knihovně krásně, protože mají hezké přebaly. Ale už je nečtu, vyrostla jsem.

Po dvacátém roce přišly na řadu knížky podle skutečných událostí. Netušila jsem, kolik zloby je v lidech a kolik síly v obětech zločinů. Kniha Už nejsem vaše dcera, je dech beroucí výpovědí malého děvčátka, které vyrostlo v mladou ženu a stále bojuje se svými démony z dětství. Velmi silný příběh.

Ve třiceti jsem přišla na chuť příběhům, kdy se minulost vlévá do přítomnosti. Kdo ještě nečetl žádnou podobnou, doporučuji Marianu od Susann Kearslyové. Já jsem tuhle knihu četla asi osmkrát, opravdu. Poslední stránky znám nazpaměť a stejně je vždy obrečím.

A když mám splín a svět kolem mě se zbláznil, neomylně sáhnu po Pavle Smetanové a jejích knihách z řeckého prostředí. Nejen, že Řecko je má láska, ale hlavně proto, že se u nich vždy zasměji a zaručeně zapomenu na starosti všedního dne.

Navnadila jsem vás? Souhlasíte se mnou, že ta magie, nazývána literaturou, má pozitivní vliv na naše vnímání světa? Já jsem o tom přesvědčená, zkuste to i vy.

Jana Hlavičková, Knihy na cestách

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Křehká a přitom živelná a exotická krása orchidejí a tilandsií

Prosluněný byt je idálním místem pro pěstování exotických orchidejí a tilandsií. Za péči se odmění svou krásou. Můžete díky nim proměnit váš byt v nádhernou tropickou zahradu, kde se budou všichni cítit příjemně. Stačí vám k tomu rostliny, dobře připravené pro pěstování v našich končinách a pár dobrých rad. Především na tyto dvě skupiny rostlin se zaměřuje i rodinné zahradnictví Lukscheiter.eu. Pan Lukscheiter se věnuje pěstování rostlin celý život. V roce 1990 založil zahradnictví a celé roky přispívá velkou měrou ke zdárnému pěstování a množení rostlin v našem klimatu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Nebuďte fádní, buďte originální. Za pomoci módy z barevných pixelů!

Líbilo by se vám mít krásnou tašku s originálním obrázkem, který by vyjadřoval, co máte rádi? Chcete svému dítěti koupit takový batoh, jaký v jeho třídě nebude mít obdoby? Na trhu se objevila novinka, se kterou si můžete hrát, tvořit a hlavně dát vašem oblíbeným věcem punc originality!

Testování, recenze

Recenze na živý kolagen Face a vitamin C od Nezestarni.cz

Tak si to představte. Večer uléháte natření živým kolagenem a ráno se probudíte o pár let mladší. Pleť hebká, jemná, skoro jak kdysi dávno v dětských letech. A to už se nacházím v takzvaném zralém věku :) Výrobky z Nezestarni.cz nakupuji a testuji od listopadu loňského roku, kdy jsem začala právě živým kolagenem a postupně přidávala další. Moje nejoblíběnější trojka je živý kolagen Face, kolagenové kapsle a vitamin C, se kterým jsem začala až v únoru. Čekala jsem od něj nejméně a ohromil mě nejvíce.

Upoutávky

Hračkovna - učit se a hrát si

Nejkrásnější období v životě každého člověka je dětství. Bezstarostně ubíhající dny naplněné smíchem a nekončícími hrami. S rostoucím věkem však přichází povinnosti, které pomalu bezstarostnost odsouvají do pozadí. Hlavní povinností všech dětí se stává učení. A ne vždy je to povinnost příjemná. Internetový obchod Hračkovna se snaží našim nejmenším přechod od her do povinností co nejvíce zpříjemnit.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena