^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak rozumně shodit přebytečná kila

Jojo efekt je strašák všech, kdo se snaží shodit přebytečná kila. Při nerozumném hubnutí formou nezdravých diet, kdy shodíte kila rychle, ale pokračujete po ukončení diety v běžném způsobu života, se vám stará váha zase rychle vrátí a obvykle přibudou ještě nějaká ta kila nohoru. Tomu se říká jojo efekt.

Včera jsme naší dceři zakázali počítač. Na jeden jediný večer. Neuvěřitelné, přežila to. Ale dvě hodiny s námi seděla v obývacím pokoji, nepokrytě vzdychala a na naše úsměvy reagovala slovy: „No tak ale vy jste jiná generace, vy tomu nerozumíte“.

Donutilo mě to zavzpomínat, co já jsem kdysi, jako dítě dělala. V televizi jsme dobré filmy chytali jenom na polských programech, počítače nebyly…četla jsem. Už od dětství jsem hltala knižní příběhy a utíkala do vymyšlených světů fantazie. 

Dětské knížky leží někde v krabici na půdě a pevně doufám, že se do nich nepustili moli. Ale zavzpomínala jsem, jak se má čtecí vášeň vyvíjela a zde je pár mých tipů.

V pubertálním věku jsem přišla na chuť přeslazeným románům o lásce a velkém zklamání. Samozřejmě jsem se naprosto ztotožnila s hlavní hrdinkou a nesmírně s ní soucítila, pokud její láska nebyla opětovaná. Knih od autorky Danielly Steel mám doma asi 40, vypadají v knihovně krásně, protože mají hezké přebaly. Ale už je nečtu, vyrostla jsem.

Po dvacátém roce přišly na řadu knížky podle skutečných událostí. Netušila jsem, kolik zloby je v lidech a kolik síly v obětech zločinů. Kniha Už nejsem vaše dcera, je dech beroucí výpovědí malého děvčátka, které vyrostlo v mladou ženu a stále bojuje se svými démony z dětství. Velmi silný příběh.

Ve třiceti jsem přišla na chuť příběhům, kdy se minulost vlévá do přítomnosti. Kdo ještě nečetl žádnou podobnou, doporučuji Marianu od Susann Kearslyové. Já jsem tuhle knihu četla asi osmkrát, opravdu. Poslední stránky znám nazpaměť a stejně je vždy obrečím.

A když mám splín a svět kolem mě se zbláznil, neomylně sáhnu po Pavle Smetanové a jejích knihách z řeckého prostředí. Nejen, že Řecko je má láska, ale hlavně proto, že se u nich vždy zasměji a zaručeně zapomenu na starosti všedního dne.

Navnadila jsem vás? Souhlasíte se mnou, že ta magie, nazývána literaturou, má pozitivní vliv na naše vnímání světa? Já jsem o tom přesvědčená, zkuste to i vy.

Jana Hlavičková, Knihy na cestách

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze FAYROUZ EDP

Vytvořit špičkový parfém je věda. Především jde o správný výběr jednotlivých složek a přesný poměr každé z nich. Je v tom kus alchymie a především znalosti a zkušenosti parfuméra, který vůni vyvíjí. Luxusní vůně z řady Royal Diwan Group vznikají pod taktovkou mistrů parfumérů, kteří se věnují této práci již po několik generací. Měli jsme možnost vyzkoušet orientální arabský parfém této řady FAYROUZ EDP. A jaký je?

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena