^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Denně se na českém internetu rozbíhá několik desítek nových soutěží. I my jsme pořádali nebo potkali několik tisíc soutěží. S posbíraných zkušeností vyplývá, že se soutěžící často sám o výhru ochuzuje. Máme pro vás pár dobrých rad, jak zvýšit své šance na výhru v různých typech soutěží.1) Vždy si pročtěte pravidla a splňte všechny úkoly v soutěži.
Pořadatelé obvykle kontrolují, zda vybraný výherce dodržel úkoly, pokud ne, vybírají dalšího. V drtivé většině případů se ani nedozvíte, kolikrát vám výhra zbytečně utekla.

2) Nesoutěžte v každé soutěži, co vás cvrnkne do nosu. Vybírejte si soutěže s výhrami, ze kterých budete mít opravdu radost. Zvlášť u pořadatelů, kteří spouští více soutěží do měsíce. Pokud se vaše jméno objeví u každé soutěže, ocitáte se na pomyslné listině „chronických soutěživců“ a vaše šance vyhrát opravdu pěknou výhru, se snižují.

3) Pokud v soutěži vyhrává nejlepší komentář, fotografie nebo obrázek, nemá smysl psát nebo posílat nekvalitní soutěžní příspěvky.

Například u fotografických soutěží je důležitá celková kvalita fotografie, aby nebyla rozostřená, špatně osvětlená apod. A samozřejmě i samotný obrázek. Například v soutěži o nejzajímavější fotografii zvířecího mazlíčka nestačí mazlíčka pěkně vyfotit. Fotka by měla mít víc. Například být vtipná, roztomilá... Zkrátka mít další náboj a u poroty vzbuzovat emoce. Samozřejmě především ty příjemné.

Pokud vyhrává nejzajímavější komentář, neopisujte. Tím se automaticky vyřazujete. Pokud je otázka v soutěži – co se vám v e-shopu líbí nejvíce, nepište „Všechno je krásné, brala bych cokoli.“ Tím říkáte, že jste se patrně ani pořádně nepodívali. Stejně tak odpověď typu - „Líbí se mi nejvíc to, oč se hraje.“ nevyhraje. Proč? I kdyby se vám opravdu výhra z e-shopu líbila nejvíce, většina soutěžících s podobným typem odpovědí se na e-shop nepodívá a tudíž znalý pořadatel takové odpovědi jako výherní nevybere. Ani s odpovědí typu – „Líbí se mi toto.“ neuspějete. Vždycky se v soutěži najde pár lidí, kteří si dali větší práci a napsali do komentáře víc jak jednu větu a odpověď trochu rozvedli. S rýmovanou odpovědí uspějete patrně jen u svátečních pořadatelů soutěží. Stejně tak rádoby vtipné komentáře typu „Nic se mi nelíbí.“ nemá ani smysl psát. Líbí se vám výhra, chcete vyhrát? Pak si dejte záležet.

4) U facebookových soutěží často záleží na tom, jaký máte profil. Pořadatelé se tím nechlubí a ani to nepřiznají, ale kromě splněných úkolů často sledují i další věci na vašem profilu – počet přátel (čím více, tím lépe), to, zda máte osobní profil, kde jsou fotky, normální příspěvky. Také profilová fotografie konkrétní osoby a rodiny dává body k dobru. Někde dokonce bez pořádných profilových fotek nemáte šanci vyhrát. Pokud máte tedy místo profilové fotky zvíře, kytičku, zkrátka něco neosobního, na profilu jen samé sdílené soutěže, vaše šance na opravdu pěknou výhru se často snižují na minimum a je jedno, že hrajete v každé soutěži.

Pořadatelé se často neřídí jen základními pravidly, ale přihlížejí i k tomu, aby z výhry měli další prospěch. A samozřejmě i provozovatelé e-shopů a firem, kteří výhry věnují, to dělají především proto, aby jim soutěž přinesla propagaci, nejlépe přímo nákupy zboží. Pokud rádi soutěžíte a chcete být v soutěžích úspěšní, myslete na to a připravte si vše, abyste vyhrát mohli. Pak už stačí jen kousek štěstí.   

Kde najdete spoustu pěkných soutěží:

Samozřejmě u nás na Venilafi, zde na magazínu na odkaze Běžící soutěže a Soutěže na facebooku i na facebooku Venilafi.cz, kde běží také krátké 5denní soutěže, jejichž přehled, včetně plánovaných výher, najdete na odkaze Krátké soutěže

Každý den spouští soutěže o pěkné výhry na Facebooku Fofr výhry.

A nejlepší přehled soutěží najdete i na Ceske-souteze.cz.

O mnoha dalších soutěžích se pak dozvíte například na Facebooku od svých přátel díky, tomu, že je sdílí. 

Komentáře   

#5 advenilafi 2016-09-18 19:23
Každá soutěž má svoje pravidla, pravidly se musí řídit soutěžící i pořadatelé. V ideálním případě. Lépe řečeno v utopistické společnosti všichni žijí a dělají přesně to, co mají. Ale jak již jistě všichni víte, v utopistické společnosti nežijeme. Opravdu sledujeme různě na internetu, jak na některých místech vyhrávají výhradně lidé se supr profily. Stejně, jako občas někdo sdílí soutěže, u kterých je už od pohledu zcela zřejmé, že nikdo výhru nezíská. Přesto mají takové facebookové stránky desítky tisíc fanoušků, včetně mnoha těch, které potkáváme u soutěží také. Článek je napsaný obecně o soutěžích na internetu. U nás má šanci na výhru každý, pokud splní podmínky soutěže. Přesto trváme na tom, že pokud soutěžíte obecně na facebooku, kde aktuálně běží denně asi nejvíce soutěží, tak se svým osobním profilem budete víc úspěšní, něž když je anonymní. I z hlediska pořadatelů je to logické. Kdo zaručí, že za více anonymními profily není jeden soutěžící, což také u soutěží jednoznačně pozorujeme. Takže rozhodně nesoudíme jiné pořadatele, pokud upřednostňují osobní profily.
Citovat
#4 to jako fakt 2016-09-18 15:36
No tak jako jestli pořadatelé vybírají podle profilů, tak to dle mého je nefér, tenhle tam nemá fotku sebe, tak ten nevyhraje? Já tedy také nesdílím fotky a osobní věci veřejně, a nepotřebuji, aby si to každý četl, to právo mají pouze přátelé a to kolik jich mám vám může být šumák! a to ať už mám 10, 100 nebo 1000 přátel.
Kde je potom ta spravedlivost a štěstí, když se ona soutěž losuje?
Citovat
#3 advenilafi 2016-09-18 10:19
Pokud chcete vědět, jakou máte u konkrétního pořadatele šanci na výhru, projděte si cca 10 posledních výherců a budete mít jasno. Samozřejmě u soutěží, kde se na e-mail posílá odpověď na otázku, tam se obvykle jen losuje a stačí právě ono štěstí. Pokud jste členem uzavřené diskuse, kde si členové navzájem vkládají odkazy na soutěže se správnými odpověďmi, pak se ani nemusíte nadřít:) Samozřejmě to není "legální" způsob, ale i to je nedílná součást soutěžního koloritu:) Na příští týden připravujeme pár tipů jak poznat, že jde o soutěže na oko a žádní výherci z nich nevzejdou. I těch je na internetu stále poměrně dost.
Citovat
#2 advenilafi 2016-09-18 10:08
Pokud soutěžíte na facebooku o hodnotné výhry a chcete vyhrávat, musíte brát v potaz to, jak to často při vybírání výherců chodí. V článku píšeme obecné informace, které jsou pravdivé, spoustu soutěžících o nich neví a soutěží marně. V žádném případě tím nechceme říct, že takto vybíráme výherce my. Když se podíváte na profily výherců krátkých soutěží, je zřejmé, že nezohledňujeme super rodinné profily. Nicméně je pravda, že občas musíme vysvětlovat i některým sponzorům soutěží, že za nicneříkajícím se profilem nebo za profilem s utajenými informacemi se můžou skrývat i jejich potenciální zákazníci. V článku spíše radíme otevřenost. Pokud má někdo profil upravený pro soutěžení, zkušený pořadatel soutěží to snadno pozná a opět tím své možnosti takový soutěžící snižuje.
Citovat
#1 2016-09-17 20:46
pěkné info,jenže zrovna u profilů na FB je spousta lidí co svůj život veřejně nesdílí,takže profil funguje,jenže nikdo cizí -takže ani pořadatel soutěže nevidí soukromé příspěvky a fotky mezi rodinou a přáteli,ale vidí jen veřejně sdílené soutěže,jak vyžadují podmínky.Takto vlastně nabádáte lidi aby si udělali falešný profil,kde si dají fotky stažené z netu aby vypadaly jako rodinné,přidali si hodně přátel,i když ty lidi vůbec neznají a pak teprve mají šanci vyhrát-to je fakt divný přístup.
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Pošlete dárek se vzkazem

Láhev dobrého vína je skvělým dárkem k jakékoli příležitosti. K výročí, k narozeninám, nebo jen tak pro radost. Internetový obchod Darek-vino-vzkaz.cz vám k vybrané láhvi připraví kartičku se vzkazem, který si sami vyberete, vše krásně zabalí a do dvou dnů doručí buď na vaši adresu a vy si dárek předáte sami nebo jej doručí přímo tomu, komu jej chcete darovat.

Testování, recenze

Recenze – dětská trička s potiskem

V e-shopu Pavoucek-detem.cz jsme kupovali trička do soutěží na naší facebookové stránce, tak jsem přibrala i dvě trička pro nejmenšího syna. Vyzkoušíme rychlost dodání, kvalitu, vyprání... Objednali jsme v neděli na dobírku, nákup za víc jak 999,- Kč je nyní v e-shopu s dopravou zdarma a to i v případě dobírky. Takže žádná koruna navíc. V úterý dopoledne už jsme měli trička doma.

Upoutávky

Jak přivést světlo do domu i do příšeří zahrady

Právě se rozbíhá zahradní sezóna grilování. Teplé večery trávené v zahradách lákají k posezení u dobrého jídla a pití. Proto abyste své hosty okouzlili nejen skvělým pohoštěním, ale také romantickou hrou světel, stačí jen málo – správně vybírat a kombinovat.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena