^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Odhalte levně a jednoduše zloděje s fotopastí!

Krádeže v dlouhodobém průměru rostou, lidé mají strach o svůj majetek. Na každodenním pořádku bývají vykradené garáže, ukradená auta nebo sousedské naschvály. Řešením všech situací jsou moderní fotopasti, které jsou ve všech ohledech levnější než kamerové systémy, nemobilní a závislé na elektřině.

Dárek. Věc, která by měla udělat radost především obdarovávanému. Proto je dobré věnovat koupi dárku dostatek času. Vyberete-li dobře, pak tím zároveň sdělujete, že vám na příjemci dárku záleží a znáte ho natolik, že jste se mu trefili do vkusu. Je mnoho faktorů, které výběr pozornosti pro naše blízké ovlivňují. Prvním z nich je bezesporu věk. Jiná věc potěší pubertální dítko, jiná manažera v produktivním věku a naopak jiná babičku, která čeká na vnoučata.

 

Naprosto úžasně se kupuje dárek pro člověka, který má jasně vyhraněné zájmy. Nic tak nepotěší například filatelistu, jako nové album na známky. Milovník klasické hudby zajisté ocení předplatné například do opery, nebo nějaké renomované koncertní síně. A sportovec bude jásat nad novými sportovními botami.

Kromě těchto „hobby“ dárků jsou zvláště mezi mladšími skupinami obyvatelstva rozšířené dárky z kategorie žertovné. Dělají radost, děsí, nebo rozesmějí. Podle toho, jak pevné nervy obdarovaný má. Už se vám někdy stalo, že jste si osladili kávu a kostky se nerozpustily? Nebo vám v pivu plaval brouk? A to ani nemluvím o tom, že když si sednete, vyloudíte povědomý zvuk, aniž byste k tomu měli důvod. Pravděpodobně se našel někdo, kdo vám pod polštář na židli ukryl prdící pytlík. S takovými dárky ale pozor. Měli byste mít jistotu, že podobnou pozornost obdarovaný ustojí. A také je nutno mít na zřeteli, že ne při každé příležitosti se hodí něco podobného nastražit.

Další kategorií pak může být legrační oblečení. Ctitelé filmové klasiky budou nadšeni ze Spidermanovy kombinézy. Kdo chce, může vyrazit do ulic například jako Jack Sparrow. Naprostou klasikou jsou pak trička s vtipnými nápisy, které trefně glosují ať už samotného nositele, tak i současnou situaci. Jsou to vlastně jakési textilní noviny.

Nejen legrací ale živ je člověk. Poměrně rozšířeným typem dárků jsou drobné předměty pro štěstí. Malé nicotnosti, které mají tu kouzelnou moc, že chrání své majitele, odhánějí od nich smůlu a starají se o to, aby všechno probíhalo tak, jak má. Mezi nejklasičtější předměty z této kategorie patří samozřejmě sošky slonů nebo přívěsky ve tvaru čtyřlístku.

Jsou dárky malé, ale jsou i dary velké a honosné. Mezi ty honosné patří například obrovské diamanty. Jeden z nejznámějších, Orlov, daroval carevně Kateřině Veliké její milenec, kníže Grigorij Orlov, v roce 1772.

Snad největším darem, který kdy kdo někomu dal, je socha, která už 130 let nehnutě stojí na ostrůvku před New Yorkem. Američané jí nazývají Statue of Liberty a u nás jí známe jako Sochu svobody. Nově vzniklé Spojené státy americké jí dostaly darem od Francouzské republiky jako symbol boje za nezávislost, na kterém se podílelo i mnoho francouzských občanů.

Ať už tedy někomu darujete malou drobnost pro štěstí, nebo obrovský drahokam, největší odměnou bude pro vás radost a štěstí blízkého člověka. A to je zase vzácný dar pro vás. 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze - nejlepší je bambusová osuška

Prohlášením v nadpisu bych mohla celou recenzi ukončit, protože nad bambusovou osušku prostě není. Ale musí to být materiál s vyšším podílem bambusu, než bavlny a hlavně žádné jiné příměsi, než bavlna. Nedávno jsem hledala bambusové oblečení a při bližším zkoumání se ukázalo, že si obchodníci vykládají pojem bambusové tričko každý jinak. Pro některé je bambusové tričko prapodivný materiál, který si k bambusu pár procenty přičichl a zbytek může být třeba polyamid. Pak si můžete o hebkosti a přirozené antiseptičnosti bambusu nechat pouze zdát. Protože je situace s kvalitou oblečení a obuvi v českých obchodech dost hrozná, rozhodla jsem se psát i negativní recenze, ale to bude příště. Dvě testované osušky z bavlny a bambusu jsou výborné.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena