^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jaký stojan pro vánoční strom

Čas Vánoc se neúprosně blíží. Kdo si vše dobře rozplánoval, už má dárky skoro nakoupené a v prosinci se bude zabývat už jen cukrovím, kaprem, stromkem a příjemnou vánoční atmosférou na každém kroku. Jak velký stromek na Vánoce míváte? Vysoký 1 metr, 2 metry nebo dokonce 4metrový? Na každý je třeba jiný typ stojanu. Ve všech případech je třeba, aby strom ve stojanu bezpečně vydržel po celou dobu svátků.

Adalbert Fingerhut.  Jméno, které většině z nás nic moc neřekne.  Ale český překlad tohoto jména určitě ano. Vojta Náprstek. Cestovatel, mecenáš, velký stoupenec pokroku. Během revolučního roku 1848 se účastnil nepokojů, které probíhaly po celé rakousko – uherské monarchii. Aby se vyhnul stíhání tak emigroval do Ameriky. Tam se živil mimo jiné jako knihkupec. Jeho obchod se stal místem, kde se potkávali krajané žijící v Americe. Do Prahy se vrátil po deseti letech a v domě U Halánků, který dodnes stojí v Praze na Betlémském náměstí, zřídil něco jako kulturní centrum, kde se setkávali představitelé inteligence a také ženy. Náprstek byl velkým stoupencem a propagátorem ženské emancipace.


Byla tu také představena jedna, na tu dobu nevídaná, novinka. Šicí stroj. Věc, která mohla výrazně  ulehčit ženám jejich práci. Zhotovování textilních výrobků se najedou stalo rychlejším a snazším. Ženy se už nemusely hrbit hodiny nad jehlou a hromadou látky. Stačilo začít šlapat, roztočit kolo a stroj se rozběhl jako o závod.

Od té doby doznal šicí stroj nespočet změn. Stal se plně automatizovaným, pohání ho elektřina a ne ruce švadlenek. Šití na stroji se tak mohlo stát masovější záležitostí a velmi brzo opustilo soukromí domácích módních salónů nebo malých dílen. Objevily se továrny a švadleny se staly průmyslovými dělnicemi.


Naštěstí se oblíbenost šicích strojů mezi českými ženami udržela, a tak se stále v domácnostech najde kufr s malým moderním strojem. A milovnice tradic vlastní dokonce i staré stroje šlapací, díky kterým si mohou vyzkoušet i roky staré postupy.

V dnešní době jsou k dispozici šicí stroje s více méně intuitivním ovládáním, které s přehledem zvládnou i jedinci, kteří se teprve učí s takovým strojem pracovat. Stroje jsou vybaveny mnoha šicími programy, díky kterým není třeba nic složitě měnit a shánět. Veškeré vybavení a příslušenství je v jednom balení. Chcete zkrátit kalhoty? Olemovat ubrus? Nebo snad obšít knoflíkovou dírku? Takový šicí stroj to zvládne přímo hravě a k vaší plné spokojenosti.


Pokud milujete originální kousky oděvů, je možné je ozvláštnit i výšivkou. V takovém případě je ideální pořídit si vyšívací šicí stroj, který kromě klasických šicích programů disponuje i vyšívacími šablonami a programy, které i z obyčejného trička udělají model hodný módního návrháře.

Výběr strojů v dnešní době uspokojí nejširší vrstvy zájemců. Od začátečníků až po nejnáročnější znalce a milovníky domácího šití. Fantazii se meze nekladou a šicí stroje jí napomáhají.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Běhouny na stůl s originálním designem

 Každé stolování můžete proměnit v luxusní prožitek i díky krásně prostřenému stolu. Příjemné prostředí navodí lepší náladu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na DTANGLERBAND gumičky a DTANGLER kartáč

Není možné nenarazit na internetu nebo v časopisech na některý z těchto dvou výrobků. Gumičky v sadě po pěti DTANGLERBAND nebo rozčesávací kartáče DTANGLER. Oba výrobky jsou všude prezentované jako revoluční, inovativní a převratné produkty ve světě péče o vlasy. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a vlasy a prozradíme, co si o výrobcích myslíme my.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena