^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak zatočit s únavou, vyčerpaností a stresem

Ráno vstáváte a cítíte se jako po noční šichtě místo odpočinku? Nebo ráno vstanete a jste plní energie, ale po pár hodinách byste šli nejraději zase odpočívat? Každý stres a rozrušení vás vytáčí už do obrátek, nebo propadáte pocitu zoufalství, že už toho snad víc nezvládnete? Se vším se dá bojovat a hlavně vítězit. Mít více energie a výdrže, být psychicky vyrovnanější a odolnější.

Ruční práce

Informace a návody, vše, co se týká ručních prací. 

Adalbert Fingerhut.  Jméno, které většině z nás nic moc neřekne.  Ale český překlad tohoto jména určitě ano. Vojta Náprstek. Cestovatel, mecenáš, velký stoupenec pokroku. Během revolučního roku 1848 se účastnil nepokojů, které probíhaly po celé rakousko – uherské monarchii. Aby se vyhnul stíhání tak emigroval do Ameriky. Tam se živil mimo jiné jako knihkupec. Jeho obchod se stal místem, kde se potkávali krajané žijící v Americe. Do Prahy se vrátil po deseti letech a v domě U Halánků, který dodnes stojí v Praze na Betlémském náměstí, zřídil něco jako kulturní centrum, kde se setkávali představitelé inteligence a také ženy. Náprstek byl velkým stoupencem a propagátorem ženské emancipace.

Krakelováním změníte vzhled jakéhokoli předmětu na starožitný. Krakelovací lak vytvoří na předmětu popraskaný vzhled a pod ním prosvítá zíkladní barva či lak, který jste použili na první nátěr. Díky kombinacím podkladové barvy či laku a několika odstínům krakelovacího laku můžete vytvořit nepřeberný počet úprav a pochvrchů přesně pro váš interiér.

Vyšívání bylo v dřívějších dobách výsadou šlechtičen nebo slečen z lepší společnosti. Dámy sedávaly s jehlou a nití u rámu a věnovaly se této ušlechtilé zábavě, kde nejen stihly probrat nejzajímavější novinky, ale zároveň pod jejich rukama vznikala mnohdy úchvatná díla. S postupem času se vyšívání rozšířilo do širokých lidových vrstev. Každý národ, každá kultura, dokonce mnohdy i každá vesnice má svůj typický styl výšivek, podle kterých ji snadno identifikujeme.

Duté vlákno, kterému se také říká PES kuličky, potkáváme čím dál častěji. Díky drobné velikosti se s ním dá vyplnit každý i sebemenší otvor, což oceníte hlavně při vyplňování hraček nebo dekorativních doplňků. Navíc je, jako výplň, velmi příjemné na dotek. Příjemně se na něm odpočívá – sedí, leží... Možnosti jeho využít jsou velmi široké. Navíc se výborně čistí a nemnoží se v něm paraziti, je tedy velmi vhodné i pro alergiky.

I prodej látek se trochu řídí ročním obdobím. Není divu, že nejvíc se v období podzimu nakupuje svetrovina a teplákovina. Tenké letní látky jsou vhodné maximálně s podšívkou. Pokud v bytech nepřetápíte, tak i doma je třeba dítě obléknout do chundelatějších tepláčků, aby mu nebylo zima. Svetrovina i teplákovina mají daleko větší využití, než jen na svetry a tepláčky.

Začátek školního roku se pozvolna blíží. Pomalu začínáme nakupovat školní pomůcky, které je třeba doplnit, vyměnit, aby v září měly naše ratolesti vše, co potřebují. V září nás čekají další výdaje, škola bude chtít zaplatit to či ono, tak aby toho pak nebylo moc najednou. Navíc shánět školní pomůcky v prvních dnech školy je mnohdy vyčerpávající úkol. Papírnictví tou dobou totiž zažívají návaly zákazníků. A někdy už ani není z čeho vybírat, regály jsou poloprázdné.

Do soutěže: Tvořivá soutěž 2016 dorazil příspěvek Ruční práce - recyklované čelenky. V dnešní době jsou velmi trendy věnečky do vlasů zhotovené z umělých květin. Protože jsou in, je to samozřejmě také zajímavý obchodní artikl. Ovšem já jsem vyrobila věnečky recyklované. Jsou z čelenek, které vnučka již nenosila a umělé květiny jsem si nakoupila u nás v trafice za pár kaček. Tyto květiny měly stopky, ty jsem ostříhala, a pak tavnou pistolí jsem nalepila květiny na staré vyčištěné čelenky. Takto jsem vyrobila hned několik čelenek a když se vnučce omrzí, květiny otrhám a nalepím jiné. 

Máte šikovné ruce a kreativního ducha? Šijete sobě i druhým pro radost nebo třeba i pro přivýdělek? Nebo vás šití živí? V tom případě vám internetový obchod www.Latky-siti.cz může být skvělým partnerem. V nabídce obchodu je velké množství látek, materiálů i postisků pro cokoli, co si usmyslíte vyrobit. Mnohé látky můžete nakoupit už od 10cm. U každého produktu je uvedeno i množství skladem, abyste rovnou viděli, zda bude množství dostačující. 

Spolupracující firmy

Hrackovna.cz – pestrý výběr hraček a her

Hry a hračky máme rádi všichni. Je jedno, kolik nám je, ale třeba s dřevěnou vláčkodráhou nebo s autodráhou si občas vyhrají víc dospělí, než děti. Podobné je to i se stolními hrami. Hraní je příjemná zábava, relax a pro děti i dospělé nejpříjemnější čas v životě. Pestrý výběr hraček a her najdete v internetovém obchodě Hrackovna.cz.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Proč mít doma kávovar La Piccola Piccola?

 Internetový ochod Lucaffe.cz připravil krásnou a speciální akci na malý, domácí, ale klidně i kancelářský kávovar La Piccola Piccola. Kouzelný je v tom, že je mobilní, tedy snadno přenosný a přitom umí vše, co je třeba. E-shop poprosil Venilafi o spolupráci s rozšířením této informace a náš návrh zněl – pošlete vzorky PODů, otestujeme, připravíme recenzi a dáme vědět i o kávovaru. A tak se stalo. A chcete-li si zkrátit cestu, nabízí se kratší verze recenze na videu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena