^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Návody na háčkované medvídky

 Rádi tvoříte? Máme pro vás tip na výborně a jednoduše zpracované návody na háčkované medvídky. Háčkovaní medvídci jsou oblíbenou hračkou dětí, ale také výbornou relaxací pro maminky, tety, babičky..., když je tvoří. Vyznat se v mračnu nejrůznějších návodů a zjistit, který bude ten pravý, není snadné. Přece jen zjistit v půlce rozdělané hračky, že tudy cesta nevede, je minimálně nepříjemnost. Proto je lepší volit návody, které jsou prověřené a připravené do dokonale jednoduché a přehledné podoby a stojí pár korun.

Nejmňamoznější čoko koláč - upozorňuji na vysokou kalorickou hodnotu, ale za to to stojí!:-) Navíc je bez lepku. Ingredience opravdu nenahrazovat levnějšími alternativami.

 

Potřebujete:

250g másla 

200g 70% kvalitní čokolády (kupuji v lidlu 74%) 

5-6 vajec 

190g cukru (krupice, nebo třtinový)

Vejce - žloutky a bílky zvlášť. Žloutky vyšleháme do pěny a bílky do sněhu. V hrnci necháme rozpustit máslo, čokoládu a cukr. Není zapotřebí vodní lázeň. K bílkům zašleháme žloutky a poté přilijeme čokoládovou směs a opět ručním mixerem vyšleháme. Nebojte, bílky to přežijí. Z této směsi větší polovinu (cca tři čtvrtě směsi) přeliji do vymazané a vysypané (cukrem) dortové formy (23 cm) a pečeme 25 min na 180 s°C. Koláč udělá takovou velikou bublinu, ta je žádoucí. Po vyndání z trouby tento chytrý dort po chvíli utvoří vprostřed jakýsi kráter, kam vlijte zbytek směsi a již nepečete. Já nalévám zhruba po 30 až 45 minutách od vytažení.

Teď už jen nechat v lednici alespoň 5 hodin, nejlépe přes noc.

Komentáře   

#1 slavka 2017-05-21 00:33
Tie vajicka su potom v tej plnke surove?
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Křehká a přitom živelná a exotická krása orchidejí a tilandsií

Prosluněný byt je idálním místem pro pěstování exotických orchidejí a tilandsií. Za péči se odmění svou krásou. Můžete díky nim proměnit váš byt v nádhernou tropickou zahradu, kde se budou všichni cítit příjemně. Stačí vám k tomu rostliny, dobře připravené pro pěstování v našich končinách a pár dobrých rad. Především na tyto dvě skupiny rostlin se zaměřuje i rodinné zahradnictví Lukscheiter.eu. Pan Lukscheiter se věnuje pěstování rostlin celý život. V roce 1990 založil zahradnictví a celé roky přispívá velkou měrou ke zdárnému pěstování a množení rostlin v našem klimatu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Testování přípravků Actimaris

Deset z našich čtenářů mělo možnost testovat zdarma dva výrobky ActiMaris. Byl jím ActiMaris Sensitiv roztok a Actimaris Gel. Po 14 dnech testování nám čtenáři napsali své pocity a zdravotní výsledky podle předem zadaných 4 bodů. Jak dopadlo nezávislé testování těchto přírodních přípravků  urychlujících hojení ran se dočtete dále. Nicméně všech deset čtenářů by přípravky ActiMaris doporučilo svým známým. Takže deset z deseti:) 

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena