^Zpět nahoru

logo

Zajímavosti

Články o zajímavostech z nejrůznějších oblastí lidských zájmů a činností. 

Malé, drobné předměty, které se záhadně ztrácí v momentě, kdy je nejvíce potřebujeme. Mezi typické zástupce trýznitelů naší paměti patří klíče. Velmi často se stává, že zapadnou na dno kabelky, nebo jsou ze záhadných důvodů k nenalezení těsně před odchodem z domova. Mnohdy trvá téměř nekonečně dlouhou dobu, než se zase objeví.

Rádi se bojíte? Když dávají v televizi horor, sedáte si blíž, abyste si tu atmosféru lépe vychutnali? Pak je následující tip přímo pro vás.

Hlavní město Praha je bezesporu plné tajemných míst, která vyzařují zvláštní energii. Většinou si je spojujeme s historickým centrem. Jedno z nejbizarnějších a nejtajemnějších míst ale kupodivu nenaleznete ve Staré Praze, ale na jejím okraji nedaleko známé psychiatrické léčebny v Bohnicích.

Mezi nejtradičnější suvenýry, které se můžeme přivézt z cest, patří samozřejmě fotografie. Zachycení neopakovatelných okamžiků, které si tak budeme moci připomínat ještě dlouho poté, co jsme je prožili. Aby byly fotografie co nejkvalitnější, je třeba mít nejen technicky vyspělý přístroj, ale také příslušenství, které umožní jeho pohodlnější používání. V poslední době jsou stále častěji nahrazovány klasické fotoaparáty mobilními telefony. Pokud i s nimi chceme fotit například záběry krajiny nebo delší projekce, je optimální opatřit si k takovému mobilu stativ.

I když pohled z okna tomu zrovna nenasvědčuje, podle kalendáře by mělo být jaro.  Období, ve kterém se rodí nový život. Rostliny, zvířata i lidé. Ve všem se probouzí životní síla. Po tisíce let se právě v tento čas vykonávají posvátné obřady na oslavu plodnosti, přírodních sil a magického ducha přírody. Jedním z obřadů, který v jistým způsobem upravené podobě přetrval dodnes, je i všem známé pálení čarodějnic.

A máme tu prosinec, tedy úžasný vánoční měsíc, kdy si budeme užívat atmosféru koled, svátečního času, těšení se... na každém kroku. Ano, samozřejmě část z nás dospělých bude ve větším stresu a bude se spíš těšit na poVánoce, ale není to zbytečné? Pojďme si to prostě užít. Na všechny větší i menší problémy existuje řešení. Třeba při shánění dárků na poslední chvíli využijte nabídku dárkového zboží skladem s dodáním do 2 dní.

To tu ještě nebylo! Koupíte si peněženku a originálně ji vyzdobíte pixely. Taky vám to hlava nebere? Věc se má asi takto: přední část peněženky je osazena silikonovou deskou s body, na něž lze patentovaným způsobem uchycení umístit barevné pixely. Zkrátka to vypadá podobně jako kostičky Lega. Stačí vytvořit obrázek, pak  rozebrat, zase vytvořit obrázek nový a zase... Pořád dokola. Záleží jen na fantazii samotných tvůrců. Ke každému zdobení dostanete 100 kusů barevných pixelů, kterými můžete pokrýt 216 pozic. Velmi oblíbený je například design ve stylu Minecraft.

Skateboard všichni dobře známe. Se zaobleným prknem na kolečkách se dá užít spousta zábavy a legrace. Na trhu jsou také longboardy určené hlavně pro rychlou přepravu po městě a méně známé waveboardy, které jsou především rozšířené mezi nadšenci skejtování. Nejrychleji se mezi mladými nyní šíří penny boardy. Jsou to plastové skateboardy s mnohem víc propracovanějším designem a lepšími jízdními vlastnostmi. Nejstylovější jsou originály od firmy PENNY AUSTRALIA. Penny boardy jsou menší a lehčí, skvěle se uplatní při přepravě městem, do školy, snadno je uklidíte do batohu. Mezi mladými jejich obliba stoupá raketovou rychlostí a letos budou pod stromečkem nejen náctiletých rozhodně hitem.

Internetový obchod Susakynapradlo.cz pro vás uspořádal zajímavou letní soutěž. Hraje se o sušák Gimi Alablock Extend v hodnotě 690,- Kč. Jde o rozkládací sušák nad vanu ve tvaru "A", který se hodí i na sušení jemného oblečení, které nemůžete pořádně vyždímat a při sušení z něj odkapává voda. Níže najdete informace a pravidla, která k soutěži z internetového obchodu poslali. 

Nakupovat na internetu má mnoho výhod. Není divu, že tuto možnost využívá stále více lidí. Vysoká částka za dopravu je jedna z mála nevýhod, kterou nákupy na internetu mají. Provozovatelé e-shopů jsou si toho vědomí a přibývá podnikatelů a firem, kteří nabízejí nákup s poštovným zdarma.

Ach ti Američani! Co je to zase chytlo? Co jenom se mi to chystají provést? A nejen mně, nýbrž i všem ostatním lidem planety, kteří mají s jejich dolary alespoň čas od času něco do činění. Poté, co své peníze z mého úhlu pohledu zprznili jejich poslední úpravou vzhledu, si sice dali na nějakou dobu pokoj. A tak prý už nyní chystají „dolarovou revoluci“.

Buďte kreativní, buďte sví. Takové je krédo nejen v módě posledních let. Individualita je důležitá. Pokud je vám nebo vašim dětem navíc blízká stavebnice Lego nebo herní genialita s názvem Minecraft, budete nadšení i z PIXELBAGS. Což je kreativní možnost upravit si tašky, batohy, penály, pouzdra na mobily, notebooky a dámské kosmetické taštičky designově tak, aby ladily s vaší osobností, outfitem, nebo třeba s momentální náladou. 

Buddhismus. Jedno z nejstarších náboženství, které ovlivňuje pohled na život a fungování světa mnoha lidí. A také jedno z mála náboženství, které má historicky potvrzeného zakladatele. Stal se jím Gautama Siddhárta, princ z královského rodu Šákjů. Jeho rodiště se nazývá Kapilavasta a podle historických pramenů se nacházelo buď v oblasti dnešního Nepálu, nebo v indickém regionu Piprahva.

 Pro Kristovy rány! Kdo by neznal toto přímo okřídlené zvolání, když si nad něčím zoufáme, nebo si chceme postěžovat. Co jsou ale tzv. Kristovy rány? Křesťanská mytologie je nazývá mnohdy i stigmata. Jedná se o rány objevující se v místech, ve kterých byl Ježíš Kristus přibit na kříž. Jsou to otvory po hřebech v dlaních a chodidlech a rána v boku od kopí. Mohou se objevit i další zranění, například na čele, jako od trnové koruny.

Spolupracující firmy

Kosmetika a bytové doplňky s tradicí na SimplySay.cz

Mýdla z Anglie, luxusní kosmetika do koupele a koupelnové doplňky ze Skotska, prvotřídní kosmetika z Francie, svíčky z Ameriky, které dlouho hoří a nádherně voní... Nejen toto vše najdete v internetovém obchodě SimplySay.cz, který se specializuje výhradně na kvalitní kosmetické výrobky a bytové doplňky, které mají tradici a vysokou kvalitu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Úklidová sada Dishmatic - testování

 

Naši čtenáři testovali úklidovou sadu Dishmatic. Testujících bylo celkem 15, přihlásili se přes naši výzvu. Sada obsahovala 1x násadu s houbičkou, 1x násadu s drátěnkou a 1x násadu s kartáčem. Po zhruba 14 dnech používání sady Dishmatic nám poslali své reakce. Přišlo 15 pozitivních reakcí s pár připomínkami. Všechny reakce si můžete přečíst v tomto článku. Redakce upravovala texty pouze stylově, v obsahu se nic nezměnilo.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena