^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Jak vybrat správnou pánev

Chtěli jsme pořídit novou pánev a ukázalo se, že to není legrace. Mnoho typů materiálů pánví, povrchů, různé rozměry, co z toho lze použít na indukci, elektrickou plotýnku, plynový sporák, sklokeramiku... A tak jsme se obrátili na odborníky. Pánev nekupujeme každý měsíc a chceme zainvestovat správně. A chceme, abychom měli svobodnou volbu v množství použitého tuku, takže to musí být pánev, kde stačí pár kapek a ani palačinky se nepřipálí. A také jsme si přáli rozumnou cenu.

Každoročně je pořádána velká akce pro všechny knihomily, nakladatele, vydavatele, spisovatele… Jmenuje se Svět knihy a já, jakožto docela obyčejný milovník dobrého čtení, jsem neodolala a tu nádheru spatřila na vlastní oči. Asi se vám to bude zdát zvláštní, když říkám nádheru, ale pro mě to byl obrovský zážitek. Vezměte dítě do hračkářství a bude koukat s otevřenými ústy a zcela určitě neodejde s prázdnou. Přesně tak to bylo i se mnou na veletrhu knih. Tři obrovské místnosti plné voňavých knížek, chápete, že jsem musela odolávat velikým pokušením. Odnesla jsem si nádherných devět kousků a vůbec jsem neřešila, že je budu muset taky nějak dopravit domů. On se totiž tento koníček i docela pronese. Představím vám knihy, ke kterým mám nejblíže.


Ví o tobě od Sarah Pinborough

Jak z anotace vyplývá, nebude o překvapení nouze. Manželem opuštěná žena středních let se zamiluje do sympatického muže, který má jednu menší vadu. Je tak trochu ženatý. Vpluje do tohoto trojúhelníku, s manželkou se spřátelí a stává se němým pozorovatelem jejich manželství. Ovšem, tento svazek je plný nevyřčených tajemství, která nejspíš měla zůstat skryta. Já jsem tedy hodně zvědavá na čtení.Pohřbený život od Allen Eskens

Malý Joe dostane ve škole za úkol sepsat životopis známého člověka. Kdo ví, proč si vybral zrovna usvědčeného vraha, který umírá. Při jejich rozhovorech mu stále víc dochází, že byl usvědčený neprávem a ve své dětské naivitě se pokusí usvědčení zvrátit a očistit vrahovo jméno. Ale kdo ví, kde je vlastně pravda.


Jákobovy barvy od Lindsey Hawden

Tato kniha mi byla na Světě knihy darována, jako poděkování za spolupráci s nakladatelstvím a já si toho nesmírně vážím. O to víc, že knížka je skvělá. Myslíte si, že jste toho o holokaustu už přečetli dost a nic nového už vědět nepotřebujete. Jste na omylu, stále se máte co dozvídat a v této knize to najdete. Tentokrát z pohledu osmiletého, cikánského chlapce, který je na útěku před nacisty, jejich zvěrstvy a vlastními, mučivými vzpomínkami.Mé jméno je nikdo od Kristen Orlando

Opět nádherný dárek a ocenění naší spolupráce, který mě nesmírně překvapil. Trochu se vymyká žánru, který běžně čtu, ale velice ráda se do knihy pustím. Sedmnáctiletá Reagan se zamiluje, prožívá první milostné vzplanutí, ale je postavena před nelehkou volbu. Je totiž cvičena pro boj na život a na smrt a když jí jsou uneseni její rodiče, musí volit. Láska nebo boj.


Svět knihy 2017 skončil. Moc ráda jsem byla jeho součástí, i když jen nepatrnou. Setkání s jinými blogery, lidmi, se kterými komunikuji pouze v tom virtuálním světě, bylo nezapomenutelné. A jim všem patří můj velký dík. Bez osobních setkání s tolika báječnými lidmi by to nebylo úplné.

Jana Hlavičková, Knihy na cestách

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na bavlněné povlečení podruhé a zase jinak

Po zveřejnění recenze na bavlněné povlečení z internetového obchodu PovleceniGlobal.cz se mi ozval majitel obchodu s tím, že by mi rád poslal druhé povlečení z jiného typu bavlny zdarma, co na to povím. Takže upozorňuji, tentokrát je recenze na produkt, který jsem nenakoupila jako zákazník, nýbrž dostala zdarma. Což mi samozřejmě nebrání být stejně objektivní jako minule - ono totiž jediné, co bych mohla zkritizovat je, že se povlečení samo nevyžehlí, ale to jak víme, neumí žádné bavlněné povlečení. Zkrátka, když si dá majitel e-shopu práci s výběrem poctivých dodavatelů a dobrých produktů, tak se mu tam zákazníci budou vracet často a rádi.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena