^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Kultura

Články o knihách, filmech, koncertech, plesech a dalších kulturních událostech. 

Každoročně je pořádána velká akce pro všechny knihomily, nakladatele, vydavatele, spisovatele… Jmenuje se Svět knihy a já, jakožto docela obyčejný milovník dobrého čtení, jsem neodolala a tu nádheru spatřila na vlastní oči. Asi se vám to bude zdát zvláštní, když říkám nádheru, ale pro mě to byl obrovský zážitek. Vezměte dítě do hračkářství a bude koukat s otevřenými ústy a zcela určitě neodejde s prázdnou. Přesně tak to bylo i se mnou na veletrhu knih. Tři obrovské místnosti plné voňavých knížek, chápete, že jsem musela odolávat velikým pokušením. Odnesla jsem si nádherných devět kousků a vůbec jsem neřešila, že je budu muset taky nějak dopravit domů. On se totiž tento koníček i docela pronese. Představím vám knihy, ke kterým mám nejblíže.

Wabi Daněk, Dáda Patrasová, Kamil Střihavka a Lou Fanánek Hagen. Kde se potkali všichni tito hudebníci? Přece na kolejích!
Respektive při natáčení posledního studiového alba kapely The Tap Tap Noha na kolejích.

Už jste slyšeli CD našlapané skvělou muzikou s texty Honzy Kaliny, Pavla Bělobrádka nebo Xindla X, které obsahuje jedenáct písniček s hity Džony Macháček nebo Noha na kolejích?

Kdo z nás někdy nesnil o tom, alespoň jednou stanout na pódiu před rozjásaným publikem, v ruce mikrofon a zpívat píseň, která bourá hranice a přivádí lidi do varu. Mnohdy si sice zazpíváme – například v hospůdce, při posezení s přáteli nebo prostě jen tak ve sprše. Ale pořád jako by tomu něco chybělo.

Možná jste v loňském roce na internetu zahlédli crowdfundingovou kampaň kapely The Tap Tap, která měla cíl sehnat finanční prostředky na divadelní hru Nefňuka. Unikátní představení, ve kterém hendikepovaní členové skupiny The Tap Tap svými elektrickými vozíky rozpohybují loutky a kulisy. Peníze se podařilo vybrat a na světě je divadelní představení Nefňuka. V loňském roce bylo úspěšně uvedeno na Nové scéně Národního divadla Praha. V letošním roce bylo představení Nefňuka inscenováno v Táboře a chystá se i představení v Trutnově ve společenském centru UFFO. Jedinečné představení plné písní z pera frontmana kapely Traband Jardy Svobody a texty Jiřího Ornesta si můžete poslechnout také na nově vydaném CD.

Krásný den všem, jsem tu s pokračováním článku o knihách, které se mi ze všech, co jsem přečetla minulý rok, líbily nejvíc. První část článku je zde. A teď už se pojďme podívat na tu druhou šestku celé TOP 12 roku 2016.

Máme tu nový rok a já jsem se (možná trošku opožděně) rozhodla sesumírovat ten loňský. Z knižního hlediska samozřejmě. Probrala jsem se všemi šedesáti knihami, které jsem vloni přečetla a chtěla vybrat ty nejlepší. No ale jak jsem zjistila, právě to není vůbec nic jednoduchého. Nakonec je knih dvanáct. Proto si myslím, že bude lepší rozdělit článek na dvě části. Takže vás nyní čeká šest knih a v dubnu v druhé části zbylých šest. Teď už se pojďme podívat na dnešní šestku roku 2016.

Sníh, mráz, který vám zaleze hluboko pod kůži a štípe na rtech. Známe to všichni, prostě zima jak má být, ale ne všichni jsme milovníci tohoto ročního období. Hlavně pokud zrovna jedeme k babičce na nedělní kachnu se zelím a ujede nám autobus. My, knihomolové, si alespoň o volných víkendech takové počasí dokážeme užít. Nepachtíme se po zasněžených vrcholcích hor, ani nestojíme ve frontách na lanovku, s lyžemi na zmrzlých nohou.

Nastal vánoční čas a k němu patří pohoda, cukroví, pohádky, ale také dobré knihy. Já v tomto kouzelném období nejraději sáhnu po pohádkových příbězích nebo knihách, které se odehrávají o Vánocích. Už jsem jich pár za ta léta nashromáždila a právě o ty nejlepší z nich se s vámi chci podělit a představit vám je.

Darujte pod stromečkem filmové bestsellery. V nabídce obchodu DVD-premiery.cz naleznete například kolekce Pána prstenů a Hobita v sérii se 6 DVD nebo v prodloužené verzi se 36 DVD. Mezi novinkami na BLU-RAY formátu můžete vybírat z osvědčených oskarových filmů. Například Vykoupení z věznice Shawshank, Jason Bourne...

Umění je nejlepší investicí současnosti. Samozřejmě v prvé řadě pro svou duševní hodnotu a schopnost rozvíjet a formovat kulturu v nás i mimo nás. Ale v době nestability měny hraje velkou roli i při rozhodování, kam investovat. Umění se s roky zhodnocuje. Jeho hodnota stoupá úměrně s hodnotou měny. Takže v době, kdy za uložené naspořené peníze musíme bankám platit další naše peníze, patří nákup umění k opravdovému pokladu pro budoucnost.

Umění odjakživa pozdvihovalo ducha i kulturu národů. Není to jen obraz, keramika, hudba, tanec... Je to odkaz a jedinečnost samotného autora. Na uměleckých dílech je krásné to, jak jsou různorodá, jak odlišně může být jeden výtvor vnímán... Na stránkách www.galeriedominopraha.cz najdete celou řadu nádherných uměleckých děl od známých českých autorů, ale také od věhlasných světových umělců.

Maškarní, Halloween, různé párty a společenské tématické akce a samozřejmě Mikuláš, to jsou možnosti, jak se převléknout za někoho jiného a užít si bujaré veselí. Masky a kostýmy využívá lidstvo od pradávna. Chceme ohromit, zaujmout, vyrazit dech, pobavit... Jednou z nejčastěji využívaných masek jsou právě čerti.

Vtipný cestopis a zároveň příběh o lásce a putování po světě i do vlastního nitra s názvem Nalehko v našich sešněrovaných životech rozhodně oceníte. Být volný jako pták, moci se podívat kamkoli se mi zachce, bez zavazadel a ještě při tom poznat lásku? Zdá se vám to nemožné? Kdoví, jak málo nás někdy dělí od opravdového štěstí...

Originální popruh přes rameno, to je přesně doplněk, který váš fotoaparát potřebuje. Popruhy z kvalitního materiálu mají nadčasový vzhled v podobě puntíků různých barev. Pokud je fotografování váš koníček nebo práce, víte, jak je kvalitní popruh důležitý. Musí nejen bezpečně udržet drahý fotoaparát, ale zároveň i dobře sedět, aby nikde nedřel a netlačil. 

Už po staletí byl konec zimy a začátek jara brán jako začátek něčeho nového. Rodil se nový život, z chalup se větral zimní chlad a vyháněli pavouci, kteří přes zimu nalezli útočiště v koutech světnic a na půdách. A právě s touto dobou se pojí lidový zvyk vítání jara, kdy lidé vynášeli z vesnice smrt a přiváděli do ní léto, slunce a nový život.

Malovaná vajíčka, zajíčci, mazance. To všechno a ještě mnohem víc je symbolem Velikonoc. Křesťané si v tomto období připomínají velkou oběť Ježíše Krista, který pro lidstvo položil na kříži svůj život. Za tento skutek byl vzkříšen a povznesen na nebesa, aby našel své místo v blízkosti Božího trůnu. I když jsou Velikonoce v povědomí široké veřejnosti tak trochu ve stínu Vánoc, v křesťanské liturgii se jedná o nejvýznamnější svátky roku.

Praha. Metropole České republiky. Centrum kulturního, politického a společenského života. A také bydliště mnoha slavných osobností. Ať už jsou to politici, umělci, podnikatelé, všichni jsou více či méně slavní. Denně se o nich dočítáme v novinách, sledujeme jejich osudy v televizi a lajkujeme jejich příspěvky na sociálních sítích. Je ale jedna osobnost, která stojí poněkud stranou všeho tohoto dění. A i přes to jí navštěvují denně stovky lidí, upínají k ní své zraky a mnohdy jí prosí o radu nebo pomoc.

Bylo, nebylo. Ale spíš bylo! Takhle podobně začíná snad každá pohádka. I ta nejnovější, která se v našich kinech objevila letos v únoru. Jmenuje se Řachanda a má přesně to, co velcí i malí od pohádek očekávají.

Nakladatelství Metafora je u svých čtenářů známé kvalitou vydávaných knih. Ať už jde o beletrii, detektivní knihy, rádce pro šikovné ruce, encyklopedie, chovatelské příručky nebo právě ezoterické knihy. V edici Ezoterika najdete knihy o meditaci, minulých životech, o zvládání stresu, auře a o mnoha dalších zajímavých věcech. 

Už mnoho let se v různých nákupních centrech setkáváme se záplavou srdíček, růžových plyšových zvířátek nebo bonboniér, které kupujeme svým milovaným u příležitosti svátku zamilovaných. Tento den je zasvěcený svatému Valentýnovi. Někteří lidé si myslí, že je to importovaný americký svátek, který má za úkol jen manipulovat veřejnost a donutit jí utrácet peníze. Málokdo ale ví, že Valentýn je skutečná postava, která ale nepochází z Ameriky.

Když se řekne vúdú, mnoho lidí si představí figurku propíchanou špendlíkem, nebo kohouta zmítajícího se ve smrtelné křeči poté, co kouzelník usekl hlavu a začal stříkat čerstvou krev kolem sebe.

Když Petr Holeček psal začátkem února 2004 pro jeden hudební server recenzi na tehdy nejnovější CD Zuzany Navarové, zakončil recenzi slovy: „Deska je prosycena jakousi zvláštní nostalgickou náladou a je znát, že Zuzana Navarová stojí v kramflecích opět pevněji a „světověji“.“ Kdo mohl tušit, že na sklonku téhož roku nebude Zuzana stát nikde a toto album je jejím posledním. Zemřela 7.12.2004 ve věku 45 let. Bojovala s nemocí dlouho a „sama“. Hudební ani okolní svět netušil, že trpí rakovinou a cirhózou jater. Věděli to jen nejbližší a přátelé. Kdo byla Zuzana Navarová? Dalo by se napsat, že famózní zpěvačka, skladatelka a textařka. Nicméně byla především velkou osobností, což dokládá celý její život, který můžeme znát. 

Podle evangelia svatého Matouše dorazili tři učenci z Východu do Jeruzaléma ke králi Herodovi a ptali se ho, kde se nachází právě narozený židovský král. Že prý viděli na východě hvězdu, která zvěstovala jeho zrození. Herodes je pověřil, aby následovali její zář a posléze mu podali zprávu o vzácném novorozenci. Učenci kráčeli tam, kam je vedla hvězda. A ta se zastavila přesně nad jeslemi, ve kterých uspávali Marie s Josefem novorozeného Ježíška.

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Zahradní párty – jak na to...

S rostoucím vlivem především americké kultury stoupá i v našich zeměpisných šířkách obliba zahradních slavností. Párty k oslavě narozenin, svatby pod širým nebem, posezení s přáteli. Takovou slavnost lze uspořádat prakticky kdekoliv.

Testování, recenze

Recenze - kožená pánská peněženka na řetězu

Když chcete muže obdarovat něčím mužným, praktickým, co ho zaručeně potěší a využije, pak je kožená peněženka ideální volba. Vyzkoušeli jsme koženou pánskou peněženku značky Always Wild a po pár týdnech používání jsme stejně nadšení, jako na začátku. Výborně zabalená tak, aby se jí po cestě od výrobce ze zahraničí k českému prodejci Penezenky-ahal.cz a od prodejce k vám domů, nic nestalo, aby řetěz nepoškrábal kůži apod. Kůže je jemně zpracovaná, barva běžová s nádechem pískové. Kůže jako přírodní materiál, navíc evokující dobu kovbojů, drsné přírodní podmínky... k mužům skvěle sedí.

Upoutávky

Antikvariát Atlas Alfa

Příjemné přítmí, lehký nános prachu a nádherná vůně starých knih. Moudrost věků uložená v policích pod dozorem ještě moudřejšího prodavače a znalce v jednom. To je synonymum antikvariátu. Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné takový ostrůvek starých časů a moudrosti najít, situace velí poohlédnout se po moudré knize jinde. Jedním z míst, kde lze naplnit odvěkou touhu po vědění, je internetový obchod a antikvariát Atlas Alfa.  

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena