^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Čtyřicítka s nadhledem

40 let, to není žádný věk. Naučili jsme se všechno nezbytné a teď je čas to zúročit v dalším životě a užít si každý den. A začít můžeme na oslavě našich čtyřicátých narozenin. Rozhlašte, že toužíte po vtipných a nejlépe naprosto nepraktických dárcích, protože je čas si zase trochu zablbnout.

Pořádný spánek je základem pro správné vykročení do nového pracovního dne a celkově pro udržení dobrého zdravotního stavu. Postel je Vašim královstvím, kde se potřebujete cítit pohodlně a vaše tělo si dobře odpočine.


Druhy postelí
Je rozdíl vybavit ložnici, pokoj pro hosty nebo dětský pokoj. Každý druh postele má jiné uplatnění a také kvalitu. Například do dětského pokoje je vhodná válenda, dětská postel s barevnými motivy menších rozměrů, nebo pokud máte více dětí, ušetříte jistě prostor postelí poschoďovou. Naopak do ložnice nebo pokoje pro hosty je vhodná velká dvoulůžková postel doplněná kvalitním roštem a matracemi pro zdravý spánek. Máte-li nedostatek prostoru, efektivním řešením jsou výklopné postele.


Rozměr postele
Již jste si vybrali typ postele a nyní si musíte zvolit, jakou velikost by měla postel mít. Někomu bohatě postačí malá postel, ale pro Váš komfort je zcela nepochybně lepší mít prostor navíc. Obvyklé šířky postele bývají:
80, 90 a 120 cm - jednolůžkové
140, 160 a 180 cm - dvoulůžkové – jedná se o nejčastěji vyráběné postele
200 cm a víc - méně obvyklé šířky postelí – většinou se vyrábějí na zakázku

Nosnost postele
Obvyklá nosnost u jednolůžkových i dvoulůžkových postelí bývá 90-120 kg. Pokud hledáte postel s vyšší nosností, jsou vhodné postele z masivu, u kterých ovšem počítejte s vyšší pořizovací cenou.


Materiály
Pokud jste již zvolili ideální rozměr pro Vaši postel, potřebujete si ještě vybrat vhodný materiál, ze kterého je postel vyrobena. Každý materiál má své pro a proti a je také vhodné posoudit, v jakém prostředí bude postel umístěna. 

Postele jsou nejčastěji:
Dřevěné - dražší varianty jsou z masivu, obvykle jsou však z laminované dřevotřísky
Kovové - odolné a pevné - bývají také často v kombinaci se dřevem
Čalouněné - kostra je většinou ze dřeva či kovu, čalounění z látky nebo ekokůže

Rošty a matrace
Pokud si pořizujete postel, nepochybně ji potřebujete doplnit také roštem a matracemi. Někdy bývá rošt součástí postele, ale zpravidla se stejně jako matrace musí dokoupit zvlášť. Na trhu je nepřeberné množství různých provedení a je pouze na Vás, jaký rošt a matraci k posteli přikoupíte a kolik do těchto komponentů hodláte investovat.

Chcete-li si svou ložnici nebo dětský pokoj dovybavit pohodlnou postelí, zkuste navštívit e-shop interion.cz, kde naleznete široký výběr postelí, ale také roštů a matrací.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kosmetika a kapsle s živým kolagenem od Nezestarni.cz

Není kolagen jako kolagen. Kolagen je pro každého člověka nepostradatelnou součástí pokožky, vazů, šlach, kostí, kloubů, pojivových tkání, svalů, oči, nehtů, vlasů, apod. Postupem věku se nám jeho tvorba v těle snižuje, navíc nám ubývá i vlivem kouření, stresu, nevyspání, různých nemocí, únavy, přepracování, zvýšené tělesné námahy i sportu. U žen se bohužel přestává tělesný kolagen „vyrábět“ s příchodem menopauzy. Ze začátku se přirozené snižování tvorby kolagenu projevuje nenápadně, poznáme to díky sušší, napnutější pokožce, množícím se vráskám a povislé kůži i ochabujícím svalům. Postupem času jsme mnohem častěji unaveni, přibývají bolesti kolen, kloubů, mění se chemie mozku, více marodíme a rekonvalescence po nemoci trvá mnohem déle než za mlada. 

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze – dětská trička s potiskem

V e-shopu Pavoucek-detem.cz jsme kupovali trička do soutěží na naší facebookové stránce, tak jsem přibrala i dvě trička pro nejmenšího syna. Vyzkoušíme rychlost dodání, kvalitu, vyprání... Objednali jsme v neděli na dobírku, nákup za víc jak 999,- Kč je nyní v e-shopu s dopravou zdarma a to i v případě dobírky. Takže žádná koruna navíc. V úterý dopoledne už jsme měli trička doma.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena