^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Dárky s radostí

Dárek. Věc, která by měla udělat radost především obdarovávanému. Proto je dobré věnovat koupi dárku dostatek času. Vyberete-li dobře, pak tím zároveň sdělujete, že vám na příjemci dárku záleží a znáte ho natolik, že jste se mu trefili do vkusu. Je mnoho faktorů, které výběr pozornosti pro naše blízké ovlivňují. Prvním z nich je bezesporu věk. Jiná věc potěší pubertální dítko, jiná manažera v produktivním věku a naopak jiná babičku, která čeká na vnoučata.

Po zveřejnění recenze na bavlněné povlečení z internetového obchodu PovleceniGlobal.cz se mi ozval majitel obchodu s tím, že by mi rád poslal druhé povlečení z jiného typu bavlny zdarma, co na to povím. Takže upozorňuji, tentokrát je recenze na produkt, který jsem nenakoupila jako zákazník, nýbrž dostala zdarma. Což mi samozřejmě nebrání být stejně objektivní jako minule - ono totiž jediné, co bych mohla zkritizovat je, že se povlečení samo nevyžehlí, ale to jak víme, neumí žádné bavlněné povlečení. Zkrátka, když si dá majitel e-shopu práci s výběrem poctivých dodavatelů a dobrých produktů, tak se mu tam zákazníci budou vracet často a rádi.


Dostala jsem na výběr ze dvou vzorů - hnědé nebo zelené. Máme rádi veselé barvičky, pozitivních věcí v životě není nikdy dost :) Takže nám domů dorazilo zelené povlečení s lehce podzimní tématikou. Zrovna babí léto je jedna z mých oblíbených částí roku. Opět jde o 100% bavlnu. Tato tkanina je minimálně pocitově lehčí, tenčí, oproti prvnímu povlečení. Nahlédnutí do charakteristiky potvrdí, že gramáž je v tomto případě nižší. Ovšem ne na úkor kvality tkaniny. Ta naopak působí jemněji, povrch mi přijde hladší. Každopádně materiál je už při prvním ohledání jednoznačně opět velmi kvalitní, pevný a hustý. Barva také vypadá, že lecos vydrží.

Ačkoli výrobce i e-shop uvádí doporučené praní na 40°C, vyprala jsem povlečení na 60°C. Protože celoživotně bojujeme s alergiemi, je pro nás nezbytné prát v takové teplotě, aby to zahubilo co nejvíc roztočů. Barva při praní nepouštěla a povlečení po vyprání vypadá, že mu ni nechybí. Tedy asi by sneslo trochu aviváže a určitě by bylo mnohem krásnější vyžehlené, ale aviváž kvůli alergiím nepoužíváme a den má jen 24 hodin, takže o vyžehleném povlečení si nechám maximálně tak zdát sny. Byla jsem zvědavá na to, jak rychle bude povlečení schnout, když se tomu minulému v tomto směru tak dařilo. Tento typ bavlny schne průměrně dlouho, schlo do druhého dne, takže dle běžných zvyklostí.


Hodně váhám, jaký typ bavlny bych příště zvolila. Povlečení jsou obě kvalitní, u prvního mě velmi mile překvalila rychlost shnutí, u tohoto se mi líbí větší jemnost materiálu. Zcela upřímně, já si příště zvolím rozhodně saténové povlečení, které mi učarovalo, ale pokud máte rádi klasičtější bavlnu a toužíte po kvalitě v pěkných barvách a vzorech, tak musím říct, že ani jedno vás nezklame. První povlečení neuvěřitelně rychle schne, druhé je jemnější a hladší. V obou se spí příjemně.

Ještě prozradím, snad můžu, že na víkend chystá e-shop poštovné zdarma při platbě předem. Já si naplánovala nákup osušek – bambusové i druhé z nabídky luxusní froté. Ráda bych je porovnala. Včera jsem ve známém obchodě s textilem, který máme za rohem, kupovala dětský koberec a zkoušela jsem ze zvědavosti jejich luxusní ručníky a osušky a ani trošku se to neblížilo jemnosti bambusového ručníku, který už mám z e-shopu PovleceniGlobal.cz doma a o kterém jsem v minulé recenzi také psala. Takže na léto k vodě, jedině v bambusu :) Předpokládám, že bambus v měkkosti i rychlosti sušení vyhraje nad luxusní froté osuškou, ale uvidíme. Mimochodem, pan majitel je v popiscích velmi skromný. Když se podíváte na e-shopy v Česku (ale samozřejmě i jinde), každý si své produkty vychvaluje pomalu do nebes, a pak vám často domů dorazí zklamání. Tady pan majitel šetří pochvalnými popisky, tak mi to nedá a musím aspoň v recenzích napsat, že jsou to opravdové lahůdky :)

PS: Je sobota ráno a  právě jsem se dozvěděla, že vzhledem k technickým problémů s internetem, bude akce na poštovné zdarma v pozdějším termínu. Osušky si jdu i tak koupit, protože bambusových ručníků a osušek je jen posledních pár kousků - bude brzy nová kolekce. A poštovné zdarma využiji příště při nákupu saténového povlečení :)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Bytové doplňky a dekorace, které vám oživí domov

Celek utváří detaily. Můžeme mít krásný, velký byt, pěkně vymalováno, nádherné záclony a závěsy, vkusný nábytek... Když ale budou chybět maličkosti v podobě doplňků a dekorací, bude byt působit chladně a smutně. Přitom stačí velmi málo, aby se prostor doslova prosvítil a rozehřál přátelskou atmosférou a pohodou. Podívejte se na pár tipů a najděte si další zajímavé.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Proč mít doma kávovar La Piccola Piccola?

 Internetový ochod Lucaffe.cz připravil krásnou a speciální akci na malý, domácí, ale klidně i kancelářský kávovar La Piccola Piccola. Kouzelný je v tom, že je mobilní, tedy snadno přenosný a přitom umí vše, co je třeba. E-shop poprosil Venilafi o spolupráci s rozšířením této informace a náš návrh zněl – pošlete vzorky PODů, otestujeme, připravíme recenzi a dáme vědět i o kávovaru. A tak se stalo. A chcete-li si zkrátit cestu, nabízí se kratší verze recenze na videu.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena