^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Zábalové pásy pro rychlejší léčbu

Výrazné ochlazení v září přineslo vítr do našich šatníků. Bylo třeba ze dne na den vytáhnout teplejší oblečení. Nicméně to nestačilo a ve školkách a školách se rychle začaly šířit nejrůznější virová onemocnění. A ze škol a školek se rozšířily nemoci i k nám domů. Minulý týden byly čekárny plné. Ano, opět nastává čas, kdy se zhruba 2 měsíce budeme potýkat s vyšší nemocností, bolestmi v krku, posmrkáváním... A jak název článku napovídá, zábalové pásy jsou tu od toho, aby nám s léčbou podobných obtíží výrazně pomáhaly.

Jarní a letní měsíce jsou přesně obdobím, kdy jste často venku na zahradě či terase a potřebujete tyto prostory vybavit vhodným nábytkem. Na výběr je široké spektrum různých materiálů a provedení a tento článek Vám přiblíží základní materiály, ze kterých se zahradní nábytek vyrábí a jaké jsou jejich vlastnosti.


Ratanový zahradní nábytek
Nábytek z přírodního ratanu můžete používat uvnitř pod střechou i na zahradě. Pravý ratan je na rozdíl od toho umělého potřeba více hýčkat a starat se o něj. Špatně snáší vysokou vlhkost, může začít plesnivět, praskat a lámat se. Čas od času je třeba ho natřít tenkou vrstvou laku.
Díky těmto vlastnostem je vhodné využívat jej spíše v zimních zahradách nebo pod střechou a na zimu jej schovat.


Zahradní nábytek z umělého ratanu
Umělý ratan je díky své odolnosti a snadné údržbě velmi oblíbený druh nábytku, kterým vhodně vybavíte svou zahradu či terasu. Dále má tento nábytek dobrou nosnost, stabilitu a lze ho dovybavit čalouněnými sedáky pro pohodlné sezení. Navíc na Vaší zahradě bude jistě dominantou díky svému luxusnímu vzhledu.
Naopak jeho nevýhodami jsou špatná skladnost, vyšší hmotnost (kovový výplet) a v neposlední řadě také vyšší cena oproti ostatním materiálům.


Dřevěný zahradní nábytek
Pokud chcete využít přírodní dřevo, je na trhu dostupných hned několik materiálů – od klasických tuzemských dřevin až po ty exotické, jako jsou bambus, eukalyptus, meranti, durian a velmi oblíbený teak. Tyto materiály je však třeba ošetřovat vhodným olejem nebo přípravkem, který je určen přesně na určitý typ dřeviny, aby nedocházelo k jeho poškození.


Kovový zahradní nábytek
Kovový zahradní nábytek je vzdušný, designově rozmanitější a navíc oproti jiným materiálům jej můžete snadno udržovat, jelikož nevyžaduje žádná povrchová ošetření. Nejvíce používaným materiálem na výrobu kovového zahradního nábytku je hliník. Kovový nábytek je třeba chránit před nadměrnou vlhkostí a na zimu nebo při delší době nepoužívání ho stačí uklidit na suché místo.


Plastový zahradní nábytek
Plastový zahradní nábytek je stále velice oblíbený a to především svou nízkou pořizovací cenou a snadnou údržbou, kdy jej stačí jen omývat a na zimu uklidit. Po estetické stránce Vás ovšem příliš nezaujme a také má nižší nosnost a výrazně menší odolnost proti poškrábání než ostatní materiály používané na výrobu zahradního nábytku.


Základní informace o materiálech používaných k výrobě zahradního nábytku jste již získali. Nyní už zbývá jen vybrat ten pravý na Vaši terasu či zahradu a začít ho plně využívat. Pokud si nejste jisti, jak se o zahradní nábytek starat, navštivte e-shop interion.cz, kde se dozvíte, jak pečovat o zahradní nábytek.

Komentáře   

#1 MarieN 2017-08-06 15:19
Na zahradu patří hlavně houpačka, to je neeeeeeeejlepší věc na zahradu! :D www.bevedo.cz/.../zahradni-houpacky-a-site-01134 když jsem vybírala tak jsem si koupila i houpací síť :)
Citovat

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze SAMURAI EDP

SAMURAI EDP je dámský parfém s naprosto odpovídajícím názvem. Pokud za názvem vidíte legendární samurajské bojovníky, houževnaté, plné energie, síly a vitality, pak přesně to samé můžete očekávat od této pozoruhodné vůně.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena