^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Jarní a letní měsíce jsou přesně obdobím, kdy jste často venku na zahradě či terase a potřebujete tyto prostory vybavit vhodným nábytkem. Na výběr je široké spektrum různých materiálů a provedení a tento článek Vám přiblíží základní materiály, ze kterých se zahradní nábytek vyrábí a jaké jsou jejich vlastnosti.


Ratanový zahradní nábytek
Nábytek z přírodního ratanu můžete používat uvnitř pod střechou i na zahradě. Pravý ratan je na rozdíl od toho umělého potřeba více hýčkat a starat se o něj. Špatně snáší vysokou vlhkost, může začít plesnivět, praskat a lámat se. Čas od času je třeba ho natřít tenkou vrstvou laku.
Díky těmto vlastnostem je vhodné využívat jej spíše v zimních zahradách nebo pod střechou a na zimu jej schovat.


Zahradní nábytek z umělého ratanu
Umělý ratan je díky své odolnosti a snadné údržbě velmi oblíbený druh nábytku, kterým vhodně vybavíte svou zahradu či terasu. Dále má tento nábytek dobrou nosnost, stabilitu a lze ho dovybavit čalouněnými sedáky pro pohodlné sezení. Navíc na Vaší zahradě bude jistě dominantou díky svému luxusnímu vzhledu.
Naopak jeho nevýhodami jsou špatná skladnost, vyšší hmotnost (kovový výplet) a v neposlední řadě také vyšší cena oproti ostatním materiálům.


Dřevěný zahradní nábytek
Pokud chcete využít přírodní dřevo, je na trhu dostupných hned několik materiálů – od klasických tuzemských dřevin až po ty exotické, jako jsou bambus, eukalyptus, meranti, durian a velmi oblíbený teak. Tyto materiály je však třeba ošetřovat vhodným olejem nebo přípravkem, který je určen přesně na určitý typ dřeviny, aby nedocházelo k jeho poškození.


Kovový zahradní nábytek
Kovový zahradní nábytek je vzdušný, designově rozmanitější a navíc oproti jiným materiálům jej můžete snadno udržovat, jelikož nevyžaduje žádná povrchová ošetření. Nejvíce používaným materiálem na výrobu kovového zahradního nábytku je hliník. Kovový nábytek je třeba chránit před nadměrnou vlhkostí a na zimu nebo při delší době nepoužívání ho stačí uklidit na suché místo.


Plastový zahradní nábytek
Plastový zahradní nábytek je stále velice oblíbený a to především svou nízkou pořizovací cenou a snadnou údržbou, kdy jej stačí jen omývat a na zimu uklidit. Po estetické stránce Vás ovšem příliš nezaujme a také má nižší nosnost a výrazně menší odolnost proti poškrábání než ostatní materiály používané na výrobu zahradního nábytku.


Základní informace o materiálech používaných k výrobě zahradního nábytku jste již získali. Nyní už zbývá jen vybrat ten pravý na Vaši terasu či zahradu a začít ho plně využívat. Pokud si nejste jisti, jak se o zahradní nábytek starat, navštivte e-shop interion.cz, kde se dozvíte, jak pečovat o zahradní nábytek.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Luxusní kosmetika, bytové vůně, doplňky stravy na Bellitia.cz

Harmonie člověka s přírodou, moudrost předků, inovativní moderní technologie... To vše a další aspekty utvářejí luxusní kosmetiku, bytové vůně i doplňky stravy, které najdete v internetovém obchodě Bellitia.cz. Přírodní švýcarská a italská kosmetika a bylinné doplňky uspokojí i ty nejnáročnější uživatele.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Jak na opary

Právě probíhající zimní měsíce s poněkud nezimním klimatem jsou ideální živnou půdou pro různé druhy infekcí. Jsou to chřipky, rýmy, záněty průdušek, které zvládnou svého hostitele spolehlivě uložit do peřin a donutí ho vyhřívat se. V souvislosti s těmito nepříjemnostmi se rovněž velmi často objevuje nepříjemný jev, který jednak dovede pěkně bolet a jednak se umí zjevit v momentě, kdy se to nejméně hodí. Jedná se o všem velmi dobře známý opar.

Testování, recenze

Chia semínka na vlastní chuťové pohárky

Chia semínka jsou často zmiňovanou superpotravinou, všude chválená jako energetická bomba s mnoha pozitivními účinky. Podle studií obsahují vysoké množství železa, draslíku, vápníku..., posilují imunitu, urychlují hubnutí... Po vydání článku Superpotravina Chia semínka se lidé ptali a jak to chutná? Opravdu to funguje? Dnes máme odpovědi:) Kromě toho si o balení Chia semínek 500g můžete aktuálně zahrát v jednodenní soutěži na Venilafi soutěže.

Upoutávky

PT Servis

Moderní hektická doba klade stále větší požadavky na pracovní tempo a produktivitu každého člověka. Je třeba se udržovat v kondici, bychom měli dostatek sil zvládat úkoly, které nás čekají během dne. Jedním ze základních pilířů k posílení celkové fyzické kondice je kromě pohybu i zdravá výživa. Každý organismus potřebuje vyváženou kombinaci živin, vitamínů, minerálů a mnoha dalších látek, která zajistí nejen dostatek energie pro fungování, ale také posílí imunitu a odolnost vůči nepříznivým vlivům okolního prostředí. 

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena