^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Vánoční dárky levněji a s rozvahou

Co si budeme nalhávat, na blížící se Vánoce myslíme většinou už od srpna. Tři měsíce utečou jako nic a je třeba naplánovat dárky i finance, abychom pak v prosinci nebyli zaskočení a bez peněz. Zajímavé dárky najdete v e-shopu Levnezde.cz. Je třeba je objednat s předstihem, nicméně šetříte na ceně každého produktu i na poštovném.

Pokud se chcete v posteli cítit královsky hýčkaní a rozmazlovaní, pořiďte si povlečení z bavlněného saténu. Jde o látku luxusní, přirozeně lesklou. Pokožku příjemné hladí. Tkanina je pevná a hustá, barvy komfortní a syté. Přitom cenově není výrazně dražší, než například bavlněné povlečení. Ale nadělá v ložnicích a pokojích mnohem víc parády.


Bavlněný satén je látka tkaná převážně z přízí tvořených tzv. nekonečnými vlákny. Patří mezi ně například přírodní bavlna nebo hedvábí. A v modernějších dobách se přidal i polyester nebo viskóza (hodně lesklý a chladný satén), ale pak už nehovoříme o luxusním saténu. Satén z bavlny a hedvábí je symbolem elegance a přitažlivosti dodnes, disponuje až magickou noblesou a nádherou.

Saténové povlečení z bavlny je z materiálu, který je upravován metodou mercerace. Jedná se o úpravu pomocí koncentrovaného louhu sodného, která způsobuje větší pevnost vlákna a lepší přilnavost používaných barviv.


Vzhledem k tomu, že zhruba třetinu života trávíme spánkem, je saténové povlečení naprosto ideální pro relax a luxus, kvůli kterému nemusíme hledat drahá welllness centra nebo hotely. Záplava hedvábné jemnosti nás bude hýčkat, hladit a uspávat lépe než nejlepší ukolébavka. Barevné vzory pak evokují ty nejkrásnější sny. Červené vášnivé, zelené plné přírodní síly nebo modré naplněné romantikou mořských hlubin. Popřípadě nejrozmanitější ornamenty podněcující v člověku pocit, jaký měla Alenka v říši divů.

Co se údržby týče, je třeba dávat pozor na vysoké teploty. Povlečení pereme otočené na ruby, nejlépe samostatně. Nejvyšší doporučená teplota je u kvalitního bavlněného saténu 60 stupňů. Nesmí se bělit nebo čistit chemicky. O žehlení platí pravidlo opatrnosti dvojnásob. Nízká teplota nebo nejlépe vychládající žehlička zaručí krásně hladkou tkaninu.

Povlečení z bavlněného saténu je výborně prodyšné, pohlcuje vlhkost, je vhodné i pro alergiky. Do horkých letních dnů ideální přikrývka. Když je hodně horko, můžete spát jen pod povlečením, nebude vám ani zima, ani horko a spánek bude stejně luxusní, jak saténové povlečení z bavlny. V létě jedině v saténu od Povleceni.global.cz :)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Křehká a přitom živelná a exotická krása orchidejí a tilandsií

Prosluněný byt je idálním místem pro pěstování exotických orchidejí a tilandsií. Za péči se odmění svou krásou. Můžete díky nim proměnit váš byt v nádhernou tropickou zahradu, kde se budou všichni cítit příjemně. Stačí vám k tomu rostliny, dobře připravené pro pěstování v našich končinách a pár dobrých rad. Především na tyto dvě skupiny rostlin se zaměřuje i rodinné zahradnictví Lukscheiter.eu. Pan Lukscheiter se věnuje pěstování rostlin celý život. V roce 1990 založil zahradnictví a celé roky přispívá velkou měrou ke zdárnému pěstování a množení rostlin v našem klimatu.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze: bavlněné povlečení a bambusový ručník

Čím dál častěji nakupuji přes internet. Potraviny, drogerii, oblečení, hračky... V 10% online nákupů jsem spokojená s průběhem nákupu, výškou poštovného i kvalitou zboží. Opravdu jen tak málo obchodů mě potěší natolik, že jsem ochotná nakoupit zase. A o části z těch 10% dobrých obchodů s výborným přístupem a kvalitním zbožím, se pak dozvídáte ve formě recenzí, v naší rubrice Testování. Jedním z posledních online nákupů bylo pořízení bavlněného povlečení pro nejmladšího člena rodiny a větší bambusový ručník, který lákal mě. Jak už napověděla předchozí věta, s nákupem jsem byla spokojená. Ovšem nejen to, i z těch deseti procent dobře proběhlých nákupů, řadím obchod, přístup provozovatele a kvalitu zboží k absolutní špici. Osobně si jej řadím mezi 2% obchodů a nákupů, ze kterých jsem celkově nadšená a velice ráda nakoupím zas.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena