^Zpět nahoru

logo

Reklama 180px

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Poslední komentáře

Trápí vás zarudnutá a šupící se pokožka? Sužují vás lupy, svědění, vyrážka nebo ekzém? Toto jsou jen některé z projevů suché kůže. Tento typ pokožky můžete zdědit, nebo jej zapříčiní třeba nepříznivé klimatické podmínky, znečištěné ovzduší, nesprávné kosmetické přípravky, onemocnění či nevhodná strava. Mnohdy ale pokožku trápíme špatnou péčí sami.


Kůže je jedním z našich nejdůležitějších orgánů, protože nás chrání proti okolnímu prostředí. Je smyslovým orgánem hmatu, reguluje tělesnou teplotu a chrání nás proti infekcím. Pokud je naše kůže poškozená, je narušena i její funkce správně fungovat.

Suchá pokožka má nižší koncentraci hydratačních látek a tedy sníženou schopnost vázat vodu. Nedostatečné vytváření kožního mazu způsobuje, že je pokožka napjatá, hrubá, popraskaná, tvoří se na ní šupiny a je náchylnější ke kožním problémům a vzniku například atopického ekzému.
 
Dopřejte své pokožce správnou péči! Vyvarujte se náhlým teplotním přechodům. V mrazivém počasí chraňte pokožku rukou a obličeje mastnějším krémem. Při pobytu na přímém slunci (i v zimě) chraňte kůži krémem s dostatečným ochranným faktorem. Taktéž nevystavujte pokožku častému kontaktu s chemikáliemi. Na praní používejte ekologické prací prostředky a omezte aviváže. Na mytí nádobí a úklid používejte ochranné rukavice. Kůži nemáčejte dlouho v příliš horké vodě. Doporučuje se spíše sprchování. Pokud si dopřáváte raději koupel, používejte zvláčňující přísady, nejlépe kvalitní přírodní oleje, které zabrání přílišnému vysušení pokožky. Vyvarujte se také mytí v tvrdé a chlorované vodě. V tvrdé vodě se mýdlo hůře rozpouští, usazuje se spolu s nečistotami na pokožce a ucpává póry. Chlor ve vodě pokožku vysušuje a dráždí ji. Trpí i vlasy a pokožka hlavy. Škodlivé výpary s chlorem vdechujeme a také pokožkou přijímáme do těla. Děti a citlivější jedinci mohou trpět zmíněnými zdravotními problémy (toto lze vyřešit sprchovým filtrem), který namontujeme mezi sprchovou hadici a vodovodní baterii. Při osušování netřete pokožku ručníkem příliš silně, abyste nepoškozovali ochrannou vrstvu kůže. Používejte vhodné, nedráždivé kosmetické přípravky jak na mytí, tak pro následnou péči. Neméně důležitá je i správná strava a zdravý pohyb, který pokožku prokrví, tím jí lépe zásobuje živinami a dodá jí tak zdravou barvu a vzhled.

Freshwater.cz nyní nabízí čtenářům venilafi.cz možnost, využít speciální akci v podobě slevy 15% na nákup sprchového filtru značky HYUNDAI Wacortec. Zadejte v objednávce do poznámky heslo: VENILAFI-únor a můžete se těšit na filtr za zvýhodněnou cenu (akce a slevy nelze kombinovat, platnost do 28.2.2017).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Hýčkejte své nejmenší v bambusu

Bambus je naprosto úžasný a pro kůži něžný materiál. Kdo už bambus na těle okusil, nechce nic jiného. Dospělí bambus nejčastěji využívají ve formě spodního, prádla funkčních triček, ale jeho obliba a využití se rychle rozšiřuje na mnoho dalších typů oblečení. Bambus výborně saje, větrá, hřeje i chladí, má antiseptické schopnosti, výborně se pere, rychle schne... Pro jeho vysoké kvality i hebkost při doteku ho najdete i na výrobcích pro miminka a malé děti české značky SWEET MONKEY. Plenky, plenkové kalhotky, punčocháčky i legíny můžete aktuálně nakupovat s 20% slevou, více info v článku níže.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Návody, rady, tipy

Na pláži nepřehlédnutelný v pánských retro plavkách

Padnou na každou postavu. Mají nadčasový námořnický styl. Kryjí velkou část pokožky, nemusíte se obávat popálení ze slunění. Na pláži, u rybníka, na koupališti budete nepřehlédnutelní a středem zájmu. Takové jsou pánské retro plavky.

Testování, recenze

Recenze – drogerie až domů

Naprosto souhlasím se všemi reklamami, ve kterých se hlásá, že v dnešní době už není potřeba vláčet se s těžkými pracími prášky a s další drogérií z obchodů. Na internetu nakoupíte všechno, dovezou vám to pěkně až na práh domu a nakoupíte dokonce i výrazně levněji a kvalitněji, než v našich super a hyper marketech v akcích.

Upoutávky

Jak přivést světlo do domu i do příšeří zahrady

Právě se rozbíhá zahradní sezóna grilování. Teplé večery trávené v zahradách lákají k posezení u dobrého jídla a pití. Proto abyste své hosty okouzlili nejen skvělým pohoštěním, ale také romantickou hrou světel, stačí jen málo – správně vybírat a kombinovat.

Matrace

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena