^Zpět nahoru

logo

Venilafi.cz na FB

Herní koutek na Facebooku

 

Nezestarni.cz

Přihlášení

Hrackovna.cz

Návody, rady, tipy

Bráníme se stresu

V dnešní velmi hektické době se mnohdy neubráníme následkům shonu a stresu, kterému jsme denně vystaveni. Rychlé stárnutí organismu, vrásky, chronická únava, oslabení imunity. Jsou to projevy rychlého životního stylu, kdy často obětujeme to nejcennější, co máme. Vlastní zdraví. K nápravě neuspokojivého zdravotního stavu (kromě rozumné životosprávy a více odpočinku) existují velmi účinní a lidské přirozenosti velmi příbuzní pomocníci.

Trápí vás zarudnutá a šupící se pokožka? Sužují vás lupy, svědění, vyrážka nebo ekzém? Toto jsou jen některé z projevů suché kůže. Tento typ pokožky můžete zdědit, nebo jej zapříčiní třeba nepříznivé klimatické podmínky, znečištěné ovzduší, nesprávné kosmetické přípravky, onemocnění či nevhodná strava. Mnohdy ale pokožku trápíme špatnou péčí sami.


Kůže je jedním z našich nejdůležitějších orgánů, protože nás chrání proti okolnímu prostředí. Je smyslovým orgánem hmatu, reguluje tělesnou teplotu a chrání nás proti infekcím. Pokud je naše kůže poškozená, je narušena i její funkce správně fungovat.

Suchá pokožka má nižší koncentraci hydratačních látek a tedy sníženou schopnost vázat vodu. Nedostatečné vytváření kožního mazu způsobuje, že je pokožka napjatá, hrubá, popraskaná, tvoří se na ní šupiny a je náchylnější ke kožním problémům a vzniku například atopického ekzému.
 
Dopřejte své pokožce správnou péči! Vyvarujte se náhlým teplotním přechodům. V mrazivém počasí chraňte pokožku rukou a obličeje mastnějším krémem. Při pobytu na přímém slunci (i v zimě) chraňte kůži krémem s dostatečným ochranným faktorem. Taktéž nevystavujte pokožku častému kontaktu s chemikáliemi. Na praní používejte ekologické prací prostředky a omezte aviváže. Na mytí nádobí a úklid používejte ochranné rukavice. Kůži nemáčejte dlouho v příliš horké vodě. Doporučuje se spíše sprchování. Pokud si dopřáváte raději koupel, používejte zvláčňující přísady, nejlépe kvalitní přírodní oleje, které zabrání přílišnému vysušení pokožky. Vyvarujte se také mytí v tvrdé a chlorované vodě. V tvrdé vodě se mýdlo hůře rozpouští, usazuje se spolu s nečistotami na pokožce a ucpává póry. Chlor ve vodě pokožku vysušuje a dráždí ji. Trpí i vlasy a pokožka hlavy. Škodlivé výpary s chlorem vdechujeme a také pokožkou přijímáme do těla. Děti a citlivější jedinci mohou trpět zmíněnými zdravotními problémy (toto lze vyřešit sprchovým filtrem), který namontujeme mezi sprchovou hadici a vodovodní baterii. Při osušování netřete pokožku ručníkem příliš silně, abyste nepoškozovali ochrannou vrstvu kůže. Používejte vhodné, nedráždivé kosmetické přípravky jak na mytí, tak pro následnou péči. Neméně důležitá je i správná strava a zdravý pohyb, který pokožku prokrví, tím jí lépe zásobuje živinami a dodá jí tak zdravou barvu a vzhled.

Freshwater.cz nyní nabízí čtenářům venilafi.cz možnost, využít speciální akci v podobě slevy 15% na nákup sprchového filtru značky HYUNDAI Wacortec. Zadejte v objednávce do poznámky heslo: VENILAFI-únor a můžete se těšit na filtr za zvýhodněnou cenu (akce a slevy nelze kombinovat, platnost do 28.2.2017).

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit

Spolupracující firmy

Kvalitní spodní prádlo, pyžama i bytový textil

Kvalitní spodní prádlo je základem každého outfitu. Především pro udržení zdraví intimních partií, ale i pocit pohodlí patří k důležitým věcem, které nám každý den zpříjemní. Internetový ochod Alysia.cz vybírá své dodavatele pečlivě. Kvalita materiálů i samotného zpracování všech výrobků jsou nejdůležitějšími kritérii při výběru zboží do prodeje. Kromě spodního prádla nabízí obchod také dámské a pánské oblečení a bytový textil.

Módní oblečení

Brumlik.cz

Testování, recenze

Recenze na DTANGLERBAND gumičky a DTANGLER kartáč

Není možné nenarazit na internetu nebo v časopisech na některý z těchto dvou výrobků. Gumičky v sadě po pěti DTANGLERBAND nebo rozčesávací kartáče DTANGLER. Oba výrobky jsou všude prezentované jako revoluční, inovativní a převratné produkty ve světě péče o vlasy. Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži a vlasy a prozradíme, co si o výrobcích myslíme my.

ProTibet.cz

www.ActiMaris.cz

Venilafi.cz 2015 - všechna práva vyhrazena